Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego Pitman: Jeździłem na takich Dunlopach, tylko 195/65 R15 T91, dwa sezony. Niestety te które mam są z 2003 roku więc są dosyć twarde. Na śniegu katastrofa, bardzo ławo o poślizg lub utknięcie w zaspie. Natomiast na zimnych i mokrych asfaltach jakoś nie miałem problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pakotomasz Witaj...

Ja zeszłej zimy założyłem właśnie Continental ki TS830

i jestem zadowolony z nich bardzo ...a mieszkam w terenie górzystym.

Zdecydowanie polecam :good:

Cena jest dobra ...nawet za 203zł można je wyrwać... :hi:

ja tez posiadam continental TS830 i sobie chwale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pitman: Jeździłem na takich Dunlopach, tylko 195/65 R15 T91, dwa sezony. Niestety te które mam są z 2003 roku więc są dosyć twarde. Na śniegu katastrofa, bardzo ławo o poślizg lub utknięcie w zaspie. Natomiast na zimnych i mokrych asfaltach jakoś nie miałem problemów.

To nie za ciekawie je widzę jak ta zima będzie jak poprzednia :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się powielę bo jeszcze zimą pisałem :gwizdanie: Mam zimówki Goodyear UltraGrip 7+ kupione przed poprzednią zimą. Pokazały się z bardzo dobrej strony minionej zimy więc z czystym sumieniem mogę je polecić. :good:

Również kupiłem UG7+ rok temu. Świetne opony. Pewnie w dużej mierze one uratowały mnie przed zaliczeniem rowu w zimę :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam .. uzywam UG7 + ... rok temy pewnie mnie prowadzily .. .. na lato rowniez wybralem goodyear .. w koncu nie ma co zalowac na cos co ma nas prowadzic po szosie .. .. i jest super zadowolony.. .. nic tylko goodyear .. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, da rade jeździć w zimie na 17'' 225 albo 215 ? Wygrzebie sie z zaspy taki kapeć ?

Zastanawiam się czy może lepiej 16''.

Teraz w zimie miałem stare 15cali, szer. 205 od A3 ale chciałem zmienić w tym roku na troche większe bo kiepsko to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimę to ma się jeździć a nie wyglądać :tongue4:

Ja bym max 16 zakładał na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, da rade jeździć w zimie na 17'' 225 albo 215 ? Wygrzebie sie z zaspy taki kapeć ?

Zastanawiam się czy może lepiej 16''.

Teraz w zimie miałem stare 15cali, szer. 205 od A3 ale chciałem zmienić w tym roku na troche większe bo kiepsko to wygląda.

Wiesz, może i się wygrzebie ale nie wiem czy tak łatwo zatrzymasz auto na śniegu...

Nie wiem dlaczego ludzie przy wyborze felg i opon na zimę myślą tylko o tym żeby ruszyć, wyjechać z zaspy, przyspieszyć itp., a nikt jakoś nie myśli że najwięcej problemów jest z ZATRZYMANIEM auta.

Szeroka opona powoduje rozkład masy na dużej powierzchni i tym samym ZMNIEJSZA przyczepność (ze względu na zmniejszony nacisk na cm^2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, może i się wygrzebie ale nie wiem czy tak łatwo zatrzymasz auto na śniegu...

Nie wiem dlaczego ludzie przy wyborze felg i opon na zimę myślą tylko o tym żeby ruszyć, wyjechać z zaspy, przyspieszyć itp., a nikt jakoś nie myśli że najwięcej problemów jest z ZATRZYMANIEM auta.

Szeroka opona powoduje rozkład masy na dużej powierzchni i tym samym ZMNIEJSZA przyczepność (ze względu na zmniejszony nacisk na cm^2).

Bo przecież najważniejszy jest wygląd, a co tam bezpieczeństwo swoje i innych :gwizdanie:

a mam pytanie co powiecie na propozycje zalozenia opon do audi a4 kombi 2003r. fulde kristal montero 3 ? czy goodyear ultra grip 7+ ? i czy wiecie gdzie mozna kupic tanio stalówki 15 cali w okolicach wroclawia ?

Bierz UG7+ naprawdę bardzo dobre oponki a stalówek szukaj na necie (allegro) czasem można trafić nówki w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na zimę mam 215/45/17 i bez problemu przetrwałem poprzednią zimę (tylko raz się zakopałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ultragripy 7 na sprzedaż (ze stalówkami lub bez) :gwizdanie:

Tylko dlatego, że wymieniłem hamulce na większe i 15 mi nie wejdzie. Opony są super, wcześniej miałem Fulda KRISTALL GRAVITO i były :thumbdown:

W ogóle bez porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam drodzy forumowicze, przymierzam się do kupna opon zimowych.. Zastanawiam się nad tymi oponkami:

http://www.oponeo.pl/dane-opony/fulda-kristall-montero-3-185-65-r15-88-t

Co o nich myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam drodzy forumowicze, przymierzam się do kupna opon zimowych.. Zastanawiam się nad tymi oponkami:

http://www.oponeo.pl/dane-opony/fulda-kristall-montero-3-185-65-r15-88-t

Co o nich myślicie?

moja luba ma przy swoim aucie kristall-montero-2 i powiem że są :good: kopią w śniegu że hej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Testował ktoś oponki Vredestein Snowtrac 3, rozmiar 205/55/16 ?

update:

kupione: Goodyear Ultra Grip 7+

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...