Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

początkiem tego roku zakupiłem cztery nowe good year ultra grip 7+ oceniałem je na 6/6.. ale miesiąc temu zakupiłem nowe cztery firestone winterhawk 2 i powiem szczerze że i ten i ten zestaw posiadalem nowy .. ale wygrywa Firestone w każdym zakresie .. dlaczego?

1.przyczepność

2.ruszanie w sniegu

3.cichość jakiej brakuje niejednej letniej

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Firestone Winterhawk 2 i niestety po 2 latach w 3. sezonie zimowym była kiszka. Nie ciągnęły, nie trzymały w zakręcie tak jak wtedy, gdy były nowe. Wiadomo każda opona zimowa twardnieje po 2-3 latach swojego życia, ale w przypadku Firestonów było to najbardziej odczuwalne spośród wszystkich opon zimowych, które miałem. Poza tym najgorzej wspominam jazdę na tych oponach na mokrym asfalcie w okresie jesienno-zimowym. Drugie auto mam bez ABSu i niestety podczas hamowania bardzo często zrywałem przyczepność, co nie zdarza mi się na innych oponach. Zawsze wyczuwam moment kiedy koła zaczynają się blokować i najlepsze w tym są opony letnie Pirelli P5000 DRAGO, oczywiście spośród wszystkich letnich które miałem.

Zatem jak dla mnie Firestone Winterhawk to bardzo przeciętna opona. Swoje doświadczenia opieram o model 165/70 R13 79T, auto przednionapędowe Skoda Felicia 1,6 75KM brak ABS. Zdaję sobie sprawę, że w innym rozmiarze i w innym aucie może lepiej się sprawować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u zywał ktoś AVON ice touring? mam teraz takie i na lodzie są -według mnie dobre,ale nie mam porównania z innymi oponami,dlatego pytam,bo na innych warunkach też jeszcze ich nie sprawdzalłem,a opinii w necie różnych jest wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla osób co jeżdżą na GY Ultra Grip 7+,mam takie w rozmiarze 205/55/16H,kupiłem nówki i są głośne,słychać szum i opory toczenia,czy u Was jest podobnie czy trafiłem na wadliwy komplet?Słyszałem u wulkanizatorów że te kierunkowe tak mają że na suchym asfalcie mogą szumieć,ale w aucie przy 120km/h jest już głośno a przecież one są do 210km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla osób co jeżdżą na GY Ultra Grip 7+,mam takie w rozmiarze 205/55/16H,kupiłem nówki i są głośne,słychać szum i opory toczenia,czy u Was jest podobnie czy trafiłem na wadliwy komplet?Słyszałem u wulkanizatorów że te kierunkowe tak mają że na suchym asfalcie mogą szumieć,ale w aucie przy 120km/h jest już głośno a przecież one są do 210km/h.

Opona przede wszystkim musi trzymać auto drogi. Głośność powinna być sprawą drugorzędną. Wiadomo, gdy opona jest cicha, to komfort jazdy jest wyższy, łatwiej usłyszeć zbliżające się ku końcowi łożyska kół itp. U zimówek to całkiem normalne, choć moje obecne Vredesteiny Snowtrac 3 w Skodzie Felicii są bardzo ciche, ale już Dunlopy SP Winter Sport 3D są bardzo głośne. Opony letnie Pirelli P5000 DRAGO w Skodzie są również głośne, ale tylko w zakresie prędkości 65-70km/h. Opony kierunkowe ze względów konstrukcyjnych mogą być głośne. Dużo lepiej tutaj wypadają opony symetryczne i asymetryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Dunlopy 3D i byłem z nich średnio zadowolony :gwizdanie: Zmieniłem na Ultragripy 7 i teraz dopiero auto przyśpiesza i hamuje. Co do głośności to nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu. Jak na kierunkową zimówkę jest cicha :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/45/17 zima - Nokian WRG2 i jestem strasznie zadowolony, skleja bardzo dobrze:)

no nie wątpię że są świetne ale po kieszeni też uderzają nie każdego na takie stać

no ja bym mógł co rok kupić 3 sztuki nowych za 1 sztuke Nokiana

zimą jeżdżę na 15 nalewki respa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar zimowek mam zalozyc ? prosze o pomoc w poniedzialek mam wymiane !!!!!

a na jakie felgi chcesz te zimówki założyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oponki ug7+ miały test na podjeździe na stok, podjazd nie odśnieżony nachylenie bardzo duże ponad połowa aut odpadała w przedbiegu a moje oponki wrzynały się z śnieg i ciągnęły do góry aż miło :naughty: Szwagier w megance miał założone pirelli te najnowsze snow coś tam i kaszana. Gdyby się nie rozpędził bardzo mocno to nie było by szans na wyjazd :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Pirelli snowsport i jeszcze sie tej zimy nie zakopałem, a zaspy nie raz u nas takie że drzwiami orła na śniegu robie. Pirelli na śnieg są bardzo dobre, na błoto pośniegowe nieco gorsze. Maganka nie wyjechała bo kierowca słaby albo być może to wina braku ESP w reno.

Bez przesady że są takie słabe, ja nie widze różnicy między Pirelli a michelin. Tak samo jak GY to już klasa premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy firmami, ale najważniejsza jest zastosowana mieszanka gumy. Niektóre firmy lecą w kulki i po 2-3 sezonach pakują dziadowską mieszankę do swoich opon, a kierowcy zachwycają się markami i modelami opon.

W zeszłym i obecnym sezonie "zimowy" prym wiedzie Vredestein i Nokian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziś testowałem AVONY ICE TOURING na śniegu-podjazdy pod górki-nie sprawiały zbyt dużych problemów-czasem sie auto "uśliznęło" na zakręcie,gdzie było więcej śniegu,ale ogólnie jestem zadowolony,świeży śnieg,warstwa około 10 cm i delikatny mrozik :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem jak dla mnie Firestone Winterhawk to bardzo przeciętna opona. Swoje doświadczenia opieram o model 165/70 R13 79T, auto przednionapędowe Skoda Felicia 1,6 75KM brak ABS. Zdaję sobie sprawę, że w innym rozmiarze i w innym aucie może lepiej się sprawować.

owszem wszystko zależy od rozmiaru i samochodu i zgodzę się z tym , po prostu good year ultra grip 7+ u mnie podczas jazdy miejskiej i trasie nie sprawdził się i był głośniejszy od FS ... ale podkreślam że to w moim przypadku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIRESTONE VANHAWK WINTER 195/65/15 dobre oponki jednak na błocie pośniegowym nie radzą sobie najlepiej, mozliwe ze na moich zimówkach jeździłem już od października jak były dodatnie temperatury i jakieś ich własciwosci uciekły poprostu :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...