Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja.

Pierwszy sezon zimowy na nich i jestem zadowolony.

Tanie fajne gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy opony sawa ujda w tłumie? Spalanie maja literke E a hamowanie na mokrej nawierzchni B. Posiada ktos?

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka

Kupiłem w listopadzie 2 Sawy Eskimo S3+ 195/65R15 91 T. W śniegu super, na suchym nie narzekam, ale jest to opona jest bardzo miękka i może trochę bujać przy szybkich manewrach. To bujanie jest przewidywalne po zapoznaniu się z charakterem opony. Trzeba pamiętać, że jest to opona ekonomiczna a nie klasy średniej czy premium. Jeżeli nie będziesz od niej za dużo wymagał, to warto ją brać. Po prostu jeżdżę trochę wolniej na suchym. Poprzednie Klebery Krisalp nie były aż tak miękkie, więc i jazda na suchym była inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za waskie a co za tym idzie rowniez za małe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąskie tak.

A czy małe ???

Hmmmm.

Normalne.

195/65/15 to wymiar fabryczny.

Jeżdżę na takowych i nie narzekam.

Nie każdy lansuje się po wiosce.

Ja do takowych nie należę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimą wąska opona spisuje się lepiej, myślę że 185 troche za wąsko ale 195 w zupełności styknie 205 to max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno tu nie zaglądałęm i widzę, że chłodem powiało :) a wszyscy szykują się do zimy. Wrócę na chwilę zgodnie z obietnicą do pory roku aktualnie u nas obowiązującej i kilka słów o Pirelli ZERO NERO GT. Mam 235/45 17'' i jeżdżę na nich od połowy marca. W skrócie rzecz opisując mogę te opony z czystym sumieniem polecić. Są na pewno sztywne, ale dają dobre wyczucie tego, co na drodze się dzieje. Należy na pewno przestrzegać danych producenta dotyczących ciśnienia i nie mam tylko i wyłacznie na myśli Ingolstadt, ale również zaleceń dotyczących opon wzmacnianych. Co do ścieralności - nic się nie dzieje, ale podkreślam raz jeszcze, należy pilnować ciśnienia a przed zakupem zapoznać się z indeksem nośności dla danego pojazdu. Jeśli chodzi o głośność to stwierdzam krótko - ten rozmiar kół powoduje, że nikt mnie nie przekona o istnieniu opon cichych. Takich nie ma! No chyba, że w Simsonie jak paliwa zabraknie... Mogą być tylko mniej lub bardziej głośne. Komfort? Mają podwyższoną sztywność, więc na pewno isnieją opony bardziej komfortowe... :wink: Jazda na mokrym? Zdrowego rozsądku nic nie zastąpi. Jeżdziłem kiedyś na Fuldach (oczywiście nie ten rozmiar) i wydaje mi się, że te są pewniejsze ale - inne auto, inna masa, inny rozmiar, więc nie ma tu raczej punktu odniesienia. Podsumowując - po pierwszych bardzo negatywnych doświadczeniach z P7- przeprosiłem się z Pirelli. Przeprosiny przyjęte :decayed: . P.S. Opony mają fajny bieżnik, który dużo bardziej atrakcyjnie wyglada w realu niż w necie. Nadal są to opony made in Romania więc tu akurat zalecam ostrożność. Ja w Totka nic nigdy nie wygrałem, a wtopę z oponami zaliczyłem wcześniej bez problemów :facepalm: . Więc Jeśli znajdziecie dobrą ofertę cenową, to śmiało (ale też bez viagry) możecie te oponki brać. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie zastanawiam sie pomału nad zimówkami przeglądam aledrogo i głupieje już, co powiecie o tych? http://allegro.pl/goodyear-ultra-grip-9-195-65r15-x4szt-2014r-i4531146375.html


myślałem jeszcze o michelinach alpin 4 ale widzę ze mają gorsze parametry niż GY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie zastanawiam sie pomału nad zimówkami przeglądam aledrogo i głupieje już, co powiecie o tych? http://allegro.pl/goodyear-ultra-grip-9-195-65r15-x4szt-2014r-i4531146375.html

myślałem jeszcze o michelinach alpin 4 ale widzę ze mają gorsze parametry niż GY

Chyba nikt Tobie nie doradzi na ten temat.

Opinii na temat tych opon nie znajdziesz, bo to nowy model na 2014. No może zimą :) Nie wiem czy lepiej nie byłoby kupić sprawdzony model opon. Parametry podaje producent, a życie je weryfikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale proponujesz Dębicę jako alternatywę dla GY???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję uniroyal jako alternatywę dla wszystkiego na zasadzie jakość cena. Ale należy przestrzegać zasad nośności i indeks prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Sorry, ale proponujesz Dębicę jako alternatywę dla GY???

A czemu nie ???

Też dobre.

Chiny przecież nie proponuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Dębicy nie mam nerwów, na 4 3 padły bo guzów dostawały po 3 miesiącach nowe. Nigdy więcej. Aż tak swoich wspierać nie zamierzam. ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdzieram już 3 komplet Dębic i nigdy nie miałem z nimi problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdzieram już 3 komplet Dębic i nigdy nie miałem z nimi problemu.

Ale jednak Dębica to nie ta klasa co GoodYear. I nie jest to tylko kwestia różnicy w cenie, ale w ogóle jest między nimi przepaść. O ile nie widać tego przy rozmiarze 195 to już przy większych rozmiarach felg tworzy się przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale jednak Dębica to nie ta klasa co GoodYear

Tego nie neguję.

Każdy wybiera opony pod siebie.

Ja tylko proponuję a co wybierze zainteresowany to już jego sprawa.

Tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie myśle o tych goodyerach z aukcji bo maja dobrą cene tylko czy to nie jest jakiś wałek bo bym powiedział że są aż za tanie

Wysłane z mojego LG-P710

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie myśle o tych goodyerach z aukcji bo maja dobrą cene tylko czy to nie jest jakiś wałek bo bym powiedział że są aż za tanie

Wysłane z mojego LG-P710

Na oponeo GY UG8 kosztują 224 zł/szt., GY UG9 231 zł/szt. Wałka raczej nie ma. Trudno się natomiast odnieść do właściwości opony skoro jest to nowy model. Nie zawsze nowszy znaczy lepszy. Nie odradzam tego zakupu, ale nie raz warto wziąć pod rozwagę sprawdzone opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powoli przygotowuje się do zimy i rozglądam się już za zimówkami, z racji tego, że w zimie pokonuje bardzo mało km i to głównie po mieście myślę nad nowymi oponami niskobudżetowymi. Zastanawiam się nad oponami firmy: Goodride/Sunny/Riken. Moje pytanie jest następujące: Czy warto pchać się w opony made in china? Jak tak to, które najlepiej wybrać? Proszę o radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...