Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jednym słowem najlepszymi oponami są Continentalki.. Dębica lepsza niż pirelli.. Oj muszę trochę poczytać o oponach, bo nie wiedziałem, że pirelli są tak z tyłu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zdecydowalem ze biore Nokiany WR D3 z tym ze ciezko dostac produkowane w Finlandii, a te z Rosji są podobno gorsze, problemy z wywazaniem itd... ile w tym prawdy to nie wiem, moze ktos mial z nimi stycznosc i rozwieje moje watpliwosci, z gory dzieki ! pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem to też zwracałem uwagę na kraj produkcji. Znajomy do landka kupił nokiany rosyjskie i jedno co mówi: nigdy więcej !
Nie daj się zwieść tylko sprzedającym, że to nie ma różnicy, że w rosyjskie są nawet lepsze bo nowsze maszyny itp.
Słyszałem też, że niektóre rozmiary są produkowany tylko i wyłącznie w jednym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem to też zwracałem uwagę na kraj produkcji. Znajomy do landka kupił nokiany rosyjskie i jedno co mówi: nigdy więcej !

Nie daj się zwieść tylko sprzedającym, że to nie ma różnicy, że w rosyjskie są nawet lepsze bo nowsze maszyny itp.

Słyszałem też, że niektóre rozmiary są produkowany tylko i wyłącznie w jednym kraju.

Niestety co kraj, to obyczaj. Popieram tą wypowiedź. Miałem cztery zestawy Kleberów Krisalp. Jeden komplet był z Polski, jeden z Wielkiej Brytanii, jeden z Niemiec i jeden z Rumunii. Auta: odpowiednio: Puma, Astra II, w audi a4 (użytkowane obecnie) i ostatnie w fieście. Poza audi wszystkie od nowości użytkowane. Najgorzej spisywała się rumuńska. Do pozostałych nie miałem zastrzeżeń. W audi mam z 2003 r. !!!! Bieżnik ma 4,5 mm. Oponki na tylnej osi, bo z przodu już wymienione. Teraz zamówiłem Goodyear UG9, ale tylko z powodu wieku obecnych dwóch opon, bo jak do tej pory nie widzę różnicy pomiędzy nimi a nowymi Sava Eskimo s3+. GY UG9 mam z Polski. Opon szukam wyprodukowanych przede wszystkim z PL, bo wolę naszym dać zarobić. Opony naszej produkcji są wysokiej jakości. Z Europy zachodniej też nie boję się kupić, ale z pozostałych krajów mam obawy. Jakość jakością, ale nie wszędzie jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam a4b8 i moje pytanko mam 15 oponki na zime zresztowaly sie da sie to zalozyc dodam ze mam to na stalowych felgach[/qu

Edytowane przez maxit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zdecydowalem ze biore Nokiany WR D3 z tym ze ciezko dostac produkowane w Finlandii, a te z Rosji są podobno gorsze, problemy z wywazaniem itd... ile w tym prawdy to nie wiem, moze ktos mial z nimi stycznosc i rozwieje moje watpliwosci, z gory dzieki ! pozdr

Hej

Ja mam WR D3 właśnie z Rosji i przez dwie zimy nie zauważyłem żadnych problemów z trakcją czy wyważeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jest ktos kto posiadał nokiany lub posiada produkcji rosyjskiej i finlandzkiej i się wypowie ile w tym prawdy ?

Nie finlandzkie tylko fińskie ;) Ja mam Nokiany rosyjskie i fińskie i wydaje się, że nie ma żadnych różnic.

Dziś na Agito promocja - Nokian WR D3 205/55 R16 po 279 zł/szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jest ktos kto posiadał nokiany lub posiada produkcji rosyjskiej i finlandzkiej i się wypowie ile w tym prawdy ?

Nie finlandzkie tylko fińskie ;) Ja mam Nokiany rosyjskie i fińskie i wydaje się, że nie ma żadnych różnic.

Dziś na Agito promocja - Nokian WR D3 205/55 R16 po 279 zł/szt

Oba przymiotniki sa poprawne i fiński i finlandzki , choc w tym wypadku moze bardziej trafny jest fińskie :hi: , dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od tamtego sezonu Bridgestone Blizzak LM-32 - całkiem fajne oponki, całkiem ciche, dobra przyczepność no i w przyzwoitych piniądzach :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


4x 205/55R16 P.Continental Winterstar3 OKAZJA 2014 (4711504366) - Allegro.pl - WiÄcej niĹź aukcje. a takie?
Cantinental 4sz nowe i tańsze od nokianów..

Opona budżetowa należąca do koncernu Continental.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje opon na 3-4 sezony do myślę o tych

http://allegro.pl/4x-225-50-r17-98v-xl-nexen-winguard-sport-szczecin-i4681392153.html

czy jest sens czy warto dopłacić te 400 zl do innej marki ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym artykule? Sponsorowany czy można mu zaufać?

http://www.auto-motor-i-sport.pl/porady/opony-zimowe-test-test-opon-205-55-R16-Toyo-Dunlop-Nokian-Fulda-Hankook-Goodyear-Vredestein-Michelin-Pirelli-Semperit-Nankang,13892,2

Przy okazji - moje letnie to 205/55/16, czy na zimę wziąć taki sam rozmiar? Nie planuje zakupu dodatkowych felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym artykule? Sponsorowany czy można mu zaufać?

http://www.auto-motor-i-sport.pl/porady/opony-zimowe-test-test-opon-205-55-R16-Toyo-Dunlop-Nokian-Fulda-Hankook-Goodyear-Vredestein-Michelin-Pirelli-Semperit-Nankang,13892,2

Przy okazji - moje letnie to 205/55/16, czy na zimę wziąć taki sam rozmiar? Nie planuje zakupu dodatkowych felg.

Przecież to artykuł sprzed roku...

Możesz wziąć taki sam rozmiar, bez problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje opon na 3-4 sezony do myślę o tych

http://allegro.pl/4x-225-50-r17-98v-xl-nexen-winguard-sport-szczecin-i4681392153.html

czy jest sens czy warto dopłacić te 400 zl do innej marki ???

ja bym chińskiego gówna nie zakładał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...