Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czyli 91H w B7 w zupełności wystarczy? zwykła ośka :)

O ile opona jest markowa to tak. W letnich mam tak, że mimo indeksu 91 muszę dawać więcej powietrza, inaczej opona zachowuje się jak niedopompowana... no ale to stosunkowo tania, chińska guma, której poza powyższym naprawdę, odpukać, nie można nic więcej zarzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne im wyższy indeks tym sztywniejsza boczna ścianka opony = lepsze prowadzenie, gorszy komfort, większy ciężar opony. Ale czy aby na pewno do B8 2,0TDI producent zaleca więcej niż 91? W B6 mam masę dopuszczalną 2065kg, po podzieleniu na 4 koła wychodzi 516,25kg a indeks 91 to 615kg więc jest jeszcze zapas. Jeżeli już to 94 bo 98 to chyba do opancerzonej limuzyny :).

Do b8 jeżeli chodzi o 17" to producent zleca 94H lub 98V XL. A ktoś wie jak sie sprawuje Michelin Alpin 5 w tym rozmiarze? Mam mętlik w głowie odnośnie wyboru opon, koło 75% zimy będzie przejeżdżone w Warszawie, reszta to trasa od czasu do czasu.

Wysłane z mojego Avanta ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór między:

Sava Eskimo HP

Barum Polaris 3

Dębica Frigo HP

Które wziąć i dlaczego? :-)

Skłaniam się ku Sava i Barum (na tych sporo jeździłem i jak dla mnie były ok)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne im wyższy indeks tym sztywniejsza boczna ścianka opony = lepsze prowadzenie, gorszy komfort, większy ciężar opony. Ale czy aby na pewno do B8 2,0TDI producent zaleca więcej niż 91? W B6 mam masę dopuszczalną 2065kg, po podzieleniu na 4 koła wychodzi 516,25kg a indeks 91 to 615kg więc jest jeszcze zapas. Jeżeli już to 94 bo 98 to chyba do opancerzonej limuzyny :).

Do b8 jeżeli chodzi o 17" to producent zleca 94H lub 98V XL. A ktoś wie jak sie sprawuje Michelin Alpin 5 w tym rozmiarze? Mam mętlik w głowie odnośnie wyboru opon, koło 75% zimy będzie przejeżdżone w Warszawie, reszta to trasa od czasu do czasu.

Wysłane z mojego Avanta ;-)

Ja mam Alpiny 5 225/50R17. Ale co tu mówić, na lekkim śniegu były przyczepne, niezbyt głośne na suchym i jak się cieplej zrobiło na wiosnę, jedynie na ostrych zakrętach się odzywały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór między:

Sava Eskimo HP

Barum Polaris 3

Dębica Frigo HP

Które wziąć i dlaczego? :-)

Skłaniam się ku Sava i Barum (na tych sporo jeździłem i jak dla mnie były ok)...

Z tych trzech najciekawsza jest Sava, ale Dębica Hp wiele gorsza nie jest. Barumy są najmniej ciekawą oponą, są dosłownie nijakie, ani to do szybszej jazdy ani do śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Dębica na śniegu radzi sobie nieźle. Na allegro znajdziesz też moją aukcję http://allegro.pl/4x-opony-zimowe-debica-frigo-2-195-65r15-91t-2015-i5712418604.html, parę złotych zaoszczędzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Dębica na śniegu radzi sobie nieźle. Na allegro znajdziesz też moją aukcję http://allegro.pl/4x-opony-zimowe-debica-frigo-2-195-65r15-91t-2015-i5712418604.html, parę złotych zaoszczędzisz.

Pytanie jak taka Dębica będzie zachowywać się po 2-3 sezonach... przykładowo letnie opony Dębicy po 3 sezonach na mokrym są śliskie jak łyżwy na lodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dębicaw odmianie zimowej dobrze radzi sobie ze śniegiem. Jest polecana do spokojniejszej jazdy po bocznych drogach. Znajomy ma i miałem okazję z nim jechać. Byłem pozytywnie zaskoczony .

Guma po kilku sezonach nadal miękka :)

Edytowane przez tomasz102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Dębica na śniegu radzi sobie nieźle. Na allegro znajdziesz też moją aukcję http://allegro.pl/4x-opony-zimowe-debica-frigo-2-195-65r15-91t-2015-i5712418604.html, parę złotych zaoszczędzisz.

Pytanie jak taka Dębica będzie zachowywać się po 2-3 sezonach... przykładowo letnie opony Dębicy po 3 sezonach na mokrym są śliskie jak łyżwy na lodzie.

Dębica ogólnie nie jest szałową oponą, ale ze śniegiem sobie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ją chwalę nie tylko na śniegu.

Zimą śmigam na nich na Niemcy i do tej pory (odpukać w niemalowane) nie miałem powodów by je zmienić na inną firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ostatni raz już zapytam, bo dalej ciężko mi zdecydować jakie opony wziąć a zima juz sie zbliża. Do jazdy miasto/trasa w proporcjach 70/30 do auta z silnikiem diesla 143km opony w rozmiarze 225/50 r17. Pirelli sottozero 3 czy dunlop wintersport 5?

Wysłane z mojego Avanta ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ostatni raz już zapytam, bo dalej ciężko mi zdecydować jakie opony wziąć a zima juz sie zbliża. Do jazdy miasto/trasa w proporcjach 70/30 do auta z silnikiem diesla 143km opony w rozmiarze 225/50 r17. Pirelli sottozero 3 czy dunlop wintersport 5?

Wysłane z mojego Avanta ;-)

Lubisz przygrzać i masz dobre drogi - bierz Pirelli (ale licz się, że są głośniejsze)

Dunlopy - bardziej ciche ale też bardziej miękkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z wytrzymałością opon. Rozumiem, ze twardsze są lepsze na suchą nawierzchnię przez co pewnie sie wolniej ścierają?

Wysłane z mojego Avanta ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...