Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

znalazłem kolejną stronkę...

Nokian WR A3 - bez zmian - znalazłeś najtaniej 510zł

widziałem gdzieś jeszcze za 509 ale bez potwierdzenia że to 2012 więc przy takiej żadnej różnicy w cenie wziąłem te a i w tym sklepie gość się okazał w porządku bo jeszcze mi potwierdził jak do niego z magazynu przyszły te opony po zamówieniu już bo mówił że czasem to co mu przysyłają z magazynu się nie pokrywa z tym co mu obiecują :wink:

---------- Post dopisany at 22:06 ---------- Poprzedni post napisany at 22:04 ----------

Już miałem brać te Nokiany ale musze przyznać że niezłą mają cene za yokohame..

OponySzybkoiTanio.pl

Teraz doczytałem ze 36zł/4szt za kuriera nie doliczają, ale i tak sie opłaca.

a potwierdzają rok produkcji ? bo ja innych niż 2012 nie chciałem :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przy hankook potwierdzają. Przy Yokohamie nie widzę, bede dzwonił albo pisał do nich bo na Yokohame sie nastawiłem bo mam letnie i są b.dobre.

Ona chyba mają mniejszy index prędkości ale po co komu ponad 200 w zimie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy hankook potwierdzają. Przy Yokohamie nie widzę, bede dzwonił albo pisał do nich bo na Yokohame sie nastawiłem bo mam letnie i są b.dobre.

Ona chyba mają mniejszy index prędkości ale po co komu ponad 200 w zimie...

lepszy mniejszy index na zimę, będzie bardziej miękka to i komfort lepszy i dla zawiechy lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mongol

Też chciałem koniecznie GY UG7 lub UG8 ale sorry... nie dołoże 800zł bo myśle że nie są aż tyle lepsze niż np. takie Yokohamy czy Hankooki żeby za nie tyle płacić.

Pozatym za takie 800zł to mam drugi komplet opon do Corsy dla żony. Co ja gadam... za 600zł to mam 4szt Dębicy 165/70/14 :grin:

---------- Post dopisany 27-08-2012 at 10:04 ---------- Poprzedni post napisany 26-08-2012 at 22:46 ----------

Kurcze Yokohamy w tej dobrej cenie zostały z 2011r.

Ale jest Hankook Winter i*cept evo W310 225/50R17 98 H

za 490zł 2012r. made in hungary.

Miał ktoś styczność z Hankook zimowymi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokian WR A3 205/55 R16 94 H XL. Opony Nokian . Oponeo.pl Posiada ktoś takie zimówki ? Ludzie niby chwalą w opiniach . Musze kupić coś na zimę , a planuje wczesniej , gdzie jeszcze ceny nie są podniesione.

Ja właśnie zamówiłem i czekam na takie w rozmiarze 225/55R16. Finowie znają się na zimie ;) Tyle jest pochlebnych opinii, że jestem dobrej myśli. Generalnie mam też w polo i a3 vredestein sportrac 3 i są rewelacyjne, nigdy się nie zakopałem nawet w głębokim kopnym śniegu a na oblodzonym wiadukcie ze skrzyżowaniem świetlnym pod górę ruszyłem jako jedyny! Wszyscy się wypychali lub wyciągali, był ogromny korek, sam też pomagałem wszystkim przede mną i byłem ciekaw co będzie ze mną a tu :kox: Fakt, że zimą jeździć trzeba umieć ale oponki pewne jak mało które.

Do A4 wziąłem Nokiany WR A3 m.in. ze względu na asymetryczny wzór bieżnika. Jestem nauczony doświadczeniem, że auta z zaawansowanym technicznie zawieszeniem i stałym napędem 4x4 lubią ząbkować a takie oponki mają mniejszą tendencję i można je dowolnie wg potrzeb zamieniać miejscami a co za tym idzie kierunek obrotu bez konieczności obracania na felgach. Miałem tak w RAV4 gdzie seryjne bridgestone'y 235/60R16 szybko się wyząbkowały, zakup pirelli scorpion verde i zapobiegawcze ich przerzucanie co sezon całkowicie rozwiązało problem.

Dodatkowa ważna zaleta przy stałym napędzie 4x4 to łatwość utrzymania jednakowego zużycia wszystkich opon :)

---------- Post dopisany at 10:54 ---------- Poprzedni post napisany at 10:41 ----------

nasze zimy sa coraz krudsze

"krótsze"

Kolego nie chcę być upierdliwy ale słownik podkreśla błędy i o ile literówki nie przeszkadzają to takie byki rażą i później utrwalają niektórym złą pisownię ;D

i co mi zrobisz ze se 1 wyraz zle napisalem jarasz sie ze 4 napedowka pod wiadukt podjechales i pomagales juz to widze

a co do wr a3 to w skodzie superb w firmowym takie mialem i zadna rewelka na 2 sezony reszta to juz nie zimowka za miekkie a kazdy sie jara bo ladnie wyglada i droga ale co tu tlumaczyc kazdy ma wybor .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokian WR A3 205/55 R16 94 H XL. Opony Nokian . Oponeo.pl Posiada ktoś takie zimówki ? Ludzie niby chwalą w opiniach . Musze kupić coś na zimę , a planuje wczesniej , gdzie jeszcze ceny nie są podniesione.

Ja właśnie zamówiłem i czekam na takie w rozmiarze 225/55R16. Finowie znają się na zimie ;) Tyle jest pochlebnych opinii, że jestem dobrej myśli. Generalnie mam też w polo i a3 vredestein sportrac 3 i są rewelacyjne, nigdy się nie zakopałem nawet w głębokim kopnym śniegu a na oblodzonym wiadukcie ze skrzyżowaniem świetlnym pod górę ruszyłem jako jedyny! Wszyscy się wypychali lub wyciągali, był ogromny korek, sam też pomagałem wszystkim przede mną i byłem ciekaw co będzie ze mną a tu :kox: Fakt, że zimą jeździć trzeba umieć ale oponki pewne jak mało które.

Do A4 wziąłem Nokiany WR A3 m.in. ze względu na asymetryczny wzór bieżnika. Jestem nauczony doświadczeniem, że auta z zaawansowanym technicznie zawieszeniem i stałym napędem 4x4 lubią ząbkować a takie oponki mają mniejszą tendencję i można je dowolnie wg potrzeb zamieniać miejscami a co za tym idzie kierunek obrotu bez konieczności obracania na felgach. Miałem tak w RAV4 gdzie seryjne bridgestone'y 235/60R16 szybko się wyząbkowały, zakup pirelli scorpion verde i zapobiegawcze ich przerzucanie co sezon całkowicie rozwiązało problem.

Dodatkowa ważna zaleta przy stałym napędzie 4x4 to łatwość utrzymania jednakowego zużycia wszystkich opon :)

---------- Post dopisany at 10:54 ---------- Poprzedni post napisany at 10:41 ----------

nasze zimy sa coraz krudsze

"krótsze"

Kolego nie chcę być upierdliwy ale słownik podkreśla błędy i o ile literówki nie przeszkadzają to takie byki rażą i później utrwalają niektórym złą pisownię ;D

i co mi zrobisz ze se 1 wyraz zle napisalem jarasz sie ze 4 napedowka pod wiadukt podjechales i pomagales juz to widze

a co do wr a3 to w skodzie superb w firmowym takie mialem i zadna rewelka na 2 sezony reszta to juz nie zimowka za miekkie a kazdy sie jara bo ladnie wyglada i droga ale co tu tlumaczyc kazdy ma wybor .....

właśnie, że pomagałem, bo zawsze pomagam to raz, dwa- pisałem, że to było na vredesteinach i jechałem przednionapędowym polo, trzy- nokian wr a3 były nowością sezonu 2011/2012 więc po czym stwierdzasz, że są na 2 sezony, na bank ich na kołach nie miałes a pewnie i nie widziałeś na oczy, kolejna sprawa, że chyba o to chodzi, żeby zimówka była miękka, chcesz twarde zimą to jeździj na letnich :facepalm:

Dziadek tez jest zorientowany w oponach i takowe sobie kupił i na pewno nie będzie żałował. Poprzednie były rewelacyjne. A co do Twojej pisowni chodzilo mi o to zebys sie starał pisać bez byków, bo chyba nikt nie powie, że to się później przyjemnie czyta. Jest słownik i nawet jeśli ktoś ma jakieś dysfunkcje w pisowni może pisać poprawnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kłóćcie sie... lepiej mi powiedzcie które brać:

Hankook Winter i*cept evo W310 225/50R17 98 H

Rok produkcji: 2012

Kraj produkcji: Hungary 490zł

Nokian WR A3 510zł

Rok produkcji: 2012

Jeszcze pytałem kolegi @bedi z forum co handluje oponami

i zapodał cene

Nokian 225/50R17 98V WR A3 XL 486zł

z tym że bez gwarancji który rok... Niby dostawa 2012r. ale różnie to bywa jak idzie produkcja

Yokohamy już nie widze w tej cenie co była wcześniej... tak samo Barumów za 430zł... :facepalm: a miałem wczoraj już klikać :decayed::decayed: eee pewnie to były nieaktualne dane, bo za tanio było.

Dziwnym trafem znikneły równocześnie z kilku stron, czyżby to był jeden i ten sam właściciel strony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mongol

Też chciałem koniecznie GY UG7 lub UG8 ale sorry... nie dołoże 800zł bo myśle że nie są aż tyle lepsze niż np. takie Yokohamy czy Hankooki żeby za nie tyle płacić.

Pozatym za takie 800zł to mam drugi komplet opon do Corsy dla żony. Co ja gadam... za 600zł to mam 4szt Dębicy 165/70/14 :grin:

jednak te UG'i rzeczywisicie za drogie sa, co powiecie na te?

Opony Yokohama W.Drive V902 225/50R17 94H - Ceneo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad Yokohamą, ale znajdź tańszą niż za 540zł... w naszym rozmiarze.

To ceneo kłamie, bo mają inne rozmiary tam podane albo nie aktualne jest.

Za 500zł to bym je brał a tak jeszcze czekam. Tylko nie wiem czy będą drożeć czy nie.... To chyba też od kursu euro zależy no i tego co mają na magazynach chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na to nie liczył ,że teraz opony zimowe będa taniały. Idzie sezon , to i pewnie cena pójdzie w góre . . . Ja kupiem Nokiany WR A3 16" po 380 zł za sztuke , teraz już na tej samej stronie trzeba dać 394 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julo23, naprawdę bierz nokiany wr a3, nie pożałujesz :evil:

jeśli chodzi o goodyear UG7 to miałem w starszej A3 i całkiem nieźle sie spisywały, chociaż denerwowała mnie reakcja na suchym w zakręcie, auto szybko stawało się nadsterowne, chociaż trzeba przyznać, że oponki zawczasu dawały to odczuć i odpowiednio zareagować.

Kolega w A5 2.0TFSI quattro ma teraz michelin a4 i generalnie ocenia je w porządku ale bez zachwytów.

Dlatego nie zawsze jest sens pchać się w to co najdroższe, warto zasięgnąć opinii znajomych i z przymrużeniem oka innych oraz testów, gdzie często decydują nie pomiary a gotówka.

---------- Post dopisany at 15:54 ---------- Poprzedni post napisany at 15:49 ----------

Ja bym na to nie liczył ,że teraz opony zimowe będa taniały. Idzie sezon , to i pewnie cena pójdzie w góre . . . Ja kupiem Nokiany WR A3 16" po 380 zł za sztuke , teraz już na tej samej stronie trzeba dać 394 zł.

Dokładnie, ja też obserwowałem od jakiegoś czasu ceny i myślałem, że tak szybko nie podrożeją ale szybko podskoczyły, przez znajomego zdążyłem kupic nokiany wr a3 225/55R16 za 420/szt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj adres stronki. Dostałeś rocznik 2012 czy 11?

Nokian WR A3 205/55 R16 94 H XL. Opony Nokian . Oponeo.pl

Opony 12 tydzień 2012 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja właśnie zakupiłem Continental ContiWinterContakt TS850 chyba w dobrej cenie,ale nie ma żadnych opinii w necie,podobno nowość (2612)

[h=3][/h]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj adres stronki. Dostałeś rocznik 2012 czy 11?

Nokian WR A3 205/55 R16 94 H XL. Opony Nokian . Oponeo.pl

Opony 12 tydzień 2012 :)

tak ale julo szuka 50/R17, a za ta cene czyli ok 400zl masz goodyeary 8 205/55/R16 a roznica jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja napisałem ,że kupiłem 16". A że chciał stronkę to podalem :whistling: Zobaczę, co te nokiany są warte. Ludzie w opiniach są zadowoleni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec zawracania zadu...

Biorę Continental TS830 od kolegi z forum po 2 sezonach, bieżnik 7.5-8mm.

Tą zime jeszcze objeżdze.

Za to dla żony muszę coś kupić w rozmiarze 165/70R14 lub ew. 175/65R14.

Jak przeglądam to najtańsze za ok .150zł są:

Dębica Frigo 2, Barum Polaris 3,

Kilka złotych drożej Kleber krisalp HP2 i chyba je wezme.

Goodyear UG8 to juz cena 212zł troche jestem ciekawy tej opony. Kolega b. zachwala UG7. Wręcz zachwyca się nimi.

Nokiany chyba muszą jeszcze poczekać na koleją zimę....

No chyba że znajde do tej corsinki jakieś małe :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem że skoro jest okazja przetestować te Nokiany (bo w małych rozmiarach opony są tanie)

to szkoda brać za 153zł Dębice jak za 170zł jest Nokian.

Tylko nie wiem czy brać do tej corsy 175/65R14 bo w takim rozmiarze są Nokiany WR D3.

czy może 165/70R14 ale w takim jest inny model Nokiana, jakiś Nokian W+.

:eusathink:

Jak się sprawdzą to za rok takie pójdą do Audi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten W+ to ja chyba miałem w b6 na zimę w 15'' ale głowy nie daje czy to był napewno ten model - byłem bardzo zadowolony - śnieg,breja itp żaden kłopot :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...