Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Polecane opony zimowe

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
Witam. Jeździ ktoś może na uniroyalach ms 66 plus, to są zimówki. Ja zakupiłem miesiąc temu i mam mieszane uczucia. Niby miekka guma a na oblodzonej nawierzchni jadę na nich jak na sankach. na sniegu i błocie posniegowym ok. na asfalcie tez ok. Jak ktos ma te oponki to proszę o parę słówek jak się sprawują.

A czego się spodziewałeś na lodzie? :decayed:

  • Odpowiedzi 4,5 tys.
  • Wyświetleń 545,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

a ja jeżdżę na Dębica Frigo 2 205/55/16 , w połączeniu z Quattro są jak najbardzeij OK.

Opublikowano
a ja jeżdżę na Dębica Frigo 2

również na nich śmigam drugi sezon i ciągle bez jakiego kolwiek problemu na drodze

w tym sezonie wysłaliśmy najwięcej tych opon więc coś to musi znaczyć

626b23552cc6c0d9m.jpg

na takich zimówkach też ludzie jeżdzą:shock3:

08d091d49ac831cam.jpg

Opublikowano
a ja jeżdżę na Dębica Frigo 2

w tym sezonie wysłaliśmy najwięcej tych opon więc coś to musi znaczyć

No, że są tanie... Jak nie najtańsze z nowych. :wink:

Opublikowano
a ja jeżdżę na Dębica Frigo 2

w tym sezonie wysłaliśmy najwięcej tych opon więc coś to musi znaczyć

No, że są tanie... Jak nie najtańsze z nowych. :wink:

przeczytaj dokładnie jeszcze raz mojego posta bo coś źle zrozumiałeś:wink:

Opublikowano

Zrozumiałem że handlujesz oponami lub pracujesz w firmie zajmującej się tym i jest na te opony popyt, a ja skomentowałem dlaczego najpewniej tak jest. :decayed: right???

Opublikowano
Zrozumiałem że handlujesz oponami lub pracujesz w firmie zajmującej się tym i jest na te opony popyt, a ja skomentowałem dlaczego najpewniej tak jest. :decayed: right???

nie o to. przeczytaj jeszcze raz....

mój komentarz "w tym sezonie wysłaliśmy najwięcej tych opon więc coś to musi znaczyć" dotyczy zdjęcia na których są Michelin'y, a nie wypowiedzi Spanky'ego o Dębicach :wink:

Opublikowano

315 ciekawe do czego do wkladaja;) pewnie do jakiegos SUVa duzego ?:)

Opublikowano

gdybyś nie napisał to bym nie zajarzył :facepalm: nie widziałem nalepek na oponach na zdjęciu :decayed:

Opublikowano

20 wiem że ma mój kolega w BMW X6 ale jaka szerokość hmm

315 ciekawe do czego do wkladaja;) pewnie do jakiegos SUVa duzego ?:)
Opublikowano

Nie wiem o czym tu wypisujecie bo nie chce mi się cofać... ale GY UG8 mnie powalają w tym sezonie na łopatki... nie mam pojęcia jak oni te opony zrobili ale chylę czoła

Pozdro

Opublikowano

Ciekawi mnie porównanie UG7 lub UG8 do nokianów.

Opublikowano

Kolego , nokiany to poprosu konkretne opony. Na ten sezon zakkupiłem Nokian WR A3 205/55 R16 94 H XL i jestem mega zadowolony. Po śniegu idą jak strzała , tam gdzie chcesz tam jedziesz , żadnych niekontrolowanych poślizgów. Są ciche , a co najważniejsze ich cena . Pod koniec września kupilem opony z lipca 2012 made in Finland za 320 zł za sztuke razem z przesyłką. Jak dla mnie rewelka. W tej chwili za te kapcie na tym serwisie którym kupiłem trzeba dać 4 stówki. :banan:

Opublikowano

Witam panowie,

przeczytałem gdzieś tu na forum, że do zawieszenia wielowahaczowego lepiej zakładać opony asymetryczne a nie kierunkowe,

że lepiej trzymają się drogi, lepiej odprowadzają wodę itd

jest w tym trochę prawdy czy tylko chwyt marketingowy?

poza tym nie widzę teraz zbyt wielu nowych opon właśnie z tym rodzajem bieżnika, teraz sa produkowane głownie kierunkowe.

czy może ktoś zna jakieś sprawdzone asymetryczne 205/55/16?

Opublikowano

zastanawiam się czy warto płacić 399zł za opony z indeksem 94H

skoro za 320zł można kupić tą samą oponę z indeksem 91H

przy DMC samochodu ok 2000kg wystarczy 500kg na oponę czyli indeks 84

wg mnie 91 wystarczy bo 615 x 4 = 2460

Opublikowano

A ja też smigam na oponkach z klasy budżet mianowicie Sava Eskimo s3+. Na chwile obecna nie mogę złego słowa powiedzieć.

Opublikowano
Ciekawi mnie porównanie UG7 lub UG8 do nokianów.

Ja miałem przez 4 sezony zakupione nowe GY UG7+ a teraz mam także nówki Nokian WRD3.

Powiem tak śnieg, błoto i jazda po suchym opony są porównywalne bez wyraźnych różnic - WRD3 trochę głośniejsza przy jeździe powyżej 100km/h.

Natomiast różnice na korzyść UG7+ czuć przy jeździe w kałużach. Teraz gdzie wszędzie są dodatnie temperatury i miejscami zdarzają się olbrzymie kałuże widać że Nokian WRD3 radzi sobie wyraźnie słabiej niż było to na UG7+.

W mojej opinii ocenił bym te opony:

GY UG7+ / Nokian WRD3

Jazda śnieg - 9 / 9

Jazda błoto pośniegowe - 9 / 9

Jazda po suchym - 9 / 9

Hałas - 9 / 8

Odprowadzanie wody - 9 / 7

Opublikowano
zastanawiam się czy warto płacić 399zł za opony z indeksem 94H

skoro za 320zł można kupić tą samą oponę z indeksem 91H

przy DMC samochodu ok 2000kg wystarczy 500kg na oponę czyli indeks 84

wg mnie 91 wystarczy bo 615 x 4 = 2460

90% osób, jak nie więcej, nie interesuje się wogóle tym indeksem przy zakupie opon więc odpowiedz sobie na pytanie:wink:

Opublikowano

Ja po zakupie i użytkowaniu od końca listopada do teraz opon Baruma Polaris 2 mogę stwierdzić, żę oponka na błoto pośniegowe i oblodzoną powierzchnię daję rade, natomiast w śniegu sypkim "świeżym" są gorsze od Klebera Krisalp HP2.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.