Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana radia na nie fabryczne w Audi A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie, dzisiaj zacząłem małą dyskusję ze znajomym, również posiadającym a4 b5 96r na temat niefabrycznego radia.

Powiedział: jak to głośniki (tył + sub) nie będą grały gdy się je podłączy do radia?... przecież muszą grać.

I tutaj jest pytanie do was, czy emulator jest konieczny, co on właściwie daje?

Sam chciałbym się dowiedzieć jak to działa, bo wiedzy nigdy za wiele :)

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen

Opublikowano

emuHAJSWYWALATOR, tyle w temacie. G daje, daje zarobić tym co mają wiedzę kosztem tych to jej nie mają lub są zbyt leniwi aby ją posiąść.

A jak chcesz wiedzieć "jak to działa", no masz 19 poprzednich stron tego wątku i zapewniam, że kilka treściwych postów jest i wystarczy aby wiedzieć wszystko. Oczywiście nigdzie nie znajdziesz jakiej "magi" napakowano w te magiczne czarne pudełeczko załączone do wiązki "emulatora".

Opublikowano

Mam system bose, podłączyłem radio przez adapter mini ISO z 4 wtyczkami RCA.

Mam problem z filtrem dolonoprzepustowym bo po jego włączeniu tylne głośniki praktycznie w ogóle nie grają a sub ma ładne podbicie niskich tonów.

Czy jest sposób na obejscie tego? Pomogłoby podłączenie tylnych głośników do przednich?

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Koledzy, które piny odpowiadają za to, że grają tylne głośniki? Miałem niefabryczne radio JVC, i tył grał. Zmieniłem na Audi concert II i tył mi nie gra. Co muszę zmienić, w kablach albo co, aby tył grał?

Koledzy, które piny odpowiadają za to, że grają tylne głośniki? Miałem niefabryczne radio JVC, i tył grał. Zmieniłem na Audi concert II i tył mi nie gra. Co muszę zmienić, w kablach albo co, aby tył grał?

Opublikowano

musisz chyba odłączyć ten adapter który był podłączony pod niefabryczne radio

Opublikowano

Może ktoś wrzucić fotki fabrycznych kostek z przedlifta systemu nokia albo schemat?

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam. Mam problem. Posiadam audi a6 1998r 2.5TDI . Wymieniłem radio cponcert na radio niefabryczne LTC. Podpiełem go . Dokupiłem adapter żeby można było to radio podlączyć. Radio idzie ale w przodu głosniki nie dzialają i dodatkowo jak zapale auto to takie burczenie w głośnikach słychać. Jak zgasze auto burczenia nie słychać i głosniki w przodu nie idą. Proszę o rady.

Opublikowano

Jaki adapter kupiłeś i jaki sam system głośników: bose czy nokia?

Wysłane z mojego GT-I9100

Opublikowano

A tylne głośniki i sub gra?

Jeśli tak to w ustawieniach radia musisz ustawić fader (opcja głośnosci przód/tył)

Wysłane z mojego GT-I9100

Opublikowano

właśnie gra tył. Próbowalem ustawień i nic. A też to wycie jak zapale auto też mnie zastanawia


Bo ja wczesniej miałem radio concert i zmieniarka w bagazniku czy ją jakoś nie trzeba odpiąć i może zadziała??? Myśle już o wszystkim i nie wiem co można jeszcze zrobić??

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Cześć. Jestem kompletnie zielony, więc proszę o pomoc z tylnymi głośnikami.

Nalepka z radia:

WP_20150708_19_58_42_Pro_zpsu4ri2jtz.jpg

Tył radia:

WP_20150708_19_57_25_Pro_zpsizjoefgb.jpg

Kabelki wychodzące z radia:

WP_20150708_19_57_37_Pro_zpstfjd2syg.jpg

Kostki:

WP_20150708_19_58_26_Pro_zpsphu1apqp.jpg

WP_20150708_19_57_49_Pro_zps1r4rd1nr.jpg

WP_20150708_19_58_19_Pro%201_zps0fxesqt4

Przejściówka:

WP_20150708_19_58_35_Pro_zpsmqlly3io.jpg

Gdzie powinienem podłączyć różowy kabelek z przejściówki? Czy to w ogóle ma prawo działać?

Opublikowano

Ma prawo zagrać jeśli Twoje radio posiada wyjście na wzmacniacz z tych chinch z tyłu ( może to być wejście AUX i wtedy lipa)

Różowy do niebieskiego od zasilania anteny.

Tak mi się wydaje :)

Opublikowano

Najlepiej to miernik w lapki i szukać 12V po przekręceniu stacyjki na zapłon.

Tylne chinche wydają się wyjsciami na głośniki a nie na auxa.

Jak podłączysz to się dowiesz :)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Najlepiej to miernik w lapki i szukać 12V po przekręceniu stacyjki na zapłon.

Tylne chinche wydają się wyjsciami na głośniki a nie na auxa.

Jak podłączysz to się dowiesz :)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Po co po przekręceniu.

Wzmacniacz ma się uruchamiać z radiem a nie z autem.

Podłącz pod pin A5 sterowanie anteny.

Opublikowano

To chyba u siebie też tak zrobie, bo u mnie po przekręceniu włącza się radio.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

A jakbym dał pod a4? Widzę, że chyba bez cięcia i łączenie się nie obejdzie

Opublikowano

To chyba u siebie też tak zrobie, bo u mnie po przekręceniu włącza się radio.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

1 .Ale gdy chcesz posłuchać radia bez kluczyka to nie działa tył ( chyba że całe radio nie działa Jak plusy nie zamienione).

2. Gdy jedziesz autem bez włączonego radia wzmacniacz cały czas dostaje prąd niepotrzebnie.

Podłącz jak pisałem, razem z włączeniem radia uruchomi się wzmacniacz, będzie działał zawsze tylko wtedy gdy radio, bo tylko wtedy jest potrzebny.

Opublikowano

Przed chwilą sprawdziłem u siebie napięcia na czarnej kostce zasilającej radio - czy stacyjka przekręcona czy nie i tak na żadnym pinie nie ma napięcia.

Mam radio sony jak autor tego tematu z ori wiązką oraz sytem bose (czarna kostka i trzy małe)

Adapter ten najprostszy, na 4 chinche + różowy przewód zasilający wzmacniacz.

Teraz mała nowinka, po przekręceniu kluczyka radio działa, ale jak je wyłącze przyciskiem słychać przekaźnik wzmacniacza jak zostaje wyłączony, analogicznie jest przy włączeniu radia z przycisku - słychać przekaźnik :)

Wszystko jest w porządku a włączanie radia bez kluczyka wiąże się chyba z grzebaniem w kalbach przy stacyjce?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen

Opublikowano

Nie wiąże się z grzebaniem przy stacyjce. Gdybyś nie miał napięcia to by radio nie grało :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.