Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Ma. Inny typ lampki. Inny kolor, może się różnić bebechami.

No to jestem w kropce ...,...

Koledzy na wstępie krótkie info dotyczące wiązki ze sterownika airbagg.

U mnie o dziwo była. Temat ogarniał mi "kaju" i juz chciał zrzucać tunel kiedy wychaczyl niebieska kostkę od airbaggu tuż za wizytownikiem, nieźlr fabrycznie ją ukryli bo na pierwszy rzut oka nie szlo jej wypatrzeć. Tym samym obyło sie bez zrzucania tunelu chociaż panowie muszę przyznać, widziałem na własne oczy ile kaju poświęca czasu na dobranie sie do przedniej konsoli, szczerze zdążyłem zrobić łyczek browara po ponownym odwróceniu sie nie było juz kubka, wizytowniki, radia, panelu klimy, popielniczki itp. a minęła chwila-magia. Gość wymiata kompletnie, jak pershing. Dlatego tez ukłony do samej gleby. Jesli chodzi o kontrolkę podłączyliśmy na przednim panelu tyle ze została za radiem. Wizytownik został na swoim miejscu a po krótkim kodowaniu info na Fis-ie za każdym razem przy wkładaniu kluczyka informacja o stanie airbagg Off lub Ob w zależności czy jest włączony czy wyłączony.

Jak sie okazuje wcale nie trzeba ciagnąć kabli od sterownika airbag. U mnie szcześliwie była wiec niż zanim zrzucicir tunel sprawdźcie

Czy nie jest zamocowana. Na razie tyle z tematem pewno jeszcze wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ameryki nie odkryliście bo każda B7 ma fabrycznie wyprowadzoną instalacje do wyłącznika poduszki - co w tym temacie z resztą było poruszane.

A co Kaju, potwierdzam - to nadczłowiek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ameryki nie odkryliście bo każda B7 ma fabrycznie wyprowadzoną instalacje do wyłącznika poduszki - co w tym temacie z resztą było poruszane.

A co Kaju, potwierdzam - to nadczłowiek :)

Otóż nie, Rzecz w tym, że instalacje miała każda B6 poprowadzoną do lampki podsufitki, w B7 to czysta loteria jeden ma drugi nie.

Ja miałem farta choć wiązkę tak fabryka schowała za wizytownikiem , że nie szło jej odkryć, jeszcze przymocowali do kosza od góry. Dzięki temu że kaju ma bystre oko i obyło się bez zrzucania tunelu i 15 min. było do przodu.- gośc wymiata temat :D

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przypomnijcie, 5 i 7 pin to kontrolka Airbag w kostce lampki? A jak jest tylko 5 co to oznacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przypomnijcie, 5 i 7 pin to kontrolka Airbag w kostce lampki? A jak jest tylko 5 co to oznacza?

Sam zobacz:

https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8Zy1tclpxWDctUWM/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem laikiem w tych schematach ,pomoze ktos to spiąć w całość.


Elementy które posiadam.
Wlacznik w schowek
Brązowa kostka (duża) w miejsce instalacji schowka
Mała biała i czarna podłączenie lampek

Co i jak z resztą

bb0dac28e4b3ecb0113d9a646e48e060.jpga0c482a76dd4369aedfb45286e7cdc55.jpg8348efe11288982a623d3693c3ab368b.jpg

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28.02.2003

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

U siebie ostatnio robiłem airbagg, tyle ze mam wersje B7 i nieco sie różni. Sytuacja wyglada następująco. Rezanie w schowku na miejsce pod wyłącznik airbagg, brązowa kostka wpinasz w oryginalna w schowku( jak ściągniesz schowek to masz z tylu) biała wtyka w lampkę czarna w stycznik otwarcia schowka. Patrząc na rocznik auta masz wersje z kontrolką airbagg w podsufitce, tak wiec na bank masz pociągniętą wiązkę do podsufitki. Wpinasz i powinno smigac jak tralala. Wszystkie schematy nasz w 1 poście.

Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28.02.2003

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

U siebie ostatnio robiłem airbagg, tyle ze mam wersje B7 i nieco sie różni. Sytuacja wyglada następująco. Rezanie w schowku na miejsce pod wyłącznik airbagg, brązowa kostka wpinasz w oryginalna w schowku( jak ściągniesz schowek to masz z tylu) biała wtyka w lampkę czarna w stycznik otwarcia schowka. Patrząc na rocznik auta masz wersje z kontrolką airbagg w podsufitce, tak wiec na bank masz pociągniętą wiązkę do podsufitki. Wpinasz i powinno smigac jak tralala. Wszystkie schematy nasz w 1 poście.

Tapnięte z iPhone

Nie mam kontrolki w lampce podsufitki.

Kupić musiałem ta w konsole Opoka ESP......

Kostki od samego wyłącznika prosto podłączyć i to wiem gorzej który kabel z samego modułu do kontroli

Z tego co mi jeden kolega mowil pin 65 i 70 (a je mam już zajęte) więc nie wiem czy doładować..

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłeś kolego. W pierwszym wątku jest ze od 06.2002 jest nad radiem kontrolka od air bag

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłeś kolego. W pierwszym wątku jest ze od 06.2002 jest nad radiem kontrolka od air bag

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Fakt zwracam honor.

Nie spojrzałem na miesiąc [emoji854] rzeczywiście idzie już na radiem. W takim razie zostaje pociągnięcie dwóch kabli od sterownika. Czyli zrzucanie tunelu, chyba ze jakimś cudem fabryka wyposażyła w wiązkę i zostawiła kostkę za szufladką/kontrolkami lub radiem.

Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi jeden kolega mowil pin 65 i 70 (a je mam już zajęte) więc nie wiem czy doładować..

https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8Zy1tclpxWDctUWM/view?usp=sharing

One są tylko do zasilania lampki AIRBAG OFF więc wiązkę już do niej masz.. Pytanie tylko gdzie jest drugi koniec... :whistling:

A jak masz też obsadzone piny 81 i 83 to już w ogóle miód malina :)

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi jeden kolega mowil pin 65 i 70 (a je mam już zajęte) więc nie wiem czy doładować..

https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8Zy1tclpxWDctUWM/view?usp=sharing

One są tylko do zasilania lampki AIRBAG OFF więc wiązkę już do niej masz.. Pytanie tylko gdzie jest drugi koniec... :whistling:

A jak masz też obsadzone piny 81 i 83 to już w ogóle miód malina :)

Dasz jakiś namiar na siebie.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na permanentny brak czasu preferuję kontakt przez forum lub PW :hi:

W miarę możliwości postaram się pomóc, choć sam też jestem na etapie rezania wyłącznika :)


(Brakuje mi czasu na demontaż tunelu :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dni już stoi

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

66a06229de98c60568680b814221d73a.jpg

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko, to fotele też trzeba wyjąć? :kwasny:

:wink:

Nie trzeba jeśli jednak tego nie zrobisz (a to jedynie 4 plastikowe zaślepki 4 śruby i 3 wtyczki) to będziesz żałował.

15 minut foteli nie ma i jest miejsce a tu o to chodzi !

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...