Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Instalacje można wzrokowo stwierdzić, jeśli obsadzony pin 5 i 7 to jest instalacja do lampki.

Od tego zacząłem [emoji6]

Kodowanie poszło vcds little na jakimś "chińskim" kablu (przeszło dopiero za trzecim podejściem - uparty jestem).

Wklepywałeś kodowanie do skutku czy robiłeś przy okazji jakieś dodatkowe czary-mary? :mysli:

Do skutku. Przy tempomacie też nie odrazu poszło.

Wysłany z telefonu przy użyciu taptalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy najnowszy obsłuży i czy kluczyk będzie pasował , pasuje do wielu modeli ale o A4 ani słowa???

Zamiast iść się przewietrzyć wylądowałem w garażu :grin: .

Po krótkiej rewizji pod zapalniczką ukazał się sterownik o symbolu 8E0 959 655 G. Teraz pytanie czy ten sterownik obsłuży dokładkę airbagoff ???

Panowie i zdębiałem. Z ciekawości ściągnąłem lampkę podsufitki. Mam osadzone piny 1,2,3 5,6 8,9,10,12.

Jednak co najciekawsze mam też tam kostkę 4-pinową z osadzonymi 4 kabelkami tuz obok miejsca gdzie powinna się znajdować kontrolka passanger airbagoff. Jest włożona w wyżłobienie plastiku ale z niczym się nie łączy - to ci ciekawostka. Mam tez oznaczone miejsce do rezania na kontrolkę airbagg w posufitce, Czyżby w B7 było podpięcie jak w B6 w podsufitce do wyłaczenia airbag`a czy tez ta kostka służy do czegoś innego. Proszę Was o rozwiązanie tej zagadki ???

Seryjnie mam wizytownik więc montaż kontrolki w panelu przednim wiązałby się z wyrzuceniem szufladki i wstawieniem kontrolki. Rozwiązanie z podsufitka zaczyna mi się podobać bo nie muszę rezygnować z szufladki.

:mellow::mellow::mellow: Sam juz nie wiem co o tym wszystkim myśleć :D:D:D

Helpppppppp

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 pinowa w plastik wsadzona to od monitorowania wnętrza. nie masz alarmu, ale w bonusie od fabryki masz instalacje od lampki do pomarańczowej kostki w słupku A w nogach kierowcy. moduł G na pewno obsłuży wyłàcznik. jakby ktoś chciał kostki z pinami p&p do wiązki schowka to mam kilka :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z góry powinno pójść

co do wyłącznika to ja dla pewności kupiłem ten na 3 piny bez podświetlenia + wiązka

wiązka na 5 to porostu dwa kable więcej do podświetlenia wyłącznika

jest jeszcze wiązka która ma pakiet światło i dlatego jest tyle różnych

sprawdź dokładnie co masz

a najlepiej jak napiszesz do kolegi Kaju to Ci zrobi wiazke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 pinowa w plastik wsadzona to od monitorowania wnętrza. nie masz alarmu, ale w bonusie od fabryki masz instalacje od lampki do pomarańczowej kostki w słupku A w nogach kierowcy. moduł G na pewno obsłuży wyłàcznik. jakby ktoś chciał kostki z pinami p&p do wiązki schowka to mam kilka :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki Kaju a już myślałem, że będzie łatwiej :facepalm:

Teraz pytanie czy jest kostka od sterownika za szufladką czy będę zmuszony ciągnąc kable i tym samym zrzucać tunel......Musze tez ustalić jaką mam kostkę w schowku.

Przy okazji pytanie do Ciebie, jak ogarnę temat z kostką od sterownika i czy jesteś w stanie zrobić wiązki w schowek pod airbag z lampkami w nogi i schowek. Daj info na priv jakie koszta, nie będziemy zawalać tematu.

z góry powinno pójść

co do wyłącznika to ja dla pewności kupiłem ten na 3 piny bez podświetlenia + wiązka

wiązka na 5 to porostu dwa kable więcej do podświetlenia wyłącznika

jest jeszcze wiązka która ma pakiet światło i dlatego jest tyle różnych

sprawdź dokładnie co masz

a najlepiej jak napiszesz do kolegi Kaju to Ci zrobi wiazke

Dzięki zrobiłem j/w :hi:

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 pinowa w plastik wsadzona to od monitorowania wnętrza. nie masz alarmu, ale w bonusie od fabryki masz instalacje od lampki do pomarańczowej kostki w słupku A w nogach kierowcy. moduł G na pewno obsłuży wyłàcznik. jakby ktoś chciał kostki z pinami p&p do wiązki schowka to mam kilka :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tak długo mi zajęło pisanie hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 pinowa w plastik wsadzona to od monitorowania wnętrza. nie masz alarmu, ale w bonusie od fabryki masz instalacje od lampki do pomarańczowej kostki w słupku A w nogach kierowcy. moduł G na pewno obsłuży wyłàcznik. jakby ktoś chciał kostki z pinami p&p do wiązki schowka to mam kilka :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tak długo mi zajęło pisanie hehe

Przeleciała mi taka myśł......A mogę wykorzystać te kable od monitorowania wnętrza do wrzucenia wyłacznika airbagg na górę ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie możesz, ale lampkę musisz wtedy zmienić na taką z B6 do 2002 rocznika i pobawić się z przekładką. dla mnie osobiście to rzeźba w gównie, bo i tak musisz zrzucić tunel do pociągnięcia instalacji... ja tunel zdejmuje w niecałe 14 minut :grin: i to na spokojnie bez żadnych szarpań etc. wielu może to potwierdzić, bo widziało. z wiązką na pw napiszę :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak chciałbym zaryzykowac z lampką kontrolna airbag w podsufitce, zalezy mi na wizytowniku - idealnie wchodzi mi w niego pilot od bramy.

Chcę nabyć taką lampke podsufitki i pytanie czy z A4 b6 z 2003r quattro kombi będzie pasować??? Chciałem wstawic fotę ale nie potrafię :facepalm:

Wyglada identycznie jak u mnie tyle, że ma lampkę airbagg i 2 diody podświetlające konsole ale może się róznic szczegółami - gołym okiem nie widać :wink:

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień pilot na fabrycznego Homelink'a - dokładasz moduł w przednim zderzaku i wymieniasz słonecznika na wersję z panelem 3-przyciskowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień pilot na fabrycznego Homelink'a - dokładasz moduł w przednim zderzaku i wymieniasz słonecznika na wersję z panelem 3-przyciskowym :)

Dzięki za podpowiedź, ale wtedy czeka mnie podwójna robota i dodatkowy zakup.Swoja droga musiałbym znowu się bawić za rozmkminianie tematu montążu i kosztów. Modułu+słonecznika z Homelink. Będę obstaiwał przy tym żeby wrzucic kontrolke airbahg na górę, podpowiedzcie jak mogę wstawic fotę żeby ustalic czy jest dobra?

Jeszcze jedno u mnie jest Silber, czy jest róznica z Platin Hell???

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje foty wrzucam poprzez Dysk Google (link), a normalne foty z neta możesz dodawać poprzez kliknięcie na ikonę obrazka podczas edycji posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje foty wrzucam poprzez Dysk Google (link), a normalne foty z neta możesz dodawać poprzez kliknięcie na ikonę obrazka podczas edycji posta.

wyskakuje mi komunikat "Nie możesz użyć grafiki o takim rozszerzeniu na tym forum."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając kontrolkę dezaktywacji poduszki w miejscu wizytownika w przyszłości będziesz miał otwarte drzwi do moda w postaci czujników parkowania przód+tył :)


Jeśli masz taki komunikat to wrzuć linka do tej grafiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając kontrolkę dezaktywacji poduszki w miejscu wizytownika w przyszłości będziesz miał otwarte drzwi do moda w postaci czujników parkowania przód+tył :)

Jeśli masz taki komunikat to wrzuć linka do tej grafiki.

Wrzucam linka do grafiki i nadal to samo.

Apropo`s moda pod czuniki mam z tyłu fabrycznie, w przodzie nie potrzebuje.

Bayer daj info na priv swojego maila prześlę fotę bo tu za nic nie chce wskoczyć

czy jest różnica pomiedzy Silber a Platin Hell???

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica, inaczej by się nie nazywały tak. Instalacji pod wyłącznik na 99% nie będzesz miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica, inaczej by się nie nazywały tak. Instalacji pod wyłącznik na 99% nie będzesz miał.

Jest róznica w kolorze czy modelu?

Pogodziłem się z brakiem instalki pod wyłacznik, choc nie sprawdzałem ale i tak będę zrzucał tunel.

Wklej link jako zwykły tekst jeśli już nic nie możesz wskórać :)

Kurczę przeciez od razu powienienm na to wpaśc :facepalm:

:hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi:

http://allegro.pl/audi-a4-b6-lampka-podsufitki-kombi-03r-i6452522567.html#

Panocki i co myslicie, podejdzie to ???

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cabrio i "trochę" inaczej u mnie ten panel wygląda :) Wydaje mi się, że nie ma różnic pomiędzy B6 a B7... masz fotochromy w lusterkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cabrio i "trochę" inaczej u mnie ten panel wygląda :) Wydaje mi się, że nie ma różnic pomiędzy B6 a B7... masz fotochromy w lusterkach?

Nie wiem czemu pytasz...ma to cos wspólnego???

Boczne bez fotochromu, wsteczne pełen pakiet (fotochrom, czujnik deszczu, czujnik zmierzchu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...