Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie :decayed: Dlatego się pytałem czy kontrolka po 2002r podejdzie do 2001 :D Wszystko jasne, zbieram graty. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem moda z przełącznikiem airbag ale bez problemów się nie obeszło,głównie był problem z przekręceniem stacyjki.Ale dzięki kolegom z forum Lucjan0681e i Robrto321 wszystko działa :hi: Wychodzi na to że są przypadki że nie zawsze kluczyk przekręci stacyjkę ale w takim przypadku jest rozwiązanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem blokowanie się kluczyka

Rozwiazanie: rozbieramy stacyjke i próbujemy wyjąć cały bebenek z plastiku ( u mnie udało się kluczykiem z Leona 2001r.) Po wyjęciu bebenka wkładamy swój kluczyk i pilnikiem piłujemy wystające blaszki. Proste jak budowa cepa, u mnie była jedną blaszka wystajaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest,miałem problem z tym ustrojstwem i zrobiłem dokładnie jak to opisał Lucjan0681e i się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam auto z 09.2003 wersja sline. Dzisiaj zabrałem się za zamontowanie przełącznika airbag off. Po zdemontować schowka okazało się że instalacja jest wyprowadzona. Podpialem przełącznik wyskoczył ładnie błąd że brak kontrolki więc wszystko działa. Zacząłem szukać wtyczki do lampki z nadzieją że ja też wyprowadzili. I kicha wtyczki nigdzie za wizytowniki nie było ani za radiem. Sprawdziłem piny 70i 65 przy sterowniku air bag i są zajete więc muszą gdzieś te kable iść. Okazało się że idą ale do lampki w podsufitowce tak jak niby w wersjach do końca 2002 r. Ale już wcześniej zakupiłem kontrolne Led i zaślepki więc się troszkę wk...Lem. Wziąłem schematy z pierwszego postu i z edki i zobaczyłem że można kabelki nie tylko podciągnąć z wtyczki przed sterownikiem air bag ale też w słupku A czyli od kierowcy też idzie ta wiązka. Mniej rozbierania zamiast całej tej konsoli środkowej tylko boczek słupka. I tak zrobiłem. Doprowadziły do leda dwa przewody,zakodowalem i działa. Trochę zabawy było ale zrobione.

Edytowane przez szmerol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam auto z 09.2003 wersja sline. Dzisiaj zabrałem się za zamontowanie przełącznika airbag off. Po zdemontować schowka okazało się że instalacja jest wyprowadzona. Podpialem przełącznik wyskoczył ładnie błąd że brak kontrolki więc wszystko działa. Zacząłem szukać wtyczki do lampki z nadzieją że ja też wyprowadzili. I kicha wtyczki nigdzie za wizytowniki nie było ani za radiem. Sprawdziłem piny 70i 65 przy sterowniku air bag i są zajete więc muszą gdzieś te kable iść. Okazało się że idą ale do lampki w podsufitowce tak jak niby w wersjach do końca 2002 r. Ale już wcześniej zakupiłem kontrolne Led i zaślepki więc się troszkę wk...Lem. Wziąłem schematy z pierwszego postu i z edki i zobaczyłem że można kabelki nie tylko podciągnąć z wtyczki przed sterownikiem air bag ale też w słupku A czyli od kierowcy też idzie ta wiązka. Mniej rozbierania zamiast całej tej konsoli środkowej tylko boczek słupka. I tak zrobiłem. Doprowadziły do leda dwa przewody,zakodowalem i działa. Trochę zabawy było ale zrobione.

Nie lepiej zmienić lampkę i mieć wizytownik? Kontrolę i zaślepki można zawsze sprzedać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam auto z 09.2003 wersja sline. Dzisiaj zabrałem się za zamontowanie przełącznika airbag off. Po zdemontować schowka okazało się że instalacja jest wyprowadzona. Podpialem przełącznik wyskoczył ładnie błąd że brak kontrolki więc wszystko działa. Zacząłem szukać wtyczki do lampki z nadzieją że ja też wyprowadzili. I kicha wtyczki nigdzie za wizytowniki nie było ani za radiem. Sprawdziłem piny 70i 65 przy sterowniku air bag i są zajete więc muszą gdzieś te kable iść. Okazało się że idą ale do lampki w podsufitowce tak jak niby w wersjach do końca 2002 r. Ale już wcześniej zakupiłem kontrolne Led i zaślepki więc się troszkę wk...Lem. Wziąłem schematy z pierwszego postu i z edki i zobaczyłem że można kabelki nie tylko podciągnąć z wtyczki przed sterownikiem air bag ale też w słupku A czyli od kierowcy też idzie ta wiązka. Mniej rozbierania zamiast całej tej konsoli środkowej tylko boczek słupka. I tak zrobiłem. Doprowadziły do leda dwa przewody,zakodowalem i działa. Trochę zabawy było ale zrobione.

Nie lepiej zmienić lampkę i mieć wizytownik? Kontrolę i zaślepki można zawsze sprzedać.

Dwa przewody można usunąć. Rozglądam się właśnie za lampkami do podsufitki z kontrolka do sline. Ciężka sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka air bag, to i zwykłą ciężko zdobyć

Edytowane przez lucjan0681e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym B9 lampka AIRBAG OFF ponownie trafiła w okolice lampki w podsufitce... ot, taka ciekawostka dla tych co mieliby dylemat gdzie umieścić tę kontrolkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie było ale juz mam dosc czytania :) jak poprowadzić wizke do kontrolki w lampke podsufitki ?

Z kiedy dokładnie masz auto? Sprawdź czy masz obsadzony pin w kostce lampki 4 i 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz styczeń to lampka sufitowa z kontrolka i będzie działać, instalacja powinna już być w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy instalacja schowka z stacyjka z 2007 roku (chyba b7) podejdzie do b6 z 2004?

Edytowane przez lucjan0681e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy instalacja schowka z stacyjka z 2007 roku (chyba b7) podejdzie do b6 z 2004?

Ja mam schowek z b7 a rocznik auta 2001 i instalacja podeszła bez problemu wiec u ciebie też tak powinno byc .

Dla wszystkich co maja autka starsze czyli 2001 /02 nie trzeba szukac lampki z kontrolka poduszki można sie podpiąć pod instalacje ktora juz jest gotowa i przygotowana do lampki podsufitowej i zrobić tak jak ja chciałem czyli kolo esp ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a mial ktos u siebie podobny rozklad pinow? W mojej b7 tak to wyglada i nie wiem jak to podlaczyc

Strona schowka:

pin 1 1x czerwono-fioletowy

pin 2 czerwono-szary

pin 4 czerwono żółty

pin 7 brązowy

Strona auta:

pin 1 2x czerwono-fioletowy

pin 2 czerwono-szary

pin 4 czerwono żółty

pin 7 brązowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy instalacja schowka z stacyjka z 2007 roku (chyba b7) podejdzie do b6 z 2004?

Ja mam schowek z b7 a rocznik auta 2001 i instalacja podeszła bez problemu wiec u ciebie też tak powinno byc .

Dla wszystkich co maja autka starsze czyli 2001 /02 nie trzeba szukac lampki z kontrolka poduszki można sie podpiąć pod instalacje ktora juz jest gotowa i przygotowana do lampki podsufitowej i zrobić tak jak ja chciałem czyli kolo esp ? pozdrawiam

 

ehhh... a ja przy wymianie podsufitki i z lampka air bag off wymieniałem cała wiązkę... ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...