Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, kamil-vag napisał:

Mati pamiętasz ja mam z 2003r i też nie było i się okazało, że jest w podsufitce... Dorabialem swoje piny do kontrolki i wpinalem się w tunelu

Mógłbyś mi napisać jak to robiłeś? Tzn, co do czego podpiąć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie tę część instalacji co szła do podsufitki wypiąłem a się wpiąłem nowymi kablami i pociągnąłem za konsole, równie dobrze możesz się wpiąć w istniejące kable. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kamil-vag napisał:

Normalnie tę część instalacji co szła do podsufitki wypiąłem a się wpiąłem nowymi kablami i pociągnąłem za konsole, równie dobrze możesz się wpiąć w istniejące kable. 

Czyli, wpinam się w pin 5 i 6 pomarańczowej kostki w słupku A ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wpinalem przy module airbag w tunelu, jeśli chodzi o kontrolkę, tak mi było wygodnie, bo tunel był zdemontowany. 

Ale jak piszesz możesz w tą kostkę t17f się wpiąć... 

Dla pewności możesz zdjąć lampkę i sprawdzić czy to te same przewody miernikiem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kamil-vag napisał:

Ja się wpinalem przy module airbag w tunelu, jeśli chodzi o kontrolkę, tak mi było wygodnie, bo tunel był zdemontowany. 

Ale jak piszesz możesz w tą kostkę t17f się wpiąć... 

Dla pewności możesz zdjąć lampkę i sprawdzić czy to te same przewody miernikiem... 

Też tak chciałem ale piny 65 i 70 mam obsadzone. A tu ktoś pisał aby nie podpinać jak są obsadzone. Więc teraz zgłupiałem. Jednak do lampki nie idą te przewody, bo z drugiej strony nie ma kostki. Już nie wiem co robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, zaryzykowałem. Wpiąłem się w te piny osadzone, zakodowałem i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mówiłem żebyś wpiął się w te istniejące jak coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim. Koledzy mam problem z instalacją tego układu. Posiadam Audi A4 b6 z 3.06.2002. Kupiłem gotową wiązkę schowka, kontrolkę oraz przełącznik plastikowy. 

Wszystko zostało przeze mnie rozebrane i tego sedna.

1. wiązka podłączenia schowka miała w instalacji kabelki związane z airbag tylko pin fioletowo-biały oraz brązowy masa. [ brak pin 3 ]

2. wiązka kontrolki poprowadzona jest na dach, ale mimo to będę instalował kontrolkę przy ESP więc piny przy sterowniku airbag 65 i 70 są i tam się wpiąłem. kontrolka działa. 
3. sterownik airbag o numerach 8E0 959 655 udało się zakodować z 0010602 na 0011602.

4. adnotacja pkt 1. w wyniku braku pin 3 we wtyczce został poprowadzony nowy kabelek wpięty w pin 83 sterownika airbag do wtyczki.

moim zdaniem powinno zadziałać lecz niestety nie działa prawidłowo. Tzn przełącznik ustawiony na OFF nie wywala błędu sterownika i kontrolka świeci lecz po przełączeniu na ON występuje błąd - 

01228 - airbag cut-off switch for passenger side (e224)

010 - open of Short to Plus - Intermittent

 

Pomożecie gdzie mam szukać przyczyny, bo pomysły już się wyczerpały. Dodam, że jak przełącznik jest wypięty całkowicie też błąd jest wyświetlany przez sterownik   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie udało mi się założyć airbag off i był to najprostszy mod jaki dotej pory wykonałem w swojej a4. Lampkę w podsufitce zastąpiłem lampką z kontrolką z airbag off do tego zamontowałem przełącznik wraz z wiązką schowka i tyle - pół godziny roboty ?

Jednak mam jedno pytanie, we wiązce którą kupiłem jest jakaś tajemnicza mała wtyczka i zastanawiam się od czego ona może być.

 

IMG_20220625_192828.jpg

IMG_20220625_192325.jpg

IMG_20220625_191034.jpg

IMG_20220625_191248.jpg

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś wiązkę z cabrio, ta wtyczka jest w tym modelu od zamka schowka. Zostawiasz luzem i zapominasz o niej u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MaTeo85 napisał:

Kupiłeś wiązkę z cabrio, ta wtyczka jest w tym modelu od zamka schowka. Zostawiasz luzem i zapominasz o niej u siebie.

I pewnie dlatego razem z nią dostałem dwie lampki ?. Ale po kolorach kabli doszedłem do wniosku że lampka która była wypięta we wtyczce z kablami brązowym i brązowo-białym jest zbędna i jej wtyczkę podłączyłem do siłownika schowka i zadziałało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...