Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zestaw Car-Audio do oceny Alpine / Hertz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar zainwestować kilka groszy do samochodu i padło na nagłośnienie.

Oceńcie czy takie coś będzie się nadawało, ewentualne sugestie.

Radio:

http://www.allegro.pl/item930696354_alpine_ida_x311rr_ida_x301rr_usb_ipod_model2010.html

Głośniki tył:

http://allegro.pl/item919122738_hertz_dsk_165_mdf_mata_masa_gratisow_zobacz.html

Głośniki przód:

http://allegro.pl/item919124325_hertz_dsk_130_mata_gratis_audi_a3_a4_bmw_3_5.html

Czy zostawić seryjną instalacje czy puścić na nowych kablach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem :good: radio :good: głośniki miałem doczynienia z takimi 16 hertza bardzo ładnie to grało :) proponuje pociągnąć dobre kable :)

takie moje zdanie.. niech się wypowiedzą też inni bo są gusta i guściki :):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw powinnien jakos tam zagrac :tongue4: ale cudow sie nie spodziewaj...kable zostaw fabryczne bo razej ich wymian nic nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana kabli jest zbedna, jesli głosniki maja grac po samym radiem... nie wydawalbym kasy na tylne głośniki a kupił coś lepszego na przód i ewentualnie pod wzmacniacz ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis wyzszy model głośników.. np: HERTZ ESK 130.3 .... tył oryginalny Ci wystarczy i ma grać dużo ciszej niz przód :)

Mam nadzieje oczywiście ze myslisz równiez o wygluszeniu drzwi w przeciwnym razie montaż jakichkolwiek głośników jest tu zbyteczny bo raczej nie poprawisz jakosci dźwięku.

PS. a najlepiej pokombinuj i wstaw na przód 16-stki.... bedzie bassik niżej schodził :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scena dzwiekowa w aucie jest tworzona przez przod ( lepiej 16cm ) oraz tweetery

przewaznie tyl i tak nic nie daje ... a moze tylko popsuc scene dzwiekowa lub usatysfakcjonowac ludzi pokroju calibra-team gdzie glosniki montuje sie w polce nie patrzac na to jak ulozy sie scena muzyczna we wnetrzu pojazdu.

16cm z przodu beda zdecydowanie lepszym wyborem niz 13cm .... niby 3cm roznicy ale roznica w dzwieku mocno wyczuwalna bedzie.

odpusc sobie tyl a lepiej kup jakis maly subwoofer aktywny lub jesli masz ciut wiecej gotowki to subwoofer pasywny w skrzynce otwartej lub zamknietej ( zalezy od preferencji muzycznych oraz od tego czzego oczekujesz od basu w aucie ) + wzmacniacz

lecz biorac pod uwage polecam te pierwsze rozwiazanie

a jak ci starczy na wymiane kabli i wygluszenie drzwi to tez to zrob

a co do radia...

to pomysl czy napewno plyta cd ci nie bedzie potrzebna

alpine to dobry wybor ale .... wg mnie nie ten model

chyba ze .... ( TUTAJ autoaukcja z mojej strony )

chcialbys takie cos :P

http://www.a4-klub.pl/smf/pioneer_dehp9800bt_najwyzszy_model_1din_radio_kolor_wystwietlacz-t119521.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj hertza - one maja bardzo ostrą góre a nie kazdemu to sie podoba poza tym czesto psuja sie tweetery ...

jesli chodzi o radyjko alpine gra nie najgorzej , co do instalacji to zalezy jakie sa w b5 kable - jesli bardzo cienkie warto bylo by zmienic.

A po co chcesz montowac glosniki na tył :) strzelam ze raczej nikt z tyłu nie siedzi u ciebie wiec lepiej zainwestuj w cos lepszego na przod a tył sobie odpusc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam wyżej wymieniony zestaw w Golfie III.Jeśli chodzi o Alpina to jak najbardziej sprzęt godny polecenia ,ale te Hertze to nie za bardzo.Niskie chodzą słabo, a wysoko tonowy maj metaliczny dźwięk. Przy dłuższym słuchaniu męczą. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz montowac glosniki na tył

generalnie nie pamiętam kto z tyłu ostatnio ze mną jechał gdziekolwiek :gwizdanie: tylne siedzenia ewnt. do czego innego :decayed: ale myślałem że warto je wymienić żeby choć trochę lepiej grało niż fabryka dała.

hmmm, może faktycznie zamiast tylnych głośników jakąś skrzynkę (chociaż obiecywałem sobie że żadnych skrzyń!!)

co do przednich głośników, hmm coraz bardziej skłaniam się ku 16, tylko czy jest faktycznie dużo roboty z tym?

Nowak_zg dzięki wielkie za fachowa radę, co do radia to jednak alpine;p jakoś bardziej mi ono pasuje :)

krzysiek.wi:

ale te Hertze to nie za bardzo

Co proponujesz zamiast tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja to HELIX Dark Blue 62.1,ja się wahałem między HELIX-HERTZ-JBL. I teraz wiem że Hertz to lipa a te Heliksy biorą na allegro, i mają dobre zdanie o nich na forach. JBL to długa tradycja i duża renoma też mogą być dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę o liczbach:

HERTZ DSK 165:

Moc Max 160W

Moc RMS 80 W

HELIX Dark Blue 62.1

Moc Max 100W

Moc RMS 50 W

JBL GTO-6528:

Moc Max 165W

Moc RMS 60 W

Radio Alpine 4x45

Niech mi ktoś mi powie czy to uciągnie:) bez dodatkowego pieca :evil:

gdyby podłączyć 2 z przodu i 2 z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie patrz na W ani RMS

sa tez inne parametry takie jak np skutecznosc wyrazona w dB oraz to ze papier jedno a praktyka drugie zarowno jesli chodzi o glosniki jak i o wzmacniacze

tanie wzmacniacze maja po kilka tys watt a te drogie raptem po pareset ;) ciekawe czemu ?

.... bo te drogie maja prawdziwe informacje

tak samo radia z deklarowanych 4x45 ... przewaznie jest ok 4x20 - 4x25 ;)

najlepiej zebys sam odsluchal te zestawy bo to co dla jednego jest fajne dla drugiego rani uszy

np. vibe a jbl ;) kompletnie dwie rozne szkoly grania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze pytanie jest co kolega chce nagłośnić osiedle,czy tylko samochód. :decayed: Jedni idą na jakość inni na ilość.Ja bym dał Alpina radio ,głośniki Helix i małego suba żeby dobarwić lepiej niskimi.

5 post na pierwszej stronie:

generalnie zamiar jest taki aby dobrze grało, nikt na zewnątrz mnie nie musi słyszeć :chytry:

[br]Dopisany: 26 Luty 2010, 00:05_________________________________________________pozatym w tym przedziale cenowym co podal wosiu007 raczej super jakosci nie bedzie a jedynie zadowalajace granie ... z radioodtwarzacza ;)

wiec tutaj i tak jakis mega cudow sie nie zdziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli głośniki na przód to tylko 165mm i najlepiej odseparowane. Jeżeli głośniki maja grac pod samym radiem to najlepiej szukać te z mniejszym parametrem mocy RMS gdyż wzmacniacz radia nie da więcej jak 15W RMS na kanał. Najlepszym rozwiązaniem jest radio z wewnętrzna zwrotnica i podłączenie oddzielnie tweetery i oddzielnie woofery, będzie to lepsze rozwiązanie niż montaż dodatkowych głośników z tylu. Co do montażu głośników 165mm to są do kupienia specjalne dystanse które umożliwia zamontowanie w otwory 135mm. Co do wyboru, zamiast hertz wziąłbym helixy. Co do radia alpine x300 odradzam, działa tylko na usb, nie wsadzisz tam płyty cd, może warto by było rozejrzeć się za jakąś sprawdzoną używką jak np. Alpine 9847R, jakość dzwieku o niebo lepsza niż x300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...