Jump to content
IGNORED

Ile czasu poswiecamy na kosmetyke swojej A4 (jednorazowo)

kamil21
 Share

Ile czasu poswiecamy na kosmetyke swojej A4 (jednorazowo)  

1 member has voted

1. 1. Ile czasu poswiecamy na kosmetyke swojej A4 (jednorazowo)

Recommended Posts

Tak ostatnio myslalem, podczas szykowania mojej :a4fan: do wyjazdu na wesele ile to wy klubowicze poswiecacie czasu na kosmetyke swoich aut.

W czas wlicza sie mycie, woskowanie, odkurzanie, czyszczenie tapicerki itp. oraz sprawdzenie płynów.

Nie mowie tu o wygodnych klubowiczach ktorzy korzystaja z usług typu myjnia, osobiscie wole sam zajrzec i umyc kazda szparke ;)

Ankieta dotyczy jednego mycia, odkurzenia.

Ja robie to wszystko w jeden dzien.

Jesli ktos robi to inaczej na przyklad

Jednego dnia mycie,woskowanie

Drugiego odkurzanie

to sumujemy ogolny czas

Jelzeli ktos tylko myje a nie woskuje, sprzata rowniez moze wziasc udzial w ankiecie i odwrotnie :P

jednorazowo to jednorazowo...

Jak idziesz ze szlauchem i szmatą, to ile poświecasz na mycie...

jednorazowo to jednorazowo...

Jak idziesz ze szlauchem i szmatą, to ile poświecasz na mycie...

az bedzie czysty .... :polew:

z myciem i woskowaniem na pewno kolo 2h

Jak nie więcej jak jeszcze w środku chcieć wysprzątać pożądnie.

Mi to zajmuje ~3 h -->

mycie(karoseria+felgi+dywaniki)

woskowanie

odkurzanie

nabłyszczanie(kokpit+opony i plastikowe elementy)

mycie okien

:a4fan: musi błyszczeć bo inaczej sie nie pokazuje :)

Ja myje w miare dokladnie + odkurzanie + tapicerka + szyby to ok. 2godzin schodzi.

Jak sie wezme do tego juz na serio tak zeby autko wygladalo jak nowe to zejdzie mi od 5-7 godzin :) Ale efekty sa powalajace :P

Guest Goodspit

Dokładnie dziś mi zeszło jakieś 4 godziny ale tylko na zewnątrz ;) Zwykłe mycie najpierw a najlepsze dopiero później - politurka i wosk :wink4: Umachałem się kosmicznie ale teraz mogę tylko siedzieć z pifkiem i podziwiać :drunk:

Guest spedyt

Mycie , odkurzanie, nabłyszczanie deski to w 1 godzinkę

Mam ostatnio pomocniczkę (córka) dlatego szybciej się uwijamy

2x w tygodniu ( raz w sobotę i wtedy jest mycie i sprzątanie i raz w środku tygodnia- samo mycie) samo mycie koło 1,5h mycie i sprzątanie 2-3h...

Ja raz na dłuższy czas robię konkretną pielęgnację autka - mycie (na bezdotykowej lub samodzielnie), trzystopniowe pastowanie lakieru, odkurzanie wnętrza, czyszczenie tapicerki, szyby itd... W sumie to pół dnia spokojnie będzie :thumbup::audi:

ojj dłuuugo dłuuugo... Jak już się wezmę to kilka godzin się zejdzie... A teraz czeka mnie takie bardzo dokładne czyszczenie autka - większa impreza - weselicho, więc autko musi błyszczeć jak ta lala :> I tym razem to mi chyba ze dwa dni zejdą :evil: Autko musi być na błysk, mycie, woskowanie, polerka, i sprzątanie wnętrza (bardzo dokładne) to troszkę czasu zajmie... Ale szczerze powiem już się nie mogę doczekać :shocked: Bo teraz cholerna sesja i nie poświęcam autku nawet kilku minut :( Ale już za dwa tygodnie niunia odżyje :tongue4: Ja też... :dance::drunk:

widze ze wiekszosc z was stało sie niewolnikami swoich aut a ja uwazam ze auto ma jezdzic a nie patrzec sie na niego i "podziwiac" i nie przezywam jak sie mucha na niego wysra... :D

widze ze wiekszosc z was stało sie niewolnikami swoich aut a ja uwazam ze auto ma jezdzic a nie patrzec sie na niego i "podziwiac" i nie przezywam jak sie mucha na niego wysra... :D

Ale raz na jakiś czas trzeba ślicznie wypucować autko :evil: Wg mnie mogę nie umyć autka, może być delikatnie zasrane przez muchy, ale jak srak naptaka to ojjjjj tragedia :polew:, ale wewnątrz musi być czyściutko - to dla zdrowia kierowcy i pasażerów :P

ja zawsze woze ze soba mokre chusteczki na taki wypadek

pucuj pucuj byles do podkładu nie doszedł

:dance:

To ja wam powiem:

Smieszy mnie to ze jak nie którzy piszą że poświecają czasu na autka z polerka max 1-2 godzin,

Słuchajta mnie tu co napsize - pracuje w tym zawodzie kilka ładnych lat, zeby autko dobrze zrobic na cacy "a prowadze myjnie samochodową" np. woskowanie reczne , zależy jeszcze oczywiscie od koloru autka trza poswiecic okolo 3-5 godzin. Ja zawsze robie dwoma pastami polerskimi. Jesli chodzi o pranie tapicerki to nie zadna godzina tylko piec godzinek lub nawet dluzej jak oczywiscie zasyfiona jest,

Oczywiscie mozna na szybkiego umyc z woskiem + odkurzanie + szyby okolo 30 minut :)))

Wiec autko moje zawsze jest lsnice i trza dbac o nie .

Pozdrawiam

Guest spedyt

Jak ktoś pisze że poświęca średnio 4h na kosmetykę auta to chyba robi to niezbyt często.

Pranie tapicerki, mycie silnika to co za każdym razem?

Jak ktoś pisze że poświęca średnio 4h na kosmetykę auta to chyba robi to niezbyt często.

Pranie tapicerki, mycie silnika to co za każdym razem?

Troche sie nie zgadzam , ja np. myje autko co drugi dzien (z zew. + odkurzanie + plastiki) zajmuje mi to ok. 2 godzin , raz na tydzien-dwa myje dokladnie wszystko i wtedy schodzi juz na pewno z 5 godzin.

Wiesz pewnie ze moge ciachnac calosc w godzine tylko co to bedzie za sprzatanie?? U mnie np. jak sprzatam dokladnie to nie ma mowy zeby gdziekolwiek sie zawieruszyl jakis paproch czy ziarnko piasku, kazdy element plastikowy jest czyszczony (nawet te pod fotelami) , takze trudno mowic o czasie mycia tak ogolnie.

Troche sie nie zgadzam , ja np. myje autko co drugi dzien (z zew. + odkurzanie + plastiki) zajmuje mi to ok. 2 godzin , raz na tydzien-dwa myje dokladnie wszystko i wtedy schodzi juz na pewno z 5 godzin.

nie wiem, na moje wychodzi, że potwierdzasz słowa spedyta...

Nie robisz czystki w aucie 5 godzinnej za każdym razem . :decayed:

Co tydzień w sobote pół dnia

Mycie z zew, mycie szyb wew i zew, mycie prógów i innych zakamarków, tapicerka(plak-stąd mycie szyb), odkurzanie(jak jakas plama na siedzeniach jest to na mokro) dywaniki, często woskowanie i pare innych drobnostek, stąd jakieś pół dnia zchodzi :P