Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nawigacja w telefonie...


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie ma konkretnego tematu o nawigacjach jakie najlepiej instalować na telefonach :wink4:

A moje pytanie dotyczy nawi: Sygic McGuider

Kto ma? Co o niej myślicie? Czy warto?

Do tej pory miałem Garmina ale niestety, za bardzo wcinał mi baterię :wallbash: Być może wina nieodpowiedniej wersji, nowsze podobno juz tak nie mają. No ale ktos mi polecił Sygic'a. Garmin miał super mapy, jak chciałem ominąć koreczek to nawet leśnymi dróżkami mnie poprowadził :shocked: Najlepsza akcja w kompletnie nieznanej mi okolicy, środek lasu, całkiem ładna dróżka, oczywiście typowo leśna, pojawia się "skrzyżowanie" dróżek w kształcie litery Y a nawi "mówi": trzymaj się lewej :blink: Chciałbym żeby było coś równie dobrego jak moja poprzednia, ale żeby baterii nie wcinało :disgust: Stąd moje pytanie czy ktoś z Was też się tym bawi?

Znalazłem takie coś:

http://www.ipmart-forum.pl/showthread.php?p=90563#post90563

http://www.ipmart-forum.pl/showthread.php?t=5293

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Garmina mam Sygnic i jest wg mnie lepsza bo szybciej reaguje. Co do pożerania prądu to nie wiem bo mam ładowarkę w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką wersję masz tego Sygica? Mi chodzi o to, że Garmin, nawet jak nie był uruchomiony tylko był zainstalowany na telefonie to pożerał baterię :disgust: ładowarka samochodowa to podstawa :wink4: Mnie denerwowało właśnie to, że nawet jak nie używałem tego to bateria padała dość szybko :wallbash: Po odinstalowaniu jest ok :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowsze wersje Garmina juz nie pozeraja baterii. Mialem nokie e66, garmina pod symbianem i bateria 3mala 3 dni czyli jak na e66 dobrze. Jaka to wersja mapy napisze w piatek albo w temacie albo na PW bo do piatku jestem poza domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowsze wersje Garmina juz nie pozeraja baterii. Mialem nokie e66, garmina pod symbianem i bateria 3mala 3 dni czyli jak na e66 dobrze. Jaka to wersja mapy napisze w piatek albo w temacie albo na PW bo do piatku jestem poza domem.

No i właśnie słabo :) Moja na garminie trzymała 2 dni, też E66 :wink4: A po wywaleniu garmina trzyma uwaga uwaga: 5-6 dni :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz E71. Przetestowałem już kilka mapek:

- Garmin - może i fajny ale wolny i pożeracz prundu jak cholera

- Sygic mobile 10 - śmigam na nim obecnie ale powiem że czasami jak sprawdzam jak prowadzi po mieście to mam ochotę go wyrzucić. Fakt chodzi szybko ale trasy wylicza tak że lepiej nie mówić.

- Nokia maps - po tuningu jest pełniusieńka wersja (podpisana własnym certyfikatem). W mieście zapierdziela najlepiej.

+ szybkie wyszukiwanie a nie jak w innych przypadkach przez wchodzenie do menu

+ dobrze dobiera trasy a nie kluczy i nie robi zbędnych kilometrów

- niepotrzebnie obcina ekran dla znaczków po prawej stronie

- po wyjściu do menu telefonu nie pamięta trasy ale jest na to sposób :decayed:

- brak integracji z kontaktami i wiadomościami

[br]Dopisany: 02 Kwiecień 2010, 00:43_________________________________________________

Nowsze wersje Garmina juz nie pozeraja baterii. Mialem nokie e66, garmina pod symbianem i bateria 3mala 3 dni czyli jak na e66 dobrze. Jaka to wersja mapy napisze w piatek albo w temacie albo na PW bo do piatku jestem poza domem.

No i właśnie słabo :) Moja na garminie trzymała 2 dni, też E66 :wink4: A po wywaleniu garmina trzyma uwaga uwaga: 5-6 dni :kox:

Jakbyś wyłączał GPS to nie traciłbyś tak. Garmin pewnie szuka cały czas sygnału i męczy tel. Inne z resztą też tak mają :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zżeranie baterii odpowiedzialny jest jeden proces, który uruchamia się wraz z włączeniem garmina i działa w tle aż do czasu restartu telefonu. Wieczorkiem, jak wrócę z pracy, napiszę dokładnie który to proces, jak go wyłączyć i co zrobić żeby się nie uruchamiał. W większości przypadków podobno pomaga, u mnie na e65 różnica niestety była niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowsze wersje Garmina juz nie pozeraja baterii. Mialem nokie e66, garmina pod symbianem i bateria 3mala 3 dni czyli jak na e66 dobrze. Jaka to wersja mapy napisze w piatek albo w temacie albo na PW bo do piatku jestem poza domem.

No i właśnie słabo :) Moja na garminie trzymała 2 dni, też E66 :wink4: A po wywaleniu garmina trzyma uwaga uwaga: 5-6 dni :kox:

Malo? Nie wierze ze bateria w E66 przy korzystaniu kilka godzin w ciagu dnia z internetu (GPRS, EDGE, HSDPA) wytrzyma 5-6 dni. Dodam ze po aktualizacji oprogramowania - poprzez NSU, byl czysciutki system, bez Garmina... 3mala tyle samo wiec nowy Garmin nie zuzywa wiecej baterii.

PS. Na telefony z Windows Mobile zdecydowanie polecam AutoMape.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystałem z nowego Garmina, ale jeśli ktoś ma problem zawsze warto spróbować:

4.8. Po zainstalowaniu Garmin Mobile XT bateria w telefonie bardzo krótko trzyma

Problem dotyczy telefonów Nokia N95, 6110, E50 (?).

Powodem szybkiego rozładowania baterii jest proces TSRAutoStart.exe działający w tle, który uruchamia się za raz po włożeniu karty do telefonu, uruchomieniu samego telefonu bądź po uruchomieniu programu. Za pomocą BestTaskMan można zakończyć powyższy proces ale powoduje to że aplikacja Garmin Mobile XT się nie uruchomi (trzeba restartować telefon).

4.9. Jak usunąć TSRAutoStart.exe z autostartu?

Podłączamy telefon w trybie Transferu danych/Pamięci masowej, następnie wchodzimy na karcie pamięci do \resource\plugins\ i zmieniamy nazwę pliku CardRunner.RSC na CardRunner.RSC.bak. Jedynym skutkiem ubocznym jest fakt, że po użyciu trybu Transferu danych/Pamięci masowej nie będzie pojawiało się pytanie czy uruchomić Garmina.

Źródło: http://forum.symbianos.pl/viewtopic.php?t=17224

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może małe OT napisze... ale wychodze z założenia, że co jest do wszystkiego to jest do niczego.. czy nie lepiej kupić Navi jako osobne urządzenie ? Sam używam Larka 35.7 z Euro Rtv AGD ktory teraz kosztuje 179 zł w ww. sklepie. bez odblokowywania działa każdy program nawigacyjny pod Windows'a ( zmienia sie w ustawieniach tylko sciezke docelową pliku mapy ) ori mamy MapaMap a przy pomocy google AM 6.2 :) dzieki temu mam jedno urzadzenie stworzone typowo do nawigacji a telefon do dzwonienia za niecałe 2 stówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam śmigam czasami na TT w E51 ale mapki zaczynają już niedomagać do realiów - niestety świeżych nie ma (chyba?).

Kolega też chwalił sobie Nokia Maps - raz też odpaliłem ale niewiele miała okazję ponawigować.

chętnie dowiem sie co jest tak intuicyjne w użyciu jak TT a przy tym ma aktualne mapki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co z tym? :)http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,Darmowa-nawigacja-dla-posiadaczy-Nokii-na-zawsze,wid,12146932,wiadomosc.html?ticaid=19f94&_ticrsn=3

Instalował już ktoś? Ja właśnie pobrałem i chyba przetestuję :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to to samo co Nokia Maps :gwizdanie:

Trochę inna szata graficzna...... testuj zobaczymy jak działa. Ja raczej już nie będę ściągał bo nie chce mi się testować kolejnej.

Daj znać jak prowadzi, jak z przeliczaniem tras, czy nie ma zwisów w czasie nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może małe OT napisze... ale wychodze z założenia, że co jest do wszystkiego to jest do niczego.. czy nie lepiej kupić Navi jako osobne urządzenie ? Sam używam Larka 35.7 z Euro Rtv AGD ktory teraz kosztuje 179 zł w ww. sklepie. bez odblokowywania działa każdy program nawigacyjny pod Windows'a ( zmienia sie w ustawieniach tylko sciezke docelową pliku mapy ) ori mamy MapaMap a przy pomocy google AM 6.2 :) dzieki temu mam jedno urzadzenie stworzone typowo do nawigacji a telefon do dzwonienia za niecałe 2 stówki

Ja tez wychodze z takiego zalozenia ale milo czasem kiedy jedziemy z kims jako pasazer i ten ktos okazuje sie ze nie potrafi trafic, wyciagnac nawi, wpisac adres i bez problemu trafic do celu. Jak ktos jezdzi duzo, korzystajac czesto z navi to oczywiscie nie ma sie nad czym zastanawiac ale ktos kto w trase jedzie od czasu do czasu korzystajac powiedzmy ze smartphonu na ktorym ma auto mape nie bedzie czul dyskomfortu.. tymbardziej korzystajac ze sluchawki blutooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno wgrałem w n97mini mapy nokia ovi wersja map 0.1.22.103 na obecną chwilę najnowsze... dodam że nawigacja jest za darmo na zawsze :naughty: taki bonus od nokii

nie jest to może automapa na której jeżdżę na co dzień ale bez problemu traficie do celu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygic wersja najnowsza 10 przetestowana :good: Bardzo fajna :good: Ma jakieś małe błędy, chociażby pokazuje dopuszczalną prędkość 100 km/h na 70tce :naughty: Ale jest ok :good: Bardzo prosta w obsłudze. I nie wariuje w mieście jak się zjedzie z trasy gdzieś w boczną uliczkę, a garmin potrafił fixować...

Jeszcze tą nową darmową Ovi przetestuję :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OVI dziś vs automapa 6 w wawie dała rade prawie tak samo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygic wersja najnowsza 10 przetestowana :good: Bardzo fajna :good: Ma jakieś małe błędy, chociażby pokazuje dopuszczalną prędkość 100 km/h na 70tce :naughty: Ale jest ok :good: Bardzo prosta w obsłudze. I nie wariuje w mieście jak się zjedzie z trasy gdzieś w boczną uliczkę, a garmin potrafił fixować...

Jeszcze tą nową darmową Ovi przetestuję :wink4:

Testowałem i powiem, że dziwnie przelicza trasy. dam 6/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ovi jednak trochę mało czytelna :disgust: Mapy niby ma dobre i dobrze gada, ale hmmm garmin i sygic wydały mi się czytelniejsze i bardziej przyjemne :gwizdanie: Za jakiś czas zrobię im test bojowy na długiej trasie :wink4: A i jeszcze ovi dość długo się zastanawia po zjechaniu z trasy, sygic znacznie szybciej ustala nową trasę. Ale w porównaniu z garminem, sygic i ovi w mieście prowadzą dobrze i nie wariują :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...