Skocz do zawartości
IGNOROWANY

System HomeLink – otwieranie bramy wjazdowej i garażowej


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Takie proste to nie będzie. Moim zdaniem musiał byś rozebrać przyciski w słoneczniku i je podłączać do pilota.

Oryginalnie w przyciskach musi być jakiś układ który daje sygnały do sterownika w zderzaku, dodatkowo ten sygnał leci jednym przewodem. Nie sądzę żeby ten układ miał wiele wspólnego ze zwykłym pilotem, w audi całą robotę robi sterownik w zderzaku. Świadczy o tym to iż po zaprogramowaniu i uruchomieniu HL w samochodzie można wymienić słonecznik na inny i dalej wszystko działa bez programowania. Z tego wynika że słonecznik to tylko przyciski i dioda sygnalizacyjna ale na pewno jest to sterowane jakimś układem elektronicznym który trzeba by rozkiminić.

Więc trzeba by kogoś kto dobrze zna się na elektronice i ogarnie temat.

Dodatkowym problemem będzie przeciągnięcie dodatkowych przewodów z słonecznika bo o ile wiem to rozebranie tego przeważnie kończy się uszkodzeniem słonecznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szuka ktos slonecznika z HL??

Oddam za 150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szuka ktos slonecznika z HL??

Oddam za 150.

czarne do b7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc za pomocą znajomego polaczylismy ori pilot ze zmiennym kodowaniem pod pilot w daszku :wink:
A tak to działa

Edytowane przez H4mm3R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a czy do naszych B6 podejdzie daszek z Homelinkiem od A3 o numerach 8P1 857 551C- chyba najbardziej chodzi o kształt samego daszku czy jest taki sam.

I czy daszki z USA działają u nas, wiem że moduły z USA nie działają, a czy daszek z USA z modułem z Europy zadziała??

Edytowane przez Marynarz____
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem wczoraj na daszki w A3 8P0 i są niemal identyczne. Mocowania te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daszek z Usa zadziała z modułem z Europy, mam tak u siebie i wszystko działa bez problemu. Daszki się nie różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem wczoraj na daszki w A3 8P0 i są niemal identyczne. Mocowania te same.

kurcze ale czy wejdą w miejsca w podsufitce i nie będą haczyć :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem wczoraj na daszki w A3 8P0 i są niemal identyczne. Mocowania te same.

kurcze ale czy wejdą w miejsca w podsufitce i nie będą haczyć :eusathink:

Powinno być wszystko ok.

daszek z Usa zadziała z modułem z Europy, mam tak u siebie i wszystko działa bez problemu. Daszki się nie różnią.

Bo daszek to tylko pilot, ważny jest moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest możliwość kupując przez allegro rozpoznania który moduł jest USA a który na Europe?

tak wyglada usa,znaczy sie,takie ma numery a jakie na eu,to nie mam pojecia

http://www.directupload.net/file/d/3770/juslbflm_jpg.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie jaki moduł kupic chodzi mi o najnowszy bo nie chciałbym czy teraz czy kiedys przy zmianie bramy cos mi nie działało

to musi byc typowo od b6 czy moze byc od np. b8? i jaki musi miec numer tylko te z koncowka 511?

bede wdzieczny jak mi ktos na szybko wytłumaczy jakich mam dokładnie szukac modułow niby te po 2010 r obsługuja zmienne kodowanie 7 soft i wgl takie tam...

potrzebny numer modułu lub auto z jakiego podebrac to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może być od B8. Musi mieć numer 8E0909511 i ważne nie może mieć literki A na końcu, te z literką A to wersje USA i nie działają z cżęstotliwościami pilotów bram w Europie. Najlepiej jest kupić jak najnowszy na naklejce na module przeważnie jest data produkcji. Jak szukałem to widziałem takie 8E0909511 nawet z roku 2011 ale cena była kosmiczna coś około 1000zł. To i tak tanio bo w ASO nowy ponad 3 tyś :)
Mi udało się kupić taki z początku 2007 roku ale nadal ma soft 6 mimo to u mnie działa z bramą sterowaną zmiennym kodowaniem. Powiem więcej według informacji którą uzyskałem z HomeLinka nie powinien działać z moją brama a działa od wiosny tego roku bez problemu. Oczywiście pilot ze zmiennym kodowaniem trzeba odpowiednio zaprogramować.

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym rożni się sterownik bramy garażu montowany seryjnie w audi z oznaczeniami H02/S0002 lub H02/00003 od H03/S0003, H04/0004 ITP.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wersja softu im nowsza tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...