Skocz do zawartości
IGNOROWANY

System HomeLink – otwieranie bramy wjazdowej i garażowej


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj chyba będzie lepiej widać ;)

hlpanel.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie może trochę od tematu ale potrzebuję rady, jak zaprogramować homelink do bram nice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie może trochę od tematu ale potrzebuję rady, jak zaprogramować homelink do bram nice?

http://www.kewego.com/video/iLyROoaftCkR.html

Jeśli nie wystarczy to wrzucę jakąś instrukcję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pokaze wam co zrobilem z oslona daszkiem przeciwslonecznym :disgust:

tylko to mi zostalo i zastanawiam sie gdzie umiescic pilot do Homelink

473e8e36c0efd1a3med.jpg

bede mial do przetestowania dwa sterowniki , jeden z B6 z koncowka A i od B8

zobaczymy czy beda wspolpracowac :mysli:

I ja rozwalilem daszek. Wydaje mi sie ze byl podrzewany :mysli: gdyz znalazlem dziwny obwod dookoła lusterka(kabel czerwony, pin nr). Teraz zastanawiam sie nad najlepsza lokalizacja dla panelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja rozwalilem daszek. Wydaje mi sie ze byl podrzewany :mysli: gdyz znalazlem dziwny obwod dookoła lusterka(kabel czerwony, pin nr). Teraz zastanawiam sie nad najlepsza lokalizacja dla panelu.

Ten kabelek przy lusterku to pewnie obwód załączający lampkę lusterka do makijażu ;)

siemka ponownie,

kurde lipa, nie umiem, ten co montował bramę powiedział że trzeba zmienić by było radio bo nie zakoduje się do samochodu jest to możliwe?

Możliwe, że sterownik nie obsługuje danej bramy - specyfikację producentów znajdziesz na www.homelink.com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest naped firmy FAAC i nie moge znaleazc na tej stronce czy bedzie wspolpracowal :disgust:

www.homelink.com.

letallec co ty zrobiles z oslonka :kwasny: to samo co ja ... najechales na nia :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja rozwalilem daszek. Wydaje mi sie ze byl podrzewany :mysli: gdyz znalazlem dziwny obwod dookoła lusterka(kabel czerwony, pin nr). Teraz zastanawiam sie nad najlepsza lokalizacja dla panelu.

Ten kabelek przy lusterku to pewnie obwód załączający lampkę lusterka do makijażu ;)

Nie wiem. Ten miedziany przewod byl zatopiony i tworzyl petle w plastiku

u mnie jest naped firmy FAAC i nie moge znaleazc na tej stronce czy bedzie wspolpracowal :disgust:

www.homelink.com.

letallec co ty zrobiles z oslonka :kwasny: to samo co ja ... najechales na nia :cool1:

Nie. Rozwalilem z premedytacja, bo spodobał mi się Twój pomysł umieszczenia tego w innym miejscu. Tym bardziej ze słoneczko bylo w innym odcieniu niz stare i nie pasowałoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HL zamontowany w aucie :)

teraz pozostalo programowanie czyli rozumiem ze trzeba zrobic tak jak Bartek pisze w linku :decayed:

Wlaczyc zaplon bez wlaczania silnika.

Wcisnac i przytrzymac zewnetrzne przyciski I i III, a nie wszystkie trzy i zwolnic tylko jezeli dioda zacznie mrugac po jakichs 20 sekundach.

Trzymam pilota od bramy w odleglosci ok 5-30 cm od homelinka trzymajac przez caly czas diode na widoku.

Odleglosc pomiedzy pilotem a homelinkiem zalezy od zaprogramowanego systemu. Moge do tego potrzebowac kilku prob w roznych odlegosciach. Utrzymuje ustawiona pozycje przez 15 sekund zanim sprobuje innej.

Uzywajac obu rak jednoczesnie wciskam pilota i odpowiedni przycisk homelinka (I).

Dioda homelinka będzie migać, najpierw powoli a później szybko. Kiedy dioda zacznie migać szybko, moge zwolnić oba przyciski.

no to zobaczymy :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bart-S

Jeszcze modul i niedlugo zaczne rezac, kolega z ASO bedzie pomocny jak czytam ten watek :evil:

pzdr dla max rezacza Bart-S :hi:[br]Dopisany: 22 Sierpień 2010, 04:03_________________________________________________Czy ktos moze potwierdzic w 100% ze sterownik 8E0 909 511 A bedzie dzialal na czestotliwosci 433 Mhz

Jak widac na allegro i na ebay te sterowniki zostaly wyciagniete z europejskich wersji, a wspominane jest w tym watku ze to wersja na Ameryke, Meksyk i nie jest kompatybilna z europa. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie do osób które demontowały przełącznik od sterowania w daszku. Czy jest szansa żeby go zdemotnować i przeszczepić do zwykłego daszku (bez sterowania). Chcę sobie zminić sufit na czarny i jak do tej pory a szukam już od paru miechów nie mogę trafić czarnego daszku z przyciskami :confused4: już się zastanawiam nad tym czy nie udałoby mi się rozwalić tego mojego ori i wmontować te jasne przełączniki w czarny dach ale przypuszczam że pewnie nie przepchnę się przez piankę daszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia nie mam - dlatego udostępniam daszek. Jeśli znajdzie się ktoś chętny do zabawy - proszę bardzo, można popróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW - jeśli ktoś będzie chciał grzebać, mogę udostępnić do tego celu czarny słonecznik z lusterkiem odpalającym podświetlenie...

tzn. bo szukam takich czarnych daszków z H.Linkiem

da radę wkomponować ten wyłącznik w zwykły daszek :mysli:

Kiedys nad tym myslalem i odpuscilem ze wzgeldu na kiepskie mocowanie . Za duzo rzezby i wygladalo by to nijak . Jak znajde takie daszki do dam znac :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na schemat to z lampki w podsufitce możesz wziąć:

- masę (wspólna dla wszystkich elementów panelu HL) ----> w lampce pin 6 (brązowy)

- zasilanie iluminacji HL (ambient) ----> w lampce pin 2 (szaro/niebieski)

- zasilanie panelu HL (powinno być wspólne ze sterownikiem ale osobno pewnie też da radę)

Do dziś nie wiem po co osobny sygnał do sterownika w drzwiach kierowcy - przyjmijmy, że można go pominąć. Zostaje jednak i tak jeszcze jedne przewód, który trzeba przeciągnąć do sterownika HL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heloł,

raz próbowałem naumieć mojego Homelinka współpracy z Hormann A-460 ale pomimo, że do mnie mrugnął 3 razy (czyli chyba się zaprogramował), to brama nie reagowała.

Wiecie może czy HL współpracuje z Hormann A-460?

a460_2989.jpg

Pilota mam takiego:

Pilot dwukanałowy DWB-100HT Pilot 2 kanały, 100m

częstotliwość pracy 433,92MHz;

moc < 5mW;

bateria GP23A 12V;

wymiary (dł/szer/wys) 50/37/14mm.

f816612a6220e10781df87ebc848e863.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili tak pomyślałem ale na fotkach pokazałeś też logo. No nic - spróbuj jeszcze raz...

Hoermann na 433MHz ma 5 modeli nadajników z modulacją ASK:

-RCT3b

-RS2

-RS4

-RSM2

-RSM4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wlasnie sie zastanawiam nad Holelinkiem, i wlasnie nachodza mnie watpliwosci...

Na znajomym szrocie jest walnieta w tylek B6 S-line z czarna podsufitka z homelinkiem i moglbym sobie go zdemontowac, ale teraz jezeli to nie bedzie wpolgralo z sterowaniem do naszego wspolnotowego garazu to chyba bez sensu to jest. Tylko nie wiem jak to wykumac jaki to system...

Wiem tylko ze mam takiego pilota firmy Hörmann (Hoermann :decayed: )

15_0.jpg[br]Dopisany: 01 Grudzień 2011, 18:41_________________________________________________Z tego co Bart piszed to wiazka wystepuje tylko z PDC (nie zwrocilem uwagi czy mial...) wiec chyba by warto bylo wyciagnac z niego cala wiazke, (tym bardziej ze szrociarzowi to wszystko jedno ile tam kostek wychodzi :naughty: )

Wtedy chyba juz tylko malymi kroczkami do PDC- dobrze rozumuje? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wlasnie sie zastanawiam nad Holelinkiem, i wlasnie nachodza mnie watpliwosci...

Na znajomym szrocie jest walnieta w tylek B6 S-line z czarna podsufitka z homelinkiem i moglbym sobie go zdemontowac, ale teraz jezeli to nie bedzie wpolgralo z sterowaniem do naszego wspolnotowego garazu to chyba bez sensu to jest. Tylko nie wiem jak to wykumac jaki to system...

Wiem tylko ze mam takiego pilota firmy Hörmann (Hoermann :decayed: )

15_0.jpg

Musiałbyś odczytać model napędu ze sterownika Twojej bramy. Wcześniej podałem linka do PDF-a w którym jest wykaz aktualnie obsługiwanych marek i ich modeli.

Z tego co Bart piszed to wiazka wystepuje tylko z PDC (nie zwrocilem uwagi czy mial...) wiec chyba by warto bylo wyciagnac z niego cala wiazke, (tym bardziej ze szrociarzowi to wszystko jedno ile tam kostek wychodzi :naughty: )

Wtedy chyba juz tylko malymi kroczkami do PDC- dobrze rozumuje? :mysli:

Tak, dobrze przeszczepić całą wiązkę - raz, że będzie to wiązka zderzaka a dwa, adapter łączący przedział silnika z wnętrzem auta (czarna kostka 10-pin na zewnątrz i niebieska 10-pin w środku). Co do małych kroczków dot. PDC:

- nakładka zderzaka pod PDC (najlepiej w komplecie z czujnikami)

- sterownik C lub E (czyli 8-kanałowy) dla B7

- usunięcie szufladki w konsoli środkowej i w to miejsce panel + przycisk i zaślepki + wymagane sygnały na tył auta do sterownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, ale ....

Wlasnie sobioe przypomnialem ze nadajnik w B6 jest po prawej stronie zderzaka a w B7 po lewej- wiec chyba te wiazki nie sa takie same i tym samym przeszczep z B6 do B7 niekoniecznie moze bez jakis zmian funkcjonowac........ :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym sprawdzić ale raczej tylko długość wiązki oraz mocowanie sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak:

Pacjent jest wyposazony w PDC i Homelink ( na szczescie ma czarna podsufitke S-line :D ), wiec zagadalem do goscia ile za wszystko. Powiedzial ze 200€.

Chyba dobra cena biorac pod uwage ze juz jeden sensor w Aso to jakies 50 €....

Bart- czytalem twoje teutoriale, ale wyglada to ze opisujesz to na twoim przypadku gdzie kompletowales system pdc z roznych modeli i troche sie pogubilem- tym bardziej ze robiles wiazke sam. Mysle ze w moim przypadku (przekladka z B6 do B7) rozni sie to tylko miejscem montazu nadajnika w zderzaku, i teraz nie wiem czym jeszcze :mysli: Czujniki PDC sa takie same? Chyba nie bardzo, bo B7 ma 2 w nakladce i 2 w Grillu. (sorry ze tak mieszam te tematy, ale z racji ze te systemy wystepuja wspolnie to troche niefortunnie jest ze sa tu w warsztacie to 2 oddzielne tematy...)

Moze zrobilbym na moim przykladzie projekt tematu do wspolnego montazu tych dwoch systemow?

Musialbym wiedziec tylko teraz co w moim wypadku musze przelozyc. (zderzak na pozniej zostawiam, a tym samym pdc przedni ma byc przygotowany ale aktywny jeszcze)

PDC-przod:(tyl mam)

-4 sensory PDC

-glosnik- tunel srodkowy

-panel z przelacznikiem PDC i ESP

Homelink:

-slonecznik

-nadajnik/sterownik

Wiazka, mowiles, ze jest wspolna, ale widze ze tam trzeba tez cos z tylem laczyc, wiec chyba tam wiazka takze idzie, z tym ze nie wiem czy to jest jedna czy dodatkowa i czy ten sterownik z tylu nie musi byc wymieniony na inny...

Zapomnialem o czyms?

-

PS. "przy okazji"- pacjent ma 4x elektryke i ori rolety z tylu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...