Skocz do zawartości
IGNOROWANY

System HomeLink – otwieranie bramy wjazdowej i garażowej


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zakładał do b6 lub b7 moduł HomeLink z B8? Wyglądem i wtyczką nie różnią się wcale ale w tym z B8 jest nowsze oprogramowanie i powinno zadziałać z moją bramą tylko nie wiem czy zadziała w B7? Jeżeli ktoś ma takie testy za sobą to proszę o info.

z tego co wiem to b6/b7 jest w słoneczniku a z b8 jest w lampce pod sufitem

moduł jest w przednim zderzaku zarówno w b7 jak i w b8

Nie dogadaliście się... Sterownik jest w przednim zderzaku. Panel sterujący w B6/B7 jest w słoneczniku - w B8 przy lampce podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te z Allegro to nie USA??

Sent from my iPhone using Tapatalk

są takie i takie tu jest bez A AUDI A3 A4 A6 Q7 TT HOMELINK STEROWNIK 8E0909511 (3615886757) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

tylko trochę drogie, miesiąc temu widziałem po 149zł

A co do bram to pisałem ostatnio do HomLinka i odpisali że te moduły z B6 i B7 maja software w wersji 6 i raczej nie obsługują nowszych bram ze zmiennym kodem. Trzeba mieć naprawdę szczęście żeby zadziałał z brama która ma zmienny kod.

Wklejam poniżej ich odpowiedź ponieważ jest tam info jak sprawdzić jaki soft siedzi w sterowniku HL.

Dodatkowo jest info jak sobie poradzić w przypadku gdy nasza brama nie jest kompatybilna z HL w samochodzie. Można za 50E kupić sterownik do bramy który rozwiąże problem

The remote control "T2WV" with 433.92 Mhz from the manufacturer Beninca is compatibel with Homelink version 7.

Due to the initial registration date of your vehicle I assume that your Homelink system is equipped with software version 6.

The Audi A4 is equipped with software version 7 from beginning 2007/2008 and 2009 (depends on the model).

To identify the software version of your vehicle please proceed as follows:

1. Press and hold button 1 on your Homelink system for approximatly 100 seconds.

2. The LED will first start to flash slowly, then go out and then blink between 1 and 7 times.

3. The number of blinks indicates the software version.

If your vehicle is definitively equipped with software version 6, it is however possible with our fix kit to operate your door opener.

The fix kit is a universal receiver, which has the required Homelink system code already programmed in.

The universal receiver comes with instructions for the programming process.

It is connected with the motor like a wall switch.

To familiarise yourself with the installation process I am sending you a link for the installation instructions.

http://www.chamberlain.de/homelink/pr433_3.pdf

You can order the fix kit system easy and convenient in our onlineshop at Chamberlain

A software update of your Homelink system is unfortunately not possible.

If you have any further questions, do not hesitate to contact us.[COLOR="Silver"]

---------- Post dopisany at 20:11 ---------- Poprzedni post napisany at 19:48 ----------

[/color]Mnie zastanawia jeszcze jedna rzecz, czy sterownik 8E0909511 który jest wyprodukowany np. w 2010 roku lub później będzie miał już soft w wersji 7? Może ktoś ma taki u siebie i jest w stanie sprawdzić soft w sposób który podałem powyżej.

Na Ebayu znalazłem taki sterownik wyprodukowany w 2012 roku tylko cena kosmos

tutaj link AUDI A4 8E B7 STEUERGERÄT HOME LINK 8E0909511 NEU * NEW | eBay

ja mam sterownik z 2007 roku ale na razie nie podłączony, czekam na słonecznik który idzie z USA jak wszystko podłączę to napisze jaką ma wersje softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te z Allegro to nie USA??

Sent from my iPhone using Tapatalk

są takie i takie tu jest bez A AUDI A3 A4 A6 Q7 TT HOMELINK STEROWNIK 8E0909511 (3615886757) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

tylko trochę drogie, miesiąc temu widziałem po 149zł

A co do bram to pisałem ostatnio do HomLinka i odpisali że te moduły z B6 i B7 maja software w wersji 6 i raczej nie obsługują nowszych bram ze zmiennym kodem. Trzeba mieć naprawdę szczęście żeby zadziałał z brama która ma zmienny kod.

Wklejam poniżej ich odpowiedź ponieważ jest tam info jak sprawdzić jaki soft siedzi w sterowniku HL.

Dodatkowo jest info jak sobie poradzić w przypadku gdy nasza brama nie jest kompatybilna z HL w samochodzie. Można za 50E kupić sterownik do bramy który rozwiąże problem

ja mam sterownik z 2007 roku ale na razie nie podłączony, czekam na słonecznik który idzie z USA jak wszystko podłączę to napisze jaką ma wersje softu.

nie do końca. konieczny jest pilot ze stałym kodem czy nice czy obojętnie czego byle kompatybilny z napędem jaki posiadacie, i wtedy taki sterownik.. i działa. czyli sam sterownik nic nie da..

w firmie proxima taki sterownik kosztuje niecale 100zł a pilot nice flo na allegro 110zł..

ja kupiłem w tamtym tygodni sterownik dwu kanałowy FLOX2 za 235zł i pilot Nice flo2 za 110zł... jedyne co trzeba to dać zasilanie i podłączyć do sygnału PP..

5 minut roboty.. przyuczyć pilot do auta i gra i hula.. oczywiście wszystko musi być na stałym kodowaniu. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca. konieczny jest pilot ze stałym kodem czy nice czy obojętnie czego byle kompatybilny z napędem jaki posiadacie, i wtedy taki sterownik.. i działa. czyli sam sterownik nic nie da..

w firmie proxima taki sterownik kosztuje niecale 100zł a pilot nice flo na allegro 110zł..

ja kupiłem w tamtym tygodni sterownik dwu kanałowy FLOX2 za 235zł i pilot Nice flo2 za 110zł... jedyne co trzeba to dać zasilanie i podłączyć do sygnału PP..

5 minut roboty.. przyuczyć pilot do auta i gra i hula.. oczywiście wszystko musi być na stałym kodowaniu. :hi:

Do tego sterownika HomeLink nie potrzeba kupować pilota, programuje się go prosto z przycisków w samochodzie bez przyuczania z innego pilota więc wystarczy kupić sam sterownik. W linkach które podałem w poprzednim poście jest instrukcja obsługi i tam jest jasno napisane że nie trzeba dodatkowego pilota.

Kolejna sprawa to fakt zmiany lub dołożenia sterownika bramy na taki który działa ze stałym kodem. Oczywiście działa z nim HL w samochodzie i to jest super, ale jest też minus, i to spory moim zdaniem. Bramę sterowaną radiem ze stałym kodem bardzo łatwo może otworzyć ktoś obcy. Bez problemu można skopiować kod podczas otwierania bramy przez właściciela a i to nie jest konieczne, są tanie urządzenia które szybko skanują całą częstotliwość i otwierają taką bramę w ciągu kilku chwil. Zatem każdy kto zakłada cos takiego do swojej bramy powinien sobie zdawać z tego sprawę. Założenie sterownika ze stałym kodem do szlabanu ograniczającego wjazd na parking lub do firmy to jeszcze jakoś można zrozumieć ale ciężko zrozumieć kogoś kto zakłada takie radio do sterowania brama garażową w domu jednorodzinnym.

Nie pisze tego po to aby komuś odradzać założenie takiego sterownika ale po to żeby każdy kto cos takiego robi miał świadomość jak to działa i zdawał sobie sprawę z zagrożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca. konieczny jest pilot ze stałym kodem czy nice czy obojętnie czego byle kompatybilny z napędem jaki posiadacie, i wtedy taki sterownik.. i działa. czyli sam sterownik nic nie da..

w firmie proxima taki sterownik kosztuje niecale 100zł a pilot nice flo na allegro 110zł..

ja kupiłem w tamtym tygodni sterownik dwu kanałowy FLOX2 za 235zł i pilot Nice flo2 za 110zł... jedyne co trzeba to dać zasilanie i podłączyć do sygnału PP..

5 minut roboty.. przyuczyć pilot do auta i gra i hula.. oczywiście wszystko musi być na stałym kodowaniu. :hi:

Do tego sterownika HomeLink nie potrzeba kupować pilota, programuje się go prosto z przycisków w samochodzie bez przyuczania z innego pilota więc wystarczy kupić sam sterownik. W linkach które podałem w poprzednim poście jest instrukcja obsługi i tam jest jasno napisane że nie trzeba dodatkowego pilota.

Kolejna sprawa to fakt zmiany lub dołożenia sterownika bramy na taki który działa ze stałym kodem. Oczywiście działa z nim HL w samochodzie i to jest super, ale jest też minus, i to spory moim zdaniem. Bramę sterowaną radiem ze stałym kodem bardzo łatwo może otworzyć ktoś obcy. Bez problemu można skopiować kod podczas otwierania bramy przez właściciela a i to nie jest konieczne, są tanie urządzenia które szybko skanują całą częstotliwość i otwierają taką bramę w ciągu kilku chwil. Zatem każdy kto zakłada cos takiego do swojej bramy powinien sobie zdawać z tego sprawę. Założenie sterownika ze stałym kodem do szlabanu ograniczającego wjazd na parking lub do firmy to jeszcze jakoś można zrozumieć ale ciężko zrozumieć kogoś kto zakłada takie radio do sterowania brama garażową w domu jednorodzinnym.

Nie pisze tego po to aby komuś odradzać założenie takiego sterownika ale po to żeby każdy kto cos takiego robi miał świadomość jak to działa i zdawał sobie sprawę z zagrożenia.

no zdecydowanie tylko do bramy mało znaczącej.. choć w przypadku osób których jedynym majątkiem jest telewizor na ścianie, mikrofala, lodówka i 10 letnie auto w garażu, to raczej nikt ze skanerami nie przychodzi :decayed:

ale o jakim HL ty mówisz od b6/b7 ?? jeśli tak, moim zdaniem niezbędny jest pilot :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o tym:

https://www.shopssl.de/epages/es10567317.sf/sec_uYqvkSwcBQ/?Locale=en_GB

dokładasz to do swojej bramy i działa ze sterownikami HL wyposażonymi w starszą wersję softu. Zastanawia mnie tylko to czy to jest na kod stały czy zmienny? Bo jak zmienny to warto w to inwestować jak stały to dla mnie nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o tym:

https://www.shopssl.de/epages/es10567317.sf/sec_uYqvkSwcBQ/?Locale=en_GB

dokładasz to do swojej bramy i działa ze sterownikami HL wyposażonymi w starszą wersję softu. Zastanawia mnie tylko to czy to jest na kod stały czy zmienny? Bo jak zmienny to warto w to inwestować jak stały to dla mnie nie ma sensu

no dobrze a jak przyuczysz pilot w słoneczniku do tego ustrojstwa ?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o tym:

https://www.shopssl.de/epages/es10567317.sf/sec_uYqvkSwcBQ/?Locale=en_GB

dokładasz to do swojej bramy i działa ze sterownikami HL wyposażonymi w starszą wersję softu. Zastanawia mnie tylko to czy to jest na kod stały czy zmienny? Bo jak zmienny to warto w to inwestować jak stały to dla mnie nie ma sensu

no dobrze a jak przyuczysz pilot w słoneczniku do tego ustrojstwa ?? :wink:

Zgodnie z instrukcją obsługi którą można pobrać z tego linka który podałem. Zobacz sobie tam jest do pobrania plik PDF a w nim instrukcja jak to zaprogramować i nie trzeba do tego pilota. Przyuczasz sterownik w samochodzie od razu do tego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o tym:

https://www.shopssl.de/epages/es10567317.sf/sec_uYqvkSwcBQ/?Locale=en_GB

dokładasz to do swojej bramy i działa ze sterownikami HL wyposażonymi w starszą wersję softu. Zastanawia mnie tylko to czy to jest na kod stały czy zmienny? Bo jak zmienny to warto w to inwestować jak stały to dla mnie nie ma sensu

no dobrze a jak przyuczysz pilot w słoneczniku do tego ustrojstwa ?? :wink:

Zgodnie z instrukcją obsługi którą można pobrać z tego linka który podałem. Zobacz sobie tam jest do pobrania plik PDF a w nim instrukcja jak to zaprogramować i nie trzeba do tego pilota. Przyuczasz sterownik w samochodzie od razu do tego radia.

no tak ale to jest zmienno kodowe, takie same instrukcje przyuczania sterownika mają wszystkie bramy, jak np. nice i robię wedle instrukcji przyuczanie, brama co najciekawsze (znaczy sterownik, dioda) odbiera sygnał od sterownika HL, bo co klikam na HL to dioda na sterowniku się zapala, ale jak brama nie rusza tak nie rusza :wink:

---------- Post dopisany at 09:05 ---------- Poprzedni post napisany at 08:29 ----------

no dobra, ale teraz tak sobie czytam i jak dla mnie to ten sterownik jest kompatybilny tylko ze stało kodowymi i sam jest też stało kodowy :wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy on jest stało czy zmienno kodowy i też się nad tym zastanawiam. Wiem tylko że koduje się go bez pilota. Pisałem w tej sprawie do HomeLinka i odpisali że koduje się to prosto z przycisków w samochodzie. Jak dla mnie to ma sens, bo dokładnie tak samo przyucza się każdy inny sterownik bramy.

Możesz powiedzieć gdzie znalazłeś info że ten sterownik działa na kod stały? Szukam i nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy on jest stało czy zmienno kodowy i też się nad tym zastanawiam. Wiem tylko że koduje się go bez pilota. Pisałem w tej sprawie do HomeLinka i odpisali że koduje się to prosto z przycisków w samochodzie. Jak dla mnie to ma sens, bo dokładnie tak samo przyucza się każdy inny sterownik bramy.

Możesz powiedzieć gdzie znalazłeś info że ten sterownik działa na kod stały? Szukam i nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji?

z samego opisu wynika, dwu kanałowy każdy kanał 15 kodów czyli suwakami ustawiane..

poza tym w stało kodowym podaja że częstotliwość jest 433.92MHz

najlepiej na pisz do nich, ale na moje jest stałokodowy.. i zreszta dlatego pewno bez pilota można go przyuczyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie szukam nowszego sterownika 8E0 909 511 takiego wyprodukowanego po 2010 roku i mam nadzieję że on będzie miał już wersje oprogramowania 7 i obsłuży większość bram ze zmiennym kodowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no ciekwe :wink: ja mam 2007 i nie działa więc może ten 2010 :decayed:

Ja dostałem odpowiedź z HomLink że po 2009 roku w A4 sterownik ma oprogramowanie w wersji 7 i obsługuje sterowniki bram ze zmiennym kodowaniem. Nie wiem tylko czy dotyczy się to sterowników do B8 czy tych do b7 też. Jak znajdę taki sterownik i podłączę to napisze czy działa i jaką ma wersję softu.

A Ty sprawdzałeś u siebie jaki masz soft w tym sterowniku z 2007 roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym poznac, ze sterownika jest w wersji 7?

Należy sprawdzić ro w następujący sposób:

1.Nacisnij i przytrzymaj przycisk nr 1 w panelu przez około 100 sekund

2.Dioda LED zacznie na początku powoli migać potem zgaśnie a następnie mignie od 1 do 7 razy

3. Ilość błyśnięć diody to wersja softu sterownika HomeLink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym poznac, ze sterownika jest w wersji 7?

Należy sprawdzić ro w następujący sposób:

1.Nacisnij i przytrzymaj przycisk nr 1 w panelu przez około 100 sekund

2.Dioda LED zacznie na początku powoli migać potem zgaśnie a następnie mignie od 1 do 7 razy

3. Ilość błyśnięć diody to wersja softu sterownika HomeLink

Jestem na etapie kupna i jak tutaj poznac:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie kupna i jak tutaj poznac:wink:

Szukaj z datą produkcji 2010 lub później, ale tego nie jestem pewien czy będzie miał już nowy soft. Tu masz info jakie dostałem od HomeLink

"The Audi A4 is equipped with software version 7 from beginning 2007/2008 and 2009 (depends on the model)."

wynika z tego że sterowniki z roku 2010 powinny mieć soft 7 ale pewności nie ma dopóki ktoś nie sprawdzi. Ja też szukam takiego nowszego, ostatnio był na niemieckim Ebayu taki z 2012 roku ale za 150 E więc trochę drogo. Teraz widzę jeden za 130E z 2009 roku tutaj link Original Audi A3 8P Facelift Garagentoröffner 8E0909511 Homelink Steuermodul | eBay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji bo wczesniej ktos juz pisal o dokladaniu przedniego PDc, czy majac tylni PDC i HomeLink juz w aucie fabrycznie duzo trzeba rzezbic zeby przod dolozyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji bo wczesniej ktos juz pisal o dokladaniu przedniego PDc, czy majac tylni PDC i HomeLink juz w aucie fabrycznie duzo trzeba rzezbic zeby przod dolozyc?

Niestety - tak. Brakujący adapter łączący komorę silnika i środek auta a następnie ciągnięcie przewodów lewą stroną na tył auta (poza wiązką z czujników także instalację przycisku PDC z konsoli środkowej).

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...