Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Plecionka wydechu-trzęsie budą


franek84

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy zauważyłem objaw drgawek samochodu -jak jest zimny jest ok jak się zagrzeje drży mi karoseria .

plecionke obejrzałem i od spodu jest w jednym miejscu udymiona a tak to wygląda ok czy to może byc to? wogóle to wydaje mi się ona jakaś krótka z 10cm no ale może taka ma być :mysli:

obroty nie falują,

nawet jak jadę 1500obr/min ni dociskając gazu-drży buda

wszystkie gumy tłumnika ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plecionka to najtańsza diagnoza więc od tego można zacząć... 10cm to norma... podjedź do tłumikarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plecionka nie musi byc peknieta czy cos takiego zeby byla do wymiany, umnie wygladala jak nowka slowka gosc ktory mi wymienial plecionke powiedzial ze te drgania napewno nie od plecionki a od 2masu ale sie uparlem i wymienilem i jak reka odja. Jak autko wpada Ci w wibracje niech ktos przytrzyma wydech za plecionka jak drgania minimalnie ustana to na 100% plecionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dawno płaciłem chyba 42pln ale miała 15cm,te 10tki są tańsze 35pln?Spawanie migomatem zapłaciłem 15pln,ale słyszalem trzeba spawać wydech tigiem.

bez przesady z tym tigiem, zwykla spawarka tez da rade jak ktos umie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow :shocked: złota była? Plecionka wzmacniana koszt ok 120PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, że to gdzieś taki koszt więc ładnie panom podziękowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak złape z tyłu zaa tłumnik to drży i nie ma siły żeby go utrzymać :slina: do tego mam popękaną plecionke w niektórych miejscach aż wszystkie druty skośne////// są jak by przecięte i widać te harmonijke pod spodem ale dodam że oprócz kierownicy to na posoju nic mi nie drży tylko jak się zagrzeje to jak jade... na zimnym ok :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam się skończyło?ja mam taki sam problem tylko że mój to ajm. W dodatku drgania są też wspomagane od alternatora gdyż mi siada koło pasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się dopytać w tym wątku.

Z racji że i u siebie muszę się zająć wymianą stąd moje zapytanie, w 1Z powinna być plecionka o jakich wymiarach

wnioskuje ze 50x100 ? czy się jednak mogę mylić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączę się do tematu i zapytam czy buczenie(rezonans) oraz występujące przy tym niewielkie dgrania na budzie w pewnym zakresie (~1700 obrotów) mogą wynikać z uszkodzonej/wyeksplotowanej plecionki??i jeszcze jedno pytanie do wszystkich zeciorów. Panowie czy te nasze silniki są tak hmm mało elasyczne w tym sensie, że na moim przykładzie przy trójce do minimalnie mogę jechać 40 km/h bo poniżej to już kurde drgania na budzie okropne (aczkolwiek i przy 40 trochę drży)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinno tak być, może masz kolego poduchy pozrywane :mysli: ja u siebie 40 to na 4 biegu spokojnie mogę zejść i nic się nie dzieje -ale nie praktykuje tego bo szkoda motoru. w golfach 3 generacji 1Z tak właśnie jest że nie da sie niskimi obrotami i wysokim biegiem jeździć ale tam chyba wynika to z małej masy auta i trzęsie go :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

130 zł za plecionke to juz bedzie z tych lepszych i powinna byc wzmocniona.. tez mi buda trzesie ale tylko jak jest na dworze ponad 25stopni i mam auto zagrzane.. jak dodam gazu lekko wibracje ustaja. i tak sie zastanawiam czy to plecionka sama czy poduchy maja juz dosc powoli? dwumasa eliminuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plecionka nie musi byc peknieta czy cos takiego zeby byla do wymiany, umnie wygladala jak nowka slowka gosc ktory mi wymienial plecionke powiedzial ze te drgania napewno nie od plecionki a od 2masu ale sie uparlem i wymienilem i jak reka odja. Jak autko wpada Ci w wibracje niech ktos przytrzyma wydech za plecionka jak drgania minimalnie ustana to na 100% plecionka.

no ja mam to samo...juz mnie jasny szlak trafia i byłem troszke w tyłku bo tez podjeżawałem 2umas bo wydech wszedzie ok ,po plecionce nie widac sladów nieszczelnosci okopceń... ale to tansze niz 2umas. dzis kupiłem uszczelki i plecionke firmy Fisher Automotive One za graty zapłaciłem 26zł. ponoć tej firmy złącza są bardzo dobre....dodatrkowo ponoc wzmacniane... :cool1: się okaże... no ale wiele osób mi je polecało... teraz tylko została wymiana co bedzie ciezkie do załatwienia wjechac w pracy na warsztat ,a serce by mi pekło jakbym miał oddac auto do warsztatu... jak sie chce zeby było dobrze zrobione lepiej zrobic samemu...jak wszystko :>[br]Dopisany: 26 Wrzesień 2011, 10:04_________________________________________________jestem po wymianie plecionki i przy okazji kata zdecydowałem się wyciąć... rękom odjął... a tak mnie te telepanie drażniło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączę się do tematu i zapytam czy buczenie,tez u was wystepuje jadac na wysokim biegu wolno,a przy przyspieszaniu wchodzi w rezonans[br]Dopisany: 09 Październik 2011, 21:35_________________________________________________wymienial ktos ta plecionke w Krakowie?bylbym wdzieczny za namiary na dobry a nie drogi warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...