Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Czy druga plecionka wydechu ma sens?


rafi1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Bardzo glosno drzy mi uklad wydechowy. Wpada w niemilosierny rezonans. CZy dolozenie drugiej plecionki zaraz pod silonikiem jest dobrym rozwiazaniem? Chce tam zalozyc bo podobno daje to lepsze efekty no i latwiejszy montaz jest. Ma ktos z uzytkowanikow dwie plecionki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna sprawna powinna wystarczyć, ale nie widzę przeciwwskazań żeby drugą dołożyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem ostatnio u tłumikarza jednego to na szybko powiedział ze on by polecał też właśnie włożenie drugiej złączki elastycznej bo juz po większym przebiegu jedna może sie dobrze nie sprawować.

Natomiast ja dziś byłem u innego ale już, który dokładnie sprawdził i mam do wymiany tłumik środkowy bo wypalony w środku i lata.

Może to też być u mnie powodem buczenia. Jutro wymieniam razem z obejmami i zobacze czy dużo pomoże mi ten zabieg. A jak nie to właśnie coś będzie trzeba z plecionką kombinować, tylko właśnie hmmm wstawiać drugą ? hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden sprawny łącznik elastyczny powinien załatwić sprawę, poza tym ważne są wszystkie punkty podwieszenia wydechu i brak naprężeń w układzie.

Drugi łącznik elastczny pogorszy sztywność i stabilność układu wydechowego.

W "ciężkich" przypadkach można spróbować zamontować dłuższy łącznik, a także przyjżeć sie poduszkom silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wymiana tego który jest na nowy i poprawne ustawienie wydechu wystarczy - skoro wszystkim innym wystarcza to i ciebie powinno to działać, no chyba że już wymieniłeś i nie widac poprawy?

U mnie plecionka wyglądała jak nowa a powodowała drżenie i buczenie w pewnym przedziale obrotów - a po wymianie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie lae wspawamie plecionki ( tej drugiej) jest łątwiejsze np. pod spodem i nie trzeba by było wykręcać tej starej z katem, dobrze mysle czy źle?czy to na prawdę nie ma sensu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mogę ale z tym jest więcej roboty jest i nie wiem czy sam dam radę a pod spodem wystarczy wspawać, skrócić wydech o długość plecionki i po robocie dobrze myślę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie poprzedni właściciel wspawał drugą bez wymiany oryginalnej i takie rozwiązanie nie jest dobre, bo za jakiś czas będziesz musiał wymienić dwie plecionki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...