Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B7] Montaż turbiny 03L145702E do silnika 2.0 TDI 16 V PD

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Gratki za udanego swapa... Turbo jest naprawde zacne :good:

Opublikowano
  • Autor

Fotostory :decayed:

Nowa flansza do wydechu przyspawana i zabezpieczona farbą do tłumików:

d29039f4cc021952m.jpg

Turbo z kolektorem gotowe do montażu:

40e86124a54ec623m.jpg

Turbo na wozie:

06cb3707b500a167m.jpg

41fb195dbb263058m.jpg

91f1815c07a16a58m.jpg

11963de8bc6966b9m.jpg

Turbo od spodu (widać nowy wąż spustowy):

5aa688db2a84d71cm.jpg

Podłączenie turbiny przez tłumik szmarów przepływy do węża od BRD i do prawego IC:

5c91889ba3c983d3m.jpg

Opublikowano

co to jest tłumik szmerów??

Opublikowano

Taka platikowa pucha przed wlotem do turbo od ic. Pewnie juz nie masz jak BRD montowałes

Opublikowano
  • Autor

Siemian masz prawy IC od BRD i turbo BRD? Jak tak, to masz też pewnie wąż 8e0 145 790n. Na nim też jest metalowy "bałwanek", to jest właśnie tłumik szmerów przepływu zwany też "aerodynamicznym tłumikiem hałasu".

Poczytaj:

http://www.tdi-tuning.pl/tools/CRCR/cr38.JPG

Opublikowano

Aa to w AVF było inaczej. GUardian wstawiał fotki jak to u nas wygladało. Tłumik szmerów był na osobnym wężu obok.

Opublikowano

nie no chyba nie, bo przecie jaro pisał że ma ten tłumik a w miejscu tamtego elementu jest drugi IC...

Opublikowano
  • Autor

Siemian czytaj uważnie dwa posty wyżej :disgust:

Opublikowano

aaaa to chyba coś takiego mam...

Ja mam troszke inaczej zrobione, ponieważ nie wymieniałem tej rury co biegnie w pasie przednim.

Rure pomiędzy tą rura a IC mam dorabianą, ale na węzu od turba coś takiego chyba jest..[br]Dopisany: 20 Kwiecień 2010, 11:26_________________________________________________

Siemian czytaj uważnie dwa posty wyżej :disgust:

wiem wiem, wyskoczyło mi to dopiero jak napisałem :)[br]Dopisany: 20 Kwiecień 2010, 11:26_________________________________________________a tak przy okazji, sory za OT, ale co to jest ten element który w BLB znjduje się w miejscu drugiego IC. Słyszełem że jest to jakiś akumulator powietrza czy coś takiego..

Opublikowano
  • Autor

a tak przy okazji, sory za OT, ale co to jest ten element który w BLB znjduje się w miejscu drugiego IC. Słyszełem że jest to jakiś akumulator powietrza czy coś takiego..

Tłumik pulsacji ciśnienia

Opublikowano

wiem że może zadaje głupie pytania, ale nie mam kogo spytać, a Ty się na tym znasz. :) :) To dlaczego w takim razie nie ma tego w BRD?[br]Dopisany: 20 Kwiecień 2010, 11:36_________________________________________________obiecuje że to juz ostatnie pytanie bylo :)

Opublikowano
  • Autor

Bo jest na wężu w postaci aerodynamicznego tłumika drgań, a w BLB/AWX/AVF był w miejscu drugiego IC jako tłumik objętościowy. Fazą przejściową było wkładanie do węży w turbinach z szybkozłączką (np. BPW) przejściówki z szybkozłączki na wąż z wbudowanym wewnątrz tłumikiem przepływu:

aba825dde7c4b1d6m.jpg

f76fd8f0485837d5m.jpg

567627ef85499006m.jpg

fef425e8aa1ea812m.jpg

0d595e9f61547315m.jpg

Opublikowano

aaa to już wszystko wiem. Dzięki jaro :good:

Opublikowano
aaa to już wszystko wiem. Dzięki jaro

czarna magia co nie :);)

Opublikowano
  • Autor

Dobra robota,nie podoba mi sie tylko ta srebrna śrubka przy tłumiku na 10 kluczyk.

Chwilówka bo ASO nie dostarczyło na czas oryginalnych śrub, a nie miałem czasu jeżdzić za M6x50-55 z łbem na imbus i ocynkowaną po całej Warszawie. Dojdą oryginalne śruby to zmienię bo druga to śruba do mocowania pompowtrysku tylko obcięta ;)

Opublikowano

Fotostory :decayed:

Nowa flansza do wydechu przyspawana i zabezpieczona farbą do tłumików:

d29039f4cc021952m.jpg

Turbo z kolektorem gotowe do montażu:

40e86124a54ec623m.jpg

Turbo na wozie:

06cb3707b500a167m.jpg

41fb195dbb263058m.jpg

91f1815c07a16a58m.jpg

11963de8bc6966b9m.jpg

Turbo od spodu (widać nowy wąż spustowy):

5aa688db2a84d71cm.jpg

Podłączenie turbiny przez tłumik szmarów przepływy do węża od BRD i do prawego IC:

5c91889ba3c983d3m.jpg

i jest tak jak w fabryce się im nie śniło :good: profi roota :cool1:

Opublikowano

sa mechanicy i jest inżynier jaro :notworthy: :notworthy:

Opublikowano

Jeśli turbina jest tak dobra, to również CAHA ma spory potencjał, correct? :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

CAHA to całkiem inny silnik z absolutnie odmiennym sposobem zasilania w paliwo i z DPF. Nie da się tego porównywać wprost, tak samo jak AFN z założoną turbiną od BRD nie da się porównać do BRD.

Opublikowano

Jaro - gratuluje kolejnego ciekawego moda! :good:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.