Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Lekkie dmuchanie spod korka oleju


dreamburn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , dzisiaj odkrecilem korek wlewu oleju i zauwazylem lekkie dymienie, na dworze moze bylo ze 10C i jeszcze lekkie dmuchanie , ale po odkreceniu korka obroty silnika nie spadly silnik pracowal tak jak powinien,wiec chyba uszczelka jest oki??Czy tak ma byc??macie tez tak w swoich Samochodach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie dmuchanie to normalka. Gdy mocno daje spalinami to znaczy,że są przedmuchy z komory spalania do skrzyni korbowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w maluchcha kiedyś sprawdzano stan silnika poprzez przyłożenie kartki do korka wlewowego oleju, jak karta się zachlapała olejem i ją unosiło silnik miał przedmuchy :naughty: ostatnio kumpel pojechał wymienić filtr paliwa w passacie B6 i mechanior sprawdził mu właśnie tą metodą silnik, oczywiście jego zdaniem silnik do remontu :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekkie dmuchanie może powstawać na skutek ruchu obrotowego wałka rozrządu- nie ma się czym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak odkręcę korek oleju to lekko dmucha i spadają na chwile obroty, co może byc?[br]Dopisany: 06 Kwiecień 2010, 11:39_________________________________________________pomoże ktoś? :/

Teoretycznie nic nie powinno się zmienić po odkręceniu korka, tzn obroty np. u mnie się nie zmieniają, ale może niech się wypowiedzą fachowcy w tej dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za to śmierdzi olej benzyną. Jak odkręcę korek to leci dymek i czuć paliwo. Ponoć to normalne jak robi się często małe trasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również trochę benzyną śmierdzi olej, ale ja faktycznie robię krótkie odcinki po 2-3 km do pracy i spowrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro sprawdzę na wszelki wypadek stopień sprężania bo może pierścienie są już lekko starte i dam znać[br]Dopisany: 23 Kwiecień 2010, 09:55_________________________________________________sprawdziłem sprężanie na każdym z garów 10 bar, nigdzie mniej jak 0,5 nie było także wszystko ok :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro sprawdzę na wszelki wypadek stopień sprężania bo może pierścienie są już lekko starte i dam znać[br]Dopisany: 23 Kwiecień 2010, 09:55_________________________________________________sprawdziłem sprężanie na każdym z garów 10 bar, nigdzie mniej jak 0,5 nie było także wszystko ok :/

Ale u mnie u wielu klubowiczów i ostatnio u znajomego również z naszego klubu sprawdzałem i również śmierdzi olej benzyną a może to bardziej smród spalin ? sam już nie wiem. A może Panowie szukamy sami sobie problemów zamiast jeździć i nie myśleć o takich pierdołach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wczoraj stwierdziłem właśnie. Raz na jakiś czas będę sprawdzał tylko olej czy nie skacze poziom i tyle. Wszyscy mówią, że jest ok i całe badanie silnika też wykazało poprawne jego działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wczoraj stwierdziłem właśnie. Raz na jakiś czas będę sprawdzał tylko olej czy nie skacze poziom i tyle. Wszyscy mówią, że jest ok i całe badanie silnika też wykazało poprawne jego działanie.

No właśnie, ja już zaczynam popadać w skrajną paranoje byle pierdołka a ja już o tym myślę i jeść nie mogę i spać aż nie naprawię :kox: Muszę chyba zacząć się leczyć :shocked: bo żona i córka już na mnie dziwnie patrzą :mysli: :gwizdanie: Już zaczynam myśleć czy mi laptopa i wyrka do kanału w garażu nie przeniosą :polew: w sumie niezły pomysł :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrazu remont silnika ? Spokojnie ... łyka dużo oleju ? łyka dużo płynu chłodzącego ? jeżeli nie to wyluzuj i jeździj :good: nie martw się na zapas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sprawdzałem bo łyka i to dużo oleju - 1L na 1500 km

A no to proponuję ciśnienie sprężania sprawdzić i uszczelniacze zaworowe no i przedewszystkim turbinkę czy nie bierze za dużo oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...