Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie tarcze i klocki hamulcowe do Audi A4 B5?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Chyba tyle. Tarcze kupię przód Bosha, tył Delphi myślę że wystarczy, klocki celowo przód i tył kupię Valeo. Są niedrogie a biorąc pod uwagę części tego producenta chcę sprawdzić jakość. Mam tylko pytanie. Czy pierścienie trzeba wymieniać przy wymianie tarcz czy jest to zależne od ich stanu? I czy one znajdują się również w tylnej stronie auta?

Opublikowano
3 minuty temu, Pawelekgit napisał:

Chyba tyle. Tarcze kupię przód Bosha, tył Delphi myślę że wystarczy, klocki celowo przód i tył kupię Valeo. Są niedrogie a biorąc pod uwagę części tego producenta chcę sprawdzić jakość. Mam tylko pytanie. Czy pierścienie trzeba wymieniać przy wymianie tarcz czy jest to zależne od ich stanu? I czy one znajdują się również w tylnej stronie auta?

pierscienie zawsze nowe i wprasuj je na prasie a nie na kowadle czy innym imadle

muszą byc prawidłowo osadzone, inaczej beda cyrki z ABSem

przed montażem jarzm ale już po dokreceniu nakretek od tarcz wyreguluj czujniki ABS wzgledem koronek

prawidłowa odległosć 0.6-0.8 mm

Opublikowano

To już wiem dlaczego mam problemy z ABSem w innym swoim audi. Czy wszystkie 4 pierścienie czyli przód i tył są takie same? Kupować lepszej firmy czy one wszystkie będą pełnić swoją funkcję?

Opublikowano
3 minuty temu, Pawelekgit napisał:

To już wiem dlaczego mam problemy z ABSem w innym swoim audi. Czy wszystkie 4 pierścienie czyli przód i tył są takie same? Kupować lepszej firmy czy one wszystkie będą pełnić swoją funkcję?

z tyłu masz pierscienie osadzone na tarczach a z przodu są koronki osadzone na przegubach ale nie kupuje sie ich osobno

Opublikowano

Czyli pierścienie nowe, koronki mogą zostać? Mam dostęp do Meyle, swag, febi no i topran, Kraft itp.. czy akurat w tej części firma odgrywa znaczącą rolę?

Opublikowano
3 minuty temu, Pawelekgit napisał:

Czyli pierścienie nowe, koronki mogą zostać? Mam dostęp do Meyle, swag, febi no i topran, Kraft itp.. czy akurat w tej części firma odgrywa znaczącą rolę?

koronki masz razem z przegubami z przodu

z tyłu masz pierscienie na tarczach

Opublikowano

Dobrze już mam ostatnie pytanie żeby się upewnić. Wiem, że jestem toporny, ale jestem dopiero adeptem w sztuce mechaniki. Czy do nowych tarcz z tyłu są w komplecie owe pierścienie? Zdjęcia są w sklepach tak porobione, że nigdy nie widać a na jednym zdjęciu jednej firmy widziałem pierścienie na zdjęciu, ale nie muszą być one ofertą sprzedaży. Są czy trzeba dokupić? I jeśli chodzi tylko o wymiar to czy te najtańsze, ale nowe niepokorodowane będą spełniać swoją rolę?

Opublikowano
5 minut temu, Pawelekgit napisał:

Dobrze już mam ostatnie pytanie żeby się upewnić. Wiem, że jestem toporny, ale jestem dopiero adeptem w sztuce mechaniki. Czy do nowych tarcz z tyłu są w komplecie owe pierścienie? Zdjęcia są w sklepach tak porobione, że nigdy nie widać a na jednym zdjęciu jednej firmy widziałem pierścienie na zdjęciu, ale nie muszą być one ofertą sprzedaży. Są czy trzeba dokupić? I jeśli chodzi tylko o wymiar to czy te najtańsze, ale nowe niepokorodowane będą spełniać swoją rolę?

wszystko kupujesz osobno

nr juz Ci podałem

Opublikowano

Dziękuję Koledze i dobrej nocy życzę.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Tarcze, klocki na tyl. Półka średnia co bym po kilku miesiącach nie miał bicia.

WAUZZZ8DZWA130960

Z góry dziękuję 

Opublikowano
18 godzin temu, KarolH napisał:

Tarcze, klocki na tyl. Półka średnia co bym po kilku miesiącach nie miał bicia.

WAUZZZ8DZWA130960

Z góry dziękuję 

Info na PW :)

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Cześć, mam do wymiany tarcze i klocki w a4 b5 8D2 ADR 1.8 96'. mam tarcze niewentylowane, zaciski ATE. Chcę wymienić zaciski i jarzma na tarcze went, używki z allegro. Znalazłem coś takiego:

ZACISK-HAMULCOWY-LEWY-PRZOD-PASSAT-B5-1-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 10 zł - ZACISK HAMULCOWY LEWY PRZÓD PASSAT B5 1.8T (8888398749). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!
ZACISK-HAMULCOWY-PRAWY-PRZOD-PASSAT-B5-1
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 15 zł - ZACISK HAMULCOWY PRAWY PRZÓD PASSAT B5 1.8T (8888399673). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

Czy będą pasowały pod tarcze 288x25 wenty? ewentualnie na której aukcji mogę coś takiego odnaleźć. mój vin WAUZZZ8DZTA161461 - kody z nalepki - 1AC 1G2 1LH 1BA

Pomóżcie :)

 

P.S. Gość z aukcji napisał że zaciski są od tarczy wentylowanych, ale nie zna średnicy, pomoże ktoś?

Edytowane przez wierzba68

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Dzień dobry,

chciałbym zapytać o propozycję modeli lub konkretną ofertę z wyceną kompletu tarcz, kloców i osprzętu potrzebnego przy wymianie hamulców przód + tył. Preferencje: solidny i optymalny sprzęt do codziennej jazdy, bez większych ograniczeń finansowych. 
Pacjent: A4 B5 1.8T, ANB WIN: WAUZZZ8DZXA206872.

Z góry bardzo dziękuję! 

Opublikowano

Info na PW ;)

Opublikowano

Panowie jakiez było moje zdziwienie gdy posiadając już klocki zabrałem się za ich wymianę ze znajomym mechanikiem. Naszym oczom ukazały się klocki na "zero" zniszczone zaciski i zniszczone tarcze. W związku z tym pytanie, możecie polecić jakieś tarcze i zaciski na tył do mojego modelu a4b5 110km 99 rok polift? Tu w wątku przewijają się widze zaciski Lucas i różne tarcze. Nie wiem który mam rozmiar tarcz ale może wy wiecie. Jeśli jednak bez zdjęć nie da rady to dopiero za 2 tygodnie bo w szpitalu leżę ;)

Edytowane przez Vallhalen

Opublikowano
3 godziny temu, Vallhalen napisał:

Panowie jakiez było moje zdziwienie gdy posiadając już klocki zabrałem się za ich wymianę ze znajomym mechanikiem. Naszym oczom ukazały się klocki na "zero" zniszczone zaciski i zniszczone tarcze. W związku z tym pytanie, możecie polecić jakieś tarcze i zaciski na tył do mojego modelu a4b5 110km 99 rok polift? Tu w wątku przewijają się widze zaciski Lucas i różne tarcze. Nie wiem który mam rozmiar tarcz ale może wy wiecie. Jeśli jednak bez zdjęć nie da rady to dopiero za 2 tygodnie bo w szpitalu leżę ;)

masz tarcze 288mm  wentylowane system hamulcowy ATE. Jak będziesz chciał kupić części to dobiorę:hi:

Opublikowano
2 godziny temu, Wandej napisał:

masz tarcze 288mm  wentylowane system hamulcowy ATE. Jak będziesz chciał kupić części to dobiorę:hi:

To poproszę, powiedz które, tu nie chodzi o to że chce- ponoć muszę :P klocki kupiłem breck czy coś takiego :hi:

Opublikowano
8 godzin temu, Vallhalen napisał:

Panowie jakiez było moje zdziwienie gdy posiadając już klocki zabrałem się za ich wymianę ze znajomym mechanikiem. Naszym oczom ukazały się klocki na "zero" zniszczone zaciski i zniszczone tarcze. W związku z tym pytanie, możecie polecić jakieś tarcze i zaciski na tył do mojego modelu a4b5 110km 99 rok polift? Tu w wątku przewijają się widze zaciski Lucas i różne tarcze. Nie wiem który mam rozmiar tarcz ale może wy wiecie. Jeśli jednak bez zdjęć nie da rady to dopiero za 2 tygodnie bo w szpitalu leżę ;)

Jeździsz autem i nawet okiem nie rzucisz w jakim stanie masz hamulce? To nie stało się z dnia na dzień a jest to efekt długiego zaniedbania..

Edytowane przez Langista

Opublikowano
Godzinę temu, Langista napisał:

Jeździsz autem i nawet okiem nie rzucisz w jakim stanie masz hamulce? To nie stało się z dnia na dzień a jest to efekt długiego zaniedbania..

Kolego, mam auto (pierwsze choć stary że mnie chłop;)) kilka tygodni jestem zielony, uczę się stąd są moje pytania. Miej litość ;) Teraz już wiem że trzeba patrzeć, wiem też więcej o płynach w aucie, teraz zgłębiam temat olejow wszystko po kolei nie da się całej wiedzy w tydzień przyswoić ;) Wiem też już teraz że zostało to zaniedbane przez poprzednich właścicieli i chce powoli wszystko sobie wyprowadzić żeby auto jeszcze chwilę pojeździlo. 

Edytowane przez Vallhalen

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

siema,

witam wszystkich z forum audi A4 ,

Potrzebuje pomocy ws. kompletacji części układu hamulcowego,chodzi o klocki oraz tarcze.Jako doświadczona ekipa ludzi mająca logo z 4-kół w sercu,zakładam,że możecie mi pomóc.Mianowicie muszę wymienić zapieczony wręcz układ hamulcowy w mojej audi a nie mogę dopasować odpowiednich podzespołów.Tarcze zwykłe ale po technicznych parametrach możliwych tarcz nie można jednoznacznie stwierdzić konkretów z powodu ich zużycia.Nie mam pojęcia też jaki zacisk,czy konieczny jest komplet z czujnikiem i na ile było kombinowane ww układzie ale zdjęcia może Wam drodzy forumowicze z uwagi na Wasze doświadczenie od razu dadzą odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i w odp pomożecie  :-)

dane pojazdu :

Audi A4 B5D Sedan 1996 r. 1.8 ADR 125 km VIN WAUZZZ8DZTA051111

Dodam,że jest to moje pierwsze audi,i w ogóle mój pierwszy wóz ze stajni VAG-a i nie kryje,że brakuje mi praktycznej wiedzy a różnica jest spora do tego co przerabiałem do tej pory,pozdrawiam i proszę o pomoc,jeszcze dzień,może dwa i wybebeszy tłoczek na tarcze

Szacunek dla Was,pozdrawiam i z góry dziękuje

IMAG0274.jpg

IMAG0277.jpg

IMAG0278.jpg

IMAG0282.jpg

IMAG0284.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.