Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Tak właśnie się zastanawiam czy przypadkiem poprzedni właściciel tego nie robił. Jak to sprawdzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytac poprzedniego właściciela albo zdjąć pokrywę tam gdzie jest uszczelniacz walu i zobaczyc jaka jest zebatka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytac poprzedniego właściciela albo zdjąć pokrywę tam gdzie jest uszczelniacz walu i zobaczyc jaka jest zebatka

spytać poprzedniego właściciela raczej nie da rady.

Co do zębatki to jaka powinna być żeby wiedzieć że jest ta prawidłowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest pompa od 1, 9 to zebatka bedzie miala 19 zębów. Chyba ze ktos robil tylko imbus to trzeba zdjac miche. Jaki masz silnik? Blb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BPW 2006 więc raczej tu jeszcze nic nie poprawili.

A jeśli ktoś robił imbus to po zaciągnięciu michy jak to poznać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na co patrzyć?? Kur.. czy to musi być takie skomplikowane??

P.S. Mam propozycję, może niech każdy forumowić zrzuci się po symboliczne 1zł i może uzbiera się na swapa pompy oleju :)

Koledzy, pomóżmy sobie, dziś ty mi pomożesz jutro ja tobie. To tylko 1zł nikt nie zauważy tego wydatku.

Pamiętajmy, warto pomagać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ten watek od dechy do dechy i bedziesz wszystko wiedział

---------- Post dopisany at 22:17 ---------- Poprzedni post napisany at 22:08 ----------

Powiem tak. Ja kupiłem auto i tez nie wiedziałem czy było cos robione. Przeczytałem ten watek, kupilem to co trzeba i zabralem sie za swap.zrob to samo chyba ze nie czujesz sie na siłach to oddaj to osobie która sie tego podejmie. Co do Twojej propozycji to wątpię w jej sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby sciagnac te pokrywe od uszczelniacza to trzeba rozrzad rozebrac?? czy jakos inaczej? bo wlasnie jestem po wymianie rozrzadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400 euro sama robocizna + MODYFIKACJA PRZERÓBKA POMPA OLEJU AUDI VW 2.0 TDI (3459277592) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. a koleś z aukcji pow że to juz smoki są przygotowane tylko zdjac założyć i zaślepić .... pytam poniewaz rozwiazanie wyzej miało zastosowanie pare lat temu moze coś sie zmieniło mam watpliwosci ... byc moze teraz faktycznie jest to takie proste ...

jaro444 jest nawet na niemieckich forach wymieniany :) znalazøem warsztat ktory zrobi to za 300 400km ode mnie nie musze walic 1200 do AZ a juz chciałem ;d ;] pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze kilka warsztatów na pomorzu, które też robią swapy tej pompy równie dobrze co AZ a za mniejszą kasę.

Nie wiem jaki ma sens jechać z południa Niemiec na północ Polski, na Śląsku też znam mechaników którzy Ci to zrobią. Więc policz koszty i zdecyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze kilka warsztatów na pomorzu, które też robią swapy tej pompy równie dobrze co AZ a za mniejszą kasę.

Nie wiem jaki ma sens jechać z południa Niemiec na północ Polski, na Śląsku też znam mechaników którzy Ci to zrobią. Więc policz koszty i zdecyduj.

Wygląda ze tylko Hammer żyje w realu:decayed: Jeżeli za robotę weźmie czterysta, to za cholerę nie opłaca się tego do PL wlec. Ja zapłaciłem coś kolo tysiąca i cieszyłem się ze tanio.

W Rajchu krąży powiedzenie "Audi fahren, Audi zahlen":grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, jestem od roku szczęśliwym posiadaczem Audi A4 2.0tdi BLB przebieg 204tys z czego sam zrobiłem 24tys, w przeciągu miesiąca zamierzam oddać auto na wymianę rozrządu i przy okazji chce zrobić coś z pompą oleju. Mechanik u którego będę wymieniał rozrząd nie miał nigdy do czynienia z pompa oleju w takim silniku wiec zbieram informacje tutaj. Z moją pompą nic się jeszcze nie stało, silnik chodzi jak należy zatem mogę skorzystać z mpdyfikacji nr 1 którą podaje jaro4444 ? Niektórzy pisali tu że wymienili imbus i zbierak na nowy jeśli gniazdo nie było wyrobione. Zatem pierwszym krokiem przed podjeciem jakiekolwiek czynności jest ocena gniazda ibusa i wtedy moża decydować co dalej, dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze kilka warsztatów na pomorzu, które też robią swapy tej pompy równie dobrze co AZ a za mniejszą kasę.

Możesz podać przykłady?? Ja jestem z zachodniopomorskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wie ktos moze kto kupiłby moduł wałków wyrównowazajacych od mojej fury silnik bre audi a6 c6 bo jest mi teraz zbędny??? .

A tak na marginesie to mod tej pompy wcale nie jest taki trudny , wszystko pasuje p&p (kupowałem zestaw o typa z allegro), sam go ostatnio robiłem nawet nie miałem kanału, tylko fura stała na kobyłkach, najtrudniejsze w/g mnie to sciagniecie zebatki z wału potem juz z górki. W audi musiałem spuscic sanki na dół, podparłem silnik i tyle, próbujcie sami zawsze troche grosza zostanie w kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ci co regeneruja te wałki, ja tak 2 lata temu sprzedałem ale rewelacji nie ma dostaniesz moze z 200 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...