Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

8E0 959 433 AS czy da się przekodować na korby z tyłu?. Jestem w trakcie kupna w/w mk proszę o odpowiedź czy podejdzie pod korby z tyłu. Sprzedawca twierdzi ze się da ale wolałbym zasięgnąć opinii kogoś z forum. 

Edytowane przez niki101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

4 godziny temu, niki101 napisał:

8E0 959 433 AS czy da się przekodować na korby z tyłu?. Jestem w trakcie kupna w/w mk proszę o odpowiedź czy podejdzie pod korby z tyłu. Sprzedawca twierdzi ze się da ale wolałbym zasięgnąć opinii kogoś z forum. 

W pierwszym poście tego tematu masz napisane czy się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam w swoim Audi moduł 8E0 959 433 AR chciałbym zamontować 8E0 959 433 BD. Mam pytanie, czy ciężko jest potem zaprogramować tak, żeby kluczyk poprawnie działał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie może taką listę dla b6 cabrio? Potrzebuję modułu obsługującego: fotele full elektryczne z pamięcią, pamięć prawego lustra (opuszczanie), elektryczne lustra ze składaniem fotochrom i pamięcią, oświetlenie przestrzeni nóg, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam mały problem. Na początku jednak chciałbym przytoczyć kilka faktów. Mam A4 B7 z USA, w którym znajduje się moduł o oznaczeniu 8E0 959 433 BT (czyli według rozpiski, wersja High).

Jak to wersja z USA, auto nie posiadało zakodowanego komfortowego otwierania i zamykania okien więc w tym celu odpaliłem VCDSa i zakodowałem (CODING 07) moduł komfortu według rozpiski z pierwszej strony. Dodałem wartości: 2+8+64+512+1024+2048+8192=11850. 

Ze względu na to, że nie działało u mnie podświetlenie przestrzeni nóg, dokonałem adaptacji (ADAPTATION 10) kanału 61 wpisując wartość: 2 (oczywiście posiadam 4x el. szyby i podświetlenie nóg)

Dodatkowo zrobiłem również adaptację kanału 62 wpisując: 1+2+16+32=51

Po całej operacji komfortowe otwieranie i zamykanie okien zaczęło działać, w przeciwieństwie do oświetlenia przestrzeni nóg, które nadal nie funkcjonuje. 

Jednak w tym miejscu dochodzimy do największej zagadki: przestał działać przycisk otwierania wlewu paliwa znajdujący się w kieszeni drzwi kierowcy. Natomiast sama klapka otwiera się za każdym razem kiedy otwieram auto z pilota. ?

Zdaję sobie sprawę, że najprostszym sposobem byłby powrót do pierwotnie zapisanych wartości jednak muszę przyznać, że jestem BARAN i nie zapisałem sobie poprzednich liczb... Tzn. o ile wartość kodowania mam zapisaną o tyle wartości adaptacji kanału 61 i 62 już nie... Wnoszę za to o samoukaranie ? aczkolwiek proszę również o wyrozumiałość i pomoc :) 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kanale 61 zakoduj wartosc 6.

Na stronie wiki rosstech masz duzo informacji o kodowaniu sterowników w a4

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bobikos napisał:

W kanale 61 zakoduj wartosc 6.

Na stronie wiki rosstech masz duzo informacji o kodowaniu sterowników w a4

Po wejściu na podaną przez Ciebie stronę, wszystko stało się jasne.

Dziękuję bardzo i życzę miłego dnia! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Jakim modulem zastąpić N dokładając szyby tył i klucz z B7 ? 

Czy potrzeba tez zamki zmieniać?

Edytowane przez elmo814
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. 8E0 959 433 BD. Zamków nie zmieniasz, jedynie stare kluczyki nie będą działać z nowym MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pany i Panewki. Mam takowy problem, posiadam moduł : 8E0 959 433 AF - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu zakodowany na wartość : 06976. Posiadam interface Interfejs diagnostyczny USB VAG z 2 liniami K (KKL) we wtyku OBD2 od Viaken i używam VCDS Lite 1.2 z paczki z tego tematu. Próbowałem dziś przekodować moduł na wartość 06722 i doopa nie da się. W sensie nie wyskakuje żaden błąd ale po ponownym wejściu w kodowanie w VCDS znowu widzę wartość 06976. Próbowałem wpisać np wartość 11852 i też moduł niby się koduje ale nie zapamiętuje wartości. Inne moduły tj. centralka elektryczna 09, tiptronic itp kodowały się bez problemu, ale moduł komfortu nie chce się dać zakodować. Dodam iż po zeskanowaniu błędów cały czas pokazuje jeden błąd, którego nie da się skasować - sterownik w drzwiach kierowcy, mimo że wszystko działa w tych drzwiach tj. szyba, guziczki, podświetlenie klamki, dioda od immo itp. Czy ktoś może mi pomóc jak w tym module uaktywnić otwieranie i domykanie szyb z kluczyka i brak wyłączania zasilania szyb po wyjęciu kluczyka ze stacyjki ? Znam wartości jakie mam zakodować ( przynajmniej tak mi się wydaje : 06722 ) ale nie wiedzieć czemu jakąkolwiek wartość wpiszę to moduł cały czas zostaje na kodowaniu 06976.

Edytowane przez MaciejMakabra
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

posiadam moduł AD. Po przeczytaniu kilku wątków wnioskuje ze niestety coś się w nim przypaliło. Przy wymianie silniczka podnoszenia szyby kierowcy przestała działać tez prawa. Okazało się ze wiązka w drzwiach kierowcy przetarta. Próba reanimacji bez żadnych rezultatów. Odłączyłem całą kostkę przy drzwiach kierowcy podłączyłem aku dalej szyba prawa nie działa. Swieci się cały czas podświetlenie przycisku świateł awaryjnych i fis oszalał pokazuje ze drzwi przednie pasażera się otwierają i zamykają. Proszę o podpowiedz jaki moduł wybrać.

Dodam ze mam w aucie system telematik z telefonem ale go nie używam oczywiście i nie jestem pewien czy mk za niego odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To włóż stary silniczek i zobaczysz . Pokaż błędy jakie są. Świeci się awaryjny przycisk bo widzi otwarte drzwi. Jeżeli pokazuje ci na fis to szukaj w zamku problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sprawdzić ale zastanawia mnie dlaczego mam problem z prawą stroną czyli szyba nie działa i fis pokazuje ze otwieraj się drzwi skoro grzebałem z lewej strony. Central działa jak wcześniej oprócz drzwi kierowcy ale wcześniej już padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo przycisk popsuty od otwierania, wiązka , silniczek , w module są elementy elektroniczne odpowiedzialne  za szyby. jest wiele możliwości. 

Jeżeli chcesz szybko naprawić a nie wymienić to, później tamto  to musisz podać błędy z vag. Chyba że masz sporo budżetu

Edytowane przez black_edition
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black dzięki za pomoc. 

Wiazka była jeszcze przetarta w innym miejscu i silniczek założyłem stary teraz działa jak wcześniej. 

A już zamawiałem nowy moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  Jestem nowy na forum Mój problem polega na tym ze zalał mi się MK o nr 8E0959433BA z tyłu są korby czy moge podmienic o rozbudowany 8E0959433BD który obsługuje wszystkie moje funkcje + fabryczny alarm który u mnie nie występuje                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiscie . Tylko że ktoś wybrał moduł z samymi elektrycznymi szybami przod, tył i miał problemy przy kodowaniu jak miał korby. Nie wiadomo co było przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie ten obsługuje szyby i korby tylne i  to mi wystarczy Zamawiam BD

Edytowane przez 11gepardgs
Błąd ortograficzny sory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...