Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, MaTeo85 napisał:

Kolego wysil trochę swoje szare komórki. Całe info masz w pierwszym poście. 2 minuty czytania i sam sobie odpowiesz na pytanie.

czyli modul CC bedzie oki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam!

Opisze moj problem..

Mialem w mojej B7 modul z oznaczeniem BP, ktoregos dnia przestalo mi dzialac zamykanie i otwieranie z pilota,pojechalem z tym do elektromechanika i on stwierdzil ze pilot wysiadl bo nie idzie go zakodowac(zapasowego przy sobie akurat nie mialem). Po jakims czasie pojechalem znowu i okazalo sie ze obu pilotow nie idzie zakodowac :( Mechanik prubowal swoj tzw. testowy od Audi TT i tez sie nie udalo :( Wiec stwierdzil ze to modul do wymiany :angry: kupilem uzywany sprawny CC, przelozylem i lipa, pilota nie idzie zakodowac!

Na CC bylo kodowanie 07008 wiec zmienilem na takie jak w moim BP bylo czyli 07024- nie pomoglo :(

Pytanie co mam robic,gdzie szukac rozwiazania??

dodam ze mam VCDS W PL jezyku i kabel HEX+CAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Ty zrobiłeś to przekodowałeś MK pod funkcje jakie miałeś na starym module i nie ma nic wspólnego z pilotami .Adaptacja kluczyków to jest następna operacja jaką musisz wykonać niżej podaje link do filmiku jak to zrobić

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=10&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjV0Onbh6jZAhWCZ1AKHZUYCbgQtwIIogEwCQ&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DT_c9ZqVvvg4&usg=AOvVaw3xcZtab0IEOol_ZO8gWqo3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bloku pomiarowym nie ma sygnalu ani z jednego ani z drugiego pilota. Nie wiem co dalej...:(

Pomoze ktos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8E)_Comfort_System#Special_Procedures

tu wszystko masz dokładnie opisane co i jak. Jak zmieniłeś MK to musisz na nowo dopasować piloty do modułu, robisz to w adaptacjach [10] w kanale 21. na stronce masz dokładny opis i filmik. Jak nie będzie działać to może czas wymienić baterie w pilocie?

aha przed dodaniem pilotów od nowa warto najpierw usunąć wszystkie dopasowane piloty w adaptacjach [10] w kanale 000.

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Alarm oraz szyberdach trochę u mnie świruje (szyber sam się otwiera i zamyka, alarm wyje bez powodu) i diagnozą jest walnięty MK. Po wizualnym sprawdzeniu mam model MK 8E0 959 433 BC

W dniu 17.04.2010 o 16:12, Bart-S napisał:


Centralny zamek (wersja II* – od lipca 2002, od VIN 8E*3*100001)
[..]
8E0 959 433 BC - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.

[..]

Na allegro jest bardzo dużo sztuk o tym symbolu, jednak duża część sprzedawców uwzględnia informacje takie jak: silnik, avant/sedan, rodzaj skrzyni itp. Czy to ma znaczenie przy wymianie? Czy jeżeli zgadza się sam symbol to moduł na pewno będzie kompatybilny ze wszystkimi obecnymi funkcjami?

 

Pozdrawiam,

Lukasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma się zgadzać numer nic więcej kodujesz go swoim starym kodem, plus adaptacja kluczyków i to wszystko

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

W mojej A4 (b7 z 2006r) przestało działać sterowanie z pilotów.

Około 3 lata temu przestało działać otwieranie zamykanie z pierwszego pilota. Nie dochodziłem specjalnie dlaczego i po prostu chwyciłem drugi pilot. 

Dwa tygodnie temu przestał działać drugi pilot.

Wymieniłem w obu pilotach baterie, próbowałem adaptacji ze stacyjki, drzwi kierowcy, VCDS (vag-com) i bez sukcesu.

Przy próbie adaptacji przez VCDS nie rozpoznaje mi pilotów.

Byłem u człowieka co zajmuje się kodowainiem kluczyków, próbował zakodować moje bez sukcesu. Próbował również inne kluczyki z innej A4 B7 i moduł komfortu również ich nie wykrył.

Dziś byłem w Serwisie zajmującym się autami grupy VAG i chłopaki również polegli. Próbowali powyższe + próbowali zakodować moje kluczyki do innego auta i również nie działało.

Suma, sumarum...nie wiadomo czy padł moduł komfortu czy też kluczyki.

Model modułu komfortu: 8E0 959 433 CJ 

Moduł nie zwraca zadnych błędów.

Ktoś wie co jeszcze mogę zrobić/sprawdzić?

Czy znacie może kogoś w okolicy Warszawy kto by pomógł ogarnąć temat?

(jeżeli temat nie pasuje do wątku to proszę o przeniesienie go w stosowne miejsce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytałem co nie co na temat modułów komfortu zawartych w tym temacie, niestety nie mogę jednoznacznie stwierdzić, który moduł komfortu mógłby być alternatywą dla mojego. Posiadam moduł komfortu z oznaczeniem AR, a więc jest to wariant II. Moduł AR pracuje na częstotliwości 433Mhz, a więc potencjalne zamienniki mojego modułu to: AS, AT, BA, BC, BD. Zastanawia mnie tylko jedna kwestia odnośnie doboru, gdzie w przykładzie doboru zamiennika, główny autor wątku napisał, że dla podobnego modułu (AQ z wariantu I) można dobrać moduły:

 

Cytuj

...wszystkie poza tymi, które w opisie mają podane iż obsługują tylko elektryczne szyby z tyłu...

To znaczy, że w modułach musi być napisane "tylko obsługa elektrycznych szyb"? Nie wiem czy zrozumiale to napisałem, więc poprę to przykładem: moduł AS ma w opisie " 433MHz, elektryczne szyby z tyłu" - to znaczy, że nie może być on zamiennikiem dla mojego modułu AR? Czy może być, bo nie miał w opisie, że obsługuje tylko elektryczne szyby? No, bo w zasadzie zastanawiam się czy jest to możliwość  wyłączenia pewnych funkcjonalności z modułu? Czy nie ma możliwości zastosowania modułu, który nie ma w opisie możliwości obsługi korb z tyłu (bo u siebie w aucie mam z tyłu właśnie korby). Jeśli moduły z obsługą szyb elektrycznych z tyłu odpadają to z długiej listy potencjalnych zamienników zostaje mi tylko do wyboru: BA i BD. Czy mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie moduł o końcówce AR montuje z tylu elektryczne szyby plus pakiet światło w boczkach, w przyszłości może I pod fotelami. Z tego co wyczytałem do samych szyb teoretycznie starczy ten który mam, ale jak to jest z tym pakietem światło jest konieczność zmiany na BC ewentualnie BD?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Vagman napisał:

Mam u siebie moduł o końcówce AR montuje z tylu elektryczne szyby plus pakiet światło w boczkach, w przyszłości może I pod fotelami. Z tego co wyczytałem do samych szyb teoretycznie starczy ten który mam, ale jak to jest z tym pakietem światło jest konieczność zmiany na BC ewentualnie BD?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Zgodnie z opisem funkcjonalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, jeśli mogę tu:)

Mam moduł 8E0 959 433 T, i mam problem, nie przyjmuje  mi części kodów, w tym, zamykania i otwierania szyb z pilota,  poza tym chciałem zmienić kodowanie oświetlenia, o nie mogłem włączyć halogenów bez świateł....zmieniłem kodowanie na końcówkę 4 i teraz świeci cały czas(tak powinno przy 2!!)....ten moduł straszy, czy to norma?

Poza tym włączyłem blokowanie zamków przy 15 km/h i ok, działa, ale po wyjęciu kluczyka ze stacyjki powinny się odblokować, a tu echo...

Edytowane przez Amigo33
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2010 o 16:12, Bart-S napisał:

8E0 959 433 AS - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu.

Czy ten moduł jest wersją HIGH?
Czy obsłuży on składanie lusterek czy muszę wymienić na inny :
- 8E0 959 433 AT
- 8E0 959 433 BA

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zabieram się do szyb a4 b7 nie działają przód i tył z forum poczytałem, że powodem może być moduł komfortu Vag poczytał nr 8E0 959 433 CH

Soft. Coding 08062 komponent Komfortgerat T3B 4035.  Błędu nie pokazało. Podpowiedzą koledzy gdzie i co szukać, żeby szybki mi działały ciepełko się robi i wietrzyć trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden przycisk nie działa z taka usterką przybyło do mnie. Chyba ,że podepnę podobny moduł i sprubuje czy działać będą, pewnie prościej niż demontować tapicerkę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, OZI500 napisał:

Żaden przycisk nie działa z taka usterką przybyło do mnie. Chyba ,że podepnę podobny moduł i sprubuje czy działać będą, pewnie prościej niż demontować tapicerkę

 

a na dobry początek bezpieczniki sprawdziłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpieczniki są oki coś grubszego powalone

Szybki naprawione wczoraj 17,04, Powalony był moduł komfortu, piloty zaprogramowane do modułu. Soft. Coding wpisany taki jaki był. Czas 2 godziny roboty, koszt 77 zł używka z przesyłka plus własny wkład. Nie wiem czy  wszystko ogarnięte  

 

 

Edytowane przez OZI500
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...