Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Układ kontroli ciśnienia w oponach w A4 B6 i A4 B7


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Ruszył ten system u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mravel napisał(a):

@MaTeo85 mam antene 8E0 907 277 bez A na koncu wiec z tego wychodzi ze jest pod dobra czestotliwosc 433MHz

więc szukał bym problemu z samymi czujnikami lub niesprawną anteną.

Będę za jakiś tydzień w domu to mogę zerknąć co tam u mnie w blokach pomiarowych siedzi.

W razie co ja kupiłem nowe czujniki ale uniwersalne, które u wulkanizatora nadpisali tak aby komunikowały się z systemem w mojej A4 i wszystko śmiga. koszt jednego to niecałe 200zł jak dobrze pamiętam, ale to już było parę lat do tyłu więc mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie dziala, sprawdzalem ostatnio antene czy aby napewno mam dobry model i okazalo sie ze tak. Wszystko podlaczylem jak w DIY na uzywkach z allegro. Czujniki nowki zakupione na allegro. I ciagle to samo, po zapamietaniu wartosci w FISie i przejechaniu X km wywala bład z przekreśloną ikoną oponki. Brak polaczenia z czujnikami. 

Jak mowilem, bylem u gumiarza i sprawdzal toolem, ktory czujniki widzi. 

Kombinowalem rowniez a propo pomyslu z mozliwa uszkodzona antena (w koncu kupione uzywki), bo w blokach pomiarowych mam jakies tam małe napiecie na nia podawane. Jednak ze znalazlem w ang formum takie same napiecia na antenie wiec mysle ze to nie tedy droga. Nie mam juz pomyslow. Myslalem jeszcze o jakis roznicach w podlaczeniu b6 vs b7 - w koncu DIY jest do b6 ale raczej nie widze tam roznic. Poza tym walilby bledem inny niz ten podawany przeze mnie.

 

EDIT - czy antena jest dookólna? W sensie czy ona musi byc w konkretna strone zwrocona w tym zderzaku? Mam ja pionowa zamontowana na trytke. Ale moze powinienem ja obrocic o 180* wzdloz jej pionowej osi?  Na rosstech forum ktos pisal, ze w q7 antena musi byc wsadzona w ten sposob ze te napisy na niej maja byc zwrocone w kierunku przodu auta a to sa podobne anteny. 

Druga sprawa, ze prawidłowe zamontowanie anteny jest poziomo, a ja mam w pionie. Nie wiem tylko czy ma to jakies znaczenie

 

Edytowane przez mravel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antena musi być ustawiona prawidłowo względem auta. W oryginalny uchwyt można ją wsadzić tylko w jednej możliwej pozycji więc może to być problemem.

 

kup 8E0907525 w aso kosztuje 30zł i będziesz miał pewność że antena siedzi jak powinna.

i chyba jeszcze potrzebujesz to: 8E0807329 tez około 28zł i do tego wkręty N10412804 2 szt.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje, to masz chińskie czujniki które sprawiają problem. Urządzenie u gumiarza je wykrywa ale nie komunikują się poprawnie z anteną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...