Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Układ kontroli ciśnienia w oponach w A4 B6 i A4 B7


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, pila24 napisał:

Powyżej masz fotkę zegarów z b7 z właśnie tą kontrolką.... zarówno w b6,jak i b7 jest ta kontrolka.

Potwierdzam. U mnie w B7 jest taka ikonka. Niestety tylko ikonka, reszty brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pila24 napisał:

Powyżej masz fotkę zegarów z b7 z właśnie tą kontrolką.... zarówno w b6,jak i b7 jest ta kontrolka.

U mnie nie ma (nie świeci się), a czujniki mam z 7lat i wszystko działa (są komunikaty na FIS). Więc nie prawda że licznik musi obsługiwać kapcie, wystarczy kodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, H4mm3R napisał:

U mnie nie ma (nie świeci się), a czujniki mam z 7lat i wszystko działa (są komunikaty na FIS). Więc nie prawda że licznik musi obsługiwać kapcie, wystarczy kodowanie.

Nie wiem jak się to w zegarach z b7 (bo nie mają kontrolki immo w tym miejscu ),ale tutaj cytat z opisu moda:

Każdy licznik da się zakodować pod kontrolę ciśnienia, ale działają prawidłowo tylko liczniki które posiadają kontrolkę TPMS (żółta opona z wykrzyknikiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w b6 dokładałem tpms i mam na szczęście ikonkę na liczniku, wszystko działa bdb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, H4mm3R napisał:

Może tak jest w B6 ale w B7 nie ma tej kontrolki, wszystko wyświetlane jest na FIS. Kodowanie jest na pierwszej stronie. Darek powinien pytać sprzedawcę czy jest wsparcie układu ciśnienia w kołach. 

Tzn bardziej chodziło mi o to że jak założę licznik z B7 to automatycznie będę miał ta funkcję poprzez FIS mimo ze tej kontrolki na liczniku nie będzie. 3d mfa nic do tego nie ma. To urządzenie nie ma żadnych dodatkowych funkcji. 

Trochę dyskutowaliśmy na ten temat z @pila24 i faktycznie pozostała by kwestia immo czyli na dzień dzisiejszy lipa. 

Czyli jeżeli w B6 chciałbym cos takiego mieć to po prostu muszę szukać licznika z taką kontrolką i tyle. Bo w B6 kolor fis tego nie obsługuje ? Czy to też jest pod znakiem zapytania ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2021 o 20:01, H4mm3R napisał:

U mnie nie ma (nie świeci się), a czujniki mam z 7lat i wszystko działa (są komunikaty na FIS). Więc nie prawda że licznik musi obsługiwać kapcie, wystarczy kodowanie.

W B6 niestety licznik musi być z ikonką TPMS, samo kodowanie nie wystarczy. Wiem z własnego doświadczenia bo musiałem licznik specjalnie zmieniać :wink:

 

 

Edytowane przez biggman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem zapytać bo moze ktos sie orientuje, czy w b6 tylko licznik z końcówka 930T obsługuje ten system TMPS ? Mam benzynę i chciałbym licznik pod moj rodzaj auta. Chyba ze to nie problem zebym miał licznik z diesla jak to wyglada? Jest ktos w wstanie pomoc ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Iwan321123 napisał:

Witam chciałem zapytać bo moze ktos sie orientuje, czy w b6 tylko licznik z końcówka 930T obsługuje ten system TMPS ? Mam benzynę i chciałbym licznik pod moj rodzaj auta. Chyba ze to nie problem zebym miał licznik z diesla jak to wyglada? Jest ktos w wstanie pomoc ? 

A zakres obrotów to markerem zmienisz? Pomyśl chłopie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, H4mm3R napisał:

A zakres obrotów to markerem zmienisz? Pomyśl chłopie. 

Nie jest to odpowiedz na moje pytanie tylko bardziej czepliwy komentarz. Wiem ze skalowanie obrotów jest inne dlatego pytam o pomoc jak by mozna było to rozwiązać :) I czy nie na licznika w benzynie który to obsługuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, ja taki mam ale nie wiem, czy jest to zależne od jego numeru. Bo z tego co wiem, to jest to rzadki bajer.

Do tego w B7 działa inaczej jak w B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Langista napisał:

Jest, ja taki mam ale nie wiem, czy jest to zależne od jego numeru. Bo z tego co wiem, to jest to rzadki bajer.

Do tego w B7 działa inaczej jak w B6.

Masz moze możliwość sprawdzenia numerów licznika? Byłbym bardzo wdzięczny za te informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można skalę obrotów zmienić edytując eeprom , no i tarcze z benzyny założyć - jak masz kabel KKL mogę zdalnie nawet ogarnąć 

 

liczniki od rocznika modelowego 2003 mają już kontrolkę TMPS zamiast immobilajzera - tę funkcję przejął ekranik przebiegu ( SAFE zamiast migającej kontrolki ) 

tu masz jakie bedą 2003-2004 do b6 benzyny - 

 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, liczniki z końca produkcji powinny pasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Banan napisał:

Można skalę obrotów zmienić edytując eeprom , no i tarcze z benzyny założyć - jak masz kabel KKL mogę zdalnie nawet ogarnąć 

 

liczniki od rocznika modelowego 2003 mają już kontrolkę TMPS zamiast immobilajzera - tę funkcję przejął ekranik przebiegu ( SAFE zamiast migającej kontrolki ) 

tu masz jakie bedą 2003-2004 do b6 benzyny - 

 

Dziękuje pieknie za informacje, był to klucz dla mnie zeby ruszyc dalej w tym temacie. Gdy ruszę do przodu i zaczną sie schody odezwe z przyjemnością. Dziękuje pieknie jeszcze raz!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

czy jest mozliwosc wymiany baterii.w tych ori czujnikach cisnienia? ewentualnie, czy na rynku sa sprawdzone nowe zamienniki? Ktos to ogarnial?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mravel napisał:

Czesc,

czy jest mozliwosc wymiany baterii.w tych ori czujnikach cisnienia? ewentualnie, czy na rynku sa sprawdzone nowe zamienniki? Ktos to ogarnial?

Nie ma możliwości wymiany baterii. Musisz kupić czujniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić uniwersalne które da się zakodowac pod nasze auta. Mam takie u siebie, ale nie pamiętam jakiej marki, ceny około 200 za sztukę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie 

4F0 907 275 D czy ten czujnik ma nastepce ? I czy nastepca zadziala ze sterownikiem z koncowka A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...