Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klima z jednej strony grzeje, z drugiej chłodzi - Adaptacja Siłowników Klap


wielki1980

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Dzisiaj podczas jazdy remp.na zewnątrz + 10, mocne słońce a w środku gorąco. Załączyłem klimę, czekam słabo leci. Dałem obie strony na LO. Po chwili z prawej strony ok leci zimno a z lewej mocno ciepłe. W domu przeczytałem temat na forum i po sprawdzeniu klap ( chodzą wszystkie) wróciło do normy chodzi wszystko i jest regulacja. Moje pytanie czy coś się kończy czy tylko chwilowa blokada klapy. Nadmienię że podczas sprawdzania jedna klapą otwarła się po chwili z odgłosem jak by była przyklejona. Puki co jest ok. Sorry za taki długi opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona powiedziała mi to samo, ale wiadomo człowiek jest przewrażliwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o pomoc, otóż moja klima nie działa tak jak powinna. Błędy sprawdzone i jest brak błędów, nastawy podstawowe zrobione zakończone samymi zerami czyli ok. Klima po ustawieniu na LO obie strony od strony kierowcy wieje super zimnym powietrzem a od strony pasażera wieje tak jak by była wyłączona na ECON. Sprawdziłem VCDSem w blokach mierzonych w kanale 009 jest znacząca różnica temperatury, czyli od kierowcy mam 15,6 stopnia na wylocie kratki a od strony pasażera 28,7. Proszę o pomoc bo przy tak działającej klimie w samochodzie nie można zejść poniżej 22 stopni ciągle jest zaduch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdejmuj osłony i zobacz czy mechanicznie chodzą w pełnym zakresie.Może coś spadło, wpadło nie łączy itp.

Czasem scisniecie obudów silniczkow w ręku pomaga.

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jedną dziwną dla mnie rzecz, pod maską z lewej strony idą dwa przewody z klimatyzacji i ten aluminiowy jest tylko do połowy oszroniony od strony samochodu czyli przed taką wielką nakrętką i zaworem do nabijania zaczyna być ciepły. Na moje oko wygląda to tak jak by nie przepływał tamtędy czynnik. Co do klap to wszystkie pracują w pełnym zakresie prawidłowo, oglądałem wizualnie i VCDS także nie pokazuje żadnych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że to jeden układ i jeżeli z jednej strony jest git to z drugiej może być wina tylko klap, silniczkow i elektryki.

Skraplacz jest wspólny i albo chłodzi albo nie dla obu stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworek ciśnienia też jest jeden na obie strony. Tak jak pisze Power-Kris sprawdź czy silniczki regulacji klap działają w pełnym zakresie. Czasami pomaga sterowanie wszystkimi możliwymi ustawieniami . Klapy , strony , obiegi , siła - od minimum do max. kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jeszcze raz będę sprawdzał dzisiaj już na wszystkie strony testowałem, 5 razy nastawy podstawowe zrobiłem bez rezultatów. Jeszcze mam jedno pytanie czy osuszacz lub zawór rozprężny może mieć jakiś wpływ na chłodzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale nie w twoim przypadku bo mówisz że jedna strona działa dobrze.Więc masz ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze nastawy sie wykonuja nie znaczy ze silnik działa. Ściagnij schowek pasazera i obserwuj jak działa silnik prawej strony, nastepnie wyjmij silnik i recznie ustaw max chlodzenie. Jesli bedzie ok masz odpowiedz gdzie jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zdjąłem schowek odłączyłem silniczek z czerwonym cięgnem, wykręciłem go klapa ręcznie ustawiona na max chłodzenie i niestety nadal prawa strona jest kicha leci powietrze takie jak by było ustawione na ECON. Nawet poprosiłem kolegę z takim samym samochodem i działającą w 100% klimą czy mogę od niego pożyczyć silniczki klap i klimatronika, po podmiance i przyuczeniu klimatronika numeru VIN samochodu nadal jest identyczna sytuacja a na moich silniczkach i klimatroniku u niego wszystko działa na 100% więc na pewno nie jest to wina silniczków. Sprawdziłem jeszcze jedną rzecz, otóż przy jednym z silniczków jest taka gumowa zaślepka chyba to czyszczenia parownika i u mnie jak ją zdjąłem i dotknąłem parownika to jego temperatura była taka sama jak otoczenia na dworze a u kolegi parownik był bardzo zimny i to mnie bardzo zdziwiło. Tak mi się wydaje czy nie jest czasem zatkany parownik albo mało czynnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiesz ile masz czynnika . To od tego czy masz i ile go jest w układzie powinieneś zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie znam żadnego nabijacza klimy który był by wstanie sprawdzić ile jest czynnika, każdy a byłem u trzech powiedział mi że maszyna jak już ją włączy to musi przejść cały cykl nabijania. Coś mi się wydaje że mnie nabijają ale w butelkę i nic innego mi nie pozostanie jak nabić ponownie klimę, tylko dziwne jest dla mnie że od zeszłego roku wyparował czynnik.

I wszystko jasne w układzie było 55 gram czynnika więc nie mogła chłodzić. Teraz jeżdżę z barwnikiem do piątku i w piątek będę wszystko wiedział gdzie jest nieszczelność. Bardzo solidny fachowiec za diagnozę i nabicie czynnika z barwnikiem nie wziął ani grosza.

Edytowane przez djbasto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam otóż bardzo podobny problem , wymieniłem chłodnice klimy , osuszacz , i dławik po nabiciu klimy chłodzi tylko lewa kratka od kierowcy , przed naprawą był podobny problem i mechanik znalazł nieszczelność w chłodnicy , jednak to nie uratowało sytuacji , już 3 raz w tym roku nabiłem Klime , nastawa klapek zrobiona , błędów brak i przewód obok podszybia zamarza , brakuje mi pomysłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę to , ale dziwi mnie , że przechodzi normalnie adaptację i nie sypie błędami eh...

Wyszło , że na low nie chłodzi a na 18 działa jak należy , wiec przywrócę ustawienia fabryczne i powinno pomóc . Sytuacja bardzo dziwna

Edytowane przez boro81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem właśnie taki przypadek ze z lewej klima chłodziła pięknie a z prawej słabiuutko mieszało ciepło z zimnem. Zdjąłem schowek pasażera Błędów brak silniczki chodzą dobrze adaptacja nie pomaga ..zdjąłem silniczek od regulacji ciepło zimno do końca pociągnąłem za tą wajhe żeby wykluczyć silniczek do dołu na zimno i nie zmieniło się dalej mieszało powietrze a do góry to leciało samo gorące powietrze wiec w niektórych przypadkach podejrzewam że wina leży po stronie klapy która się znajduje w tunelu.. albo się guma podwija albo coś z ta klapą tam nie tak lub wina któregoś elementu klimatyzacji np zaworu rozprężnego lub zbyt małej ilości czynnika ..

Edytowane przez Duch^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu klimy z lewej strony leciało mroźne powietrze, a z prawej takie jak w trybie econ. Okazało się, że mało czynnika i wystarczyło nabić klimę. Teraz działa super.

Trochę dziwne, że nawet z kratek umieszczonych obok siebie pod szybą leciało różne powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...