Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon Xenon od A do Z


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

wiem o co ci kolego HiRide chodzi, wiadomo ze jest duzo aut z ogromnymi przebiegami i swiatła czy to kseon czy zwykła halogenowa zarówka bardzo słabo swieca, ale z drugiej strony porównujemy nowe bixenony i nowe zwykłe lampy bez bixenona czy xenona to raczej zawsze lepiej bedzie oswietlac xenon

tego nawet nie podwazam :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już się do tych swoich beznadziejnych krótkich świateł przyzwyczajiłem , ale jak kupowałem b6 to myślałem :mysli: na pewno ma super swiatła :wallbash: jak by nie miała tych zasra/nych soczewek tak jak są długie światła zrobione to było by super

No wlasnie-zasranych soczewek.Nie spodziewaj sie ze zasrane soczewki a dokladnie odblysniki beda super odbijac swiatlo.Trzeba doprowadzic odblysniki do odpowiedniego stanu tak samo jak same soczewki zeby to w miare ok oswietlalo droge.Jesli nie to mozna zmenic lampy na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie-zasranych soczewek.Nie spodziewaj sie ze zasrane soczewki a dokladnie odblysniki beda super odbijac swiatlo.Trzeba doprowadzic odblysniki do odpowiedniego stanu tak samo jak same soczewki zeby to w miare ok oswietlalo droge.Jesli nie to mozna zmenic lampy na lepsze.

nowe lampy soczewkowe gorzej świecą od nowych bez soczewki , więc po jakiego grzyba ta soczewka chyba po to żeby reflektor ładniej wyglądał :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie-zasranych soczewek.Nie spodziewaj sie ze zasrane soczewki a dokladnie odblysniki beda super odbijac swiatlo.Trzeba doprowadzic odblysniki do odpowiedniego stanu tak samo jak same soczewki zeby to w miare ok oswietlalo droge.Jesli nie to mozna zmenic lampy na lepsze.

nowe lampy soczewkowe gorzej świecą od nowych bez soczewki , więc po jakiego grzyba ta soczewka chyba po to żeby reflektor ładniej wyglądał :wallbash:

glownie po to jest soczewka zeby precyzyjnie formowac wiazke swiatla

w takim razie przerzuc sie na xenon lub bi xenon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glownie po to jest soczewka zeby precyzyjnie formowac wiazke swiatla

chętnie ale prawdo podobnie jak założę orginalne lampy xenon to rególacja świateł nie działa :wallbash:

to sie zgadza,regulacja dzialac nie bedzie ale na forum jest juz wszystko opisane jak podlaczyc instalacje do samopoziomowania wiec droga otwarta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem 41 stron tego wątku, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

Byli tacy, którzy próbowali pytać, a dostali odp. nie na zadane pytanie :)

KONKRETNIE:

Montaż ksenonów (nie BI) w miejsce oryg. soczewkowych:

1. czy kostka z reflektora soczewkowego pasuje do ksenonowego (wiadomo te srebrne)

2. czy można regulować wysokość (wiem, że w bi nie działa, ale pytam o zwykłe ksenony - oryginał nie HID) - może to kwestia zamiany pinów

3. czy komp nie pokazuje spalonej żarówki

4. czy ktoś wie jak przed montażem ocenić czy nie sprzedali nam lamp od Angola - jest jakieś oznaczenie?

wielkie PLEASE o krótką odpowiedź na te 4 pytania :notworthy:

W 2 poprzednich autach po próbie założenia niby dobrych HIDów, jak uzłyszałem zakłócenia w CB i zwykłym radiu chcę tylko oryginały.

Po założeniu oryginałów - zero zakłóceń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zakładać ori to warto się już zaopatrrzyć w samopoziom to najlepsze rozwiązanie dla xenonów i policja nie bedzie sie czepiać do tego spryski lamp by przydały :wink4:

A jak nie chce Ci się rezać to ładuj HIDy i uważaj na gliny :decayed:

[br]Dopisany: 08 Listopad 2011, 02:33_________________________________________________1. Tak

2. Nie

3. Nie

4. nie wiem nic o oznaczeniach :decayed: , ale po założeniu widać, która lampa świeci wyżej (jeśli ta lewa to angol :wink4:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem 41 stron tego wątku, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

Byli tacy, którzy próbowali pytać, a dostali odp. nie na zadane pytanie :)

KONKRETNIE:

Montaż ksenonów (nie BI) w miejsce oryg. soczewkowych:

1. czy kostka z reflektora soczewkowego pasuje do ksenonowego (wiadomo te srebrne)

2. czy można regulować wysokość (wiem, że w bi nie działa, ale pytam o zwykłe ksenony - oryginał nie HID) - może to kwestia zamiany pinów

3. czy komp nie pokazuje spalonej żarówki

4. czy ktoś wie jak przed montażem ocenić czy nie sprzedali nam lamp od Angola - jest jakieś oznaczenie?

wielkie PLEASE o krótką odpowiedź na te 4 pytania :notworthy:

W 2 poprzednich autach po próbie założenia niby dobrych HIDów, jak uzłyszałem zakłócenia w CB i zwykłym radiu chcę tylko oryginały.

Po założeniu oryginałów - zero zakłóceń

Na pierwsze pytanie odpowiedz tez brzmi nie poniewaz w xenonowej lampie jest jeden styk wiecej :cool1: Kostka wejdzie ale o sterowaniu elektrycznym mozemy zapomniec poniewaz ten jeden styk to wlasnie jeden przewód wiecej idący do silniczka regulacji :wink4:

W xenonie ma on 4 przewody a w zwyklym tylko 3 :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

a nie próbowaliście modyfikacji styków? Bo silniczek przecież musi być jakoś sterowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, ja u siebie zrobiłem sterowanie wysokości świateł z kabiny w lampie ori xenon także sie da :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opowiadaj!

Chętnie ja coś dodam.

Dzisiaj z Allegro kupiłęm komplet ori ksenonów. Dobrze, że chłop normalny i uzgodniłem z nim jednodniową gwarancję rozruchową.

Po podłączeniu 1 lampy światło ksenonowe było słabsze od zwykłej H7 :) - a wcześniej zastanawiał mnie biały pyłek leżący pod soczewką - teraz wiem, że to odbłyśnik ksenonu :)

Kolejna rzecz - regulacja wysokości - nie widziałem tego tutaj czytając 41 stron.

Zeby w ksenonach - nie bi - działała regulacja wystarczy przełożyć silniczek ze zwykłej lampy - w zwykłej zasilanie jest na 3 przewodach w ksenonach na 4, więc niestety

trzeba będzie też przełożyć to z kablami - można je obciąć i zalutować w reflekorze ksenonowym.

Jeszcze tego nie robiłem, bo obecne ksenony oddaję, ale jak dostanę stan idealny i kupię, to na pewno to przerobię.

Tak jeszcze w temacie jakby ktoś miał pewne - IDEALNE ksenony - zapraszam[br]Dopisany: 08 Listopad 2011, 10:44_________________________________________________dzisiaj założyłem HIDy, fakt 3 x droższe niż zwykłe z alledrogo, ale kompletnie nic nie zakłócają - CB, zwykły FM i inne

No i mam piękne lampki z działającą regulacją wysokości :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest problem z wymiana ori xenonow na bixy :mysli: Czy poprostu wymieniam lampy i wszytko gra :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pasuje wszystko P&P jezeli chodzi o same lampy . Jedynie wiazkę z prawej strony musisz wyciągnąć z mocowania błotnika bo jest ciut za krótka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba przekładać kabli, jak znajdę chwilkę to napisze które trzeba poprzekładać

Nie trzeba przekładać ale napisze które przełożyć :decayed:[br]Dopisany: 26 Listopad 2011, 19:46_________________________________________________

Tak pasuje wszystko P&P jezeli chodzi o same lampy . Jedynie wiazkę z prawej strony musisz wyciągnąć z mocowania błotnika bo jest ciut za krótka .

Ok dzięki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiązki nie trzeba przekładać :wallbash: a kable we wtyczce tak :tongue4: to chyba jasne :hi:

Absolutnie NIC!

Wuciągasz wtyczkę ze starej lampy i podłączasz ja do nowej. ZERO przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...