Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon Xenon od A do Z


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno powiedzieć od jakiego wozu te soczewki ale skoro dobrze świeci to zostaw. Poprzednik wymienił bo w B6 oryginalne xenony były problemem. Z biegiem czasu wypalały się odbłysniki i światła były coraz słabsze. Wiele osób tu na forum z tego powodu wstawia w B6 soczewki i odbłysniki od B8, tyle że B8-mki mają żarniki D3S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblysnik jest jak nowy, lustro, żadnych przebarwień nawet

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblysnik jest jak nowy, lustro, żadnych przebarwień nawet

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

No bo jest wymieniony razem z soczewką. Najprawdopodobniej z BMW bo tam min. D4S wstawiane fabrycznie.

Co to za przetwornice teraz tam siedzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zabrałem się za czyszczenie soczewki i polerke reflektorów w moich bixenonach, ku mojemu zdziwieniu coś było pomodzone bo widać jakieś przeróbki i żarnik jaki mam to d4s a przetwornica widać że zmieniana , może ktoś powiedzieć co to ktoś zrobił?? Czy to jakaś przeróbka na coś lepszego ?? Dodam że bixenon jest połączony z zwykłymi długimi i długie są mega mocne co mi odpowiada . Soczewka jest jakby nierozbieralna tzn raczej nie do oddzielenia od całej obudowy metalowej, jakby wtłoczona .

4keprgce.jpg

t6vfqnq3.jpg

jak na moje to masz tam soczewki hella 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz zobaczyłem na Google i dokładnie takie, To że mam hella 3 to dobrze? Z czego to?

Co do przetwornic one są zalane pod lampą w środku widać je, obudowa blacha, ale nie wiem konkretnie jakie, będę rozbieral druga wkleję więcej zdjęć

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kt65c453
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczewka dobra.montowane one sa między innymi w bmw f10.a6,skoda octavia,golf VI...

Patrząc po kablu do palnika masz przetwornice koito taka jak w linku poniżej.

http://www.xenonowe.pl/przetwornice-xenon/187-przetwornica-xenon-koito-d4s-toyota-lexus.html

Jeśli można to zrób kilka zdjęci z przodu oraz od wewnątrz jak to wygląda i poślij na meila

[email protected]

Edytowane przez booolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , to ten zestaw, będę robił druga lampę (polerka kloszy i czyszczenie soczewki choć na soczewce był leciuteńki kurz ale polerka kloszy ogień taka różnica ), zrobię szczegółowe foty może komuś się przyda taki mod .

Jedna lampa po polerce druga przed, paproszki to coś po myciu w rzeczywistości nie ma ani kropki na tym zregenerowanym

i83ulp9b.jpg

j4ks7spj.jpg

fvu7x9yj.jpg

Edytowane przez kt65c453
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu pewności nie mam , jest to oznaczone na wlepie?? Mam 9jg wiec chyba to był xenon , dodatkowo wyczytałem że xenon ma przetwornice pod lampą a bi za lampą, ja mam pod , wiec chyba nie było bi xenona ale już jest i działa super

Edytowane przez kt65c453
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xenon miał soczewkę wielkości jak zwykła soczewka a bixenon miał soczewkę o większej średnicy.ale teraz nie wiem jakiej wielkości jest twoja.

ok masz hella 3 teraz ale zmierzam do tego czy zakładając hella 3 do zwykłej soczewki trzeba powiększać otwór na samą soczewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papiery ścierne i pasta sonax do renowacji plastików, robiłem to pierwszy raz ale się udało.

Widziałem że tam było troszkę podszlifowane Ale nie na obwodzie tylko na dole tam gdzie elektromagnes od klapki soczewki, rozbiore druga dam foty,

Znalazłem wymiary w internecie

Głębokość: 135mm
Szerokość: 102 mm
Wysokość: 85 mm
Średnica szkła soczewki: 3″

subiuvql.jpg

qvs7ydtb.jpg

x28jfad3.jpg

263t9mrs.jpg

y46csdqs.jpg

huttf7lq.jpg

655njjsk.jpg

niestety aparat ostrość pogubił i lipnie, dopiero w domu zauważyłem, Czy ktoś wie jakie są zaślepki, dekielki czy jak to się zwie do migaczy, czyli ta oprawka bo u mnie nie jest oryginał i dośc że sie nie trzyma to jeszcze raz działa raz nie, a patrzyłem to jest kilka rodzajów


niestety, jeden był cały zaparowany , przez nieszczęsną oprawkę migacza, która kompletnie nie pasuje i nie uszczelnia . Lampy mam do rozebrania a przynajmniej tą jedną bo brudna w środku, były już rozklejane i wydaje mi się że uszczelniony na czarny sylikon, nikt nie poda numeru oprawki migacza z etki ?? Lampy 8E0 941 004 S lub (bo są 2 numery widać na foto wyżej\) 8E0 990 008 S

Edytowane przez kt65c453
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie są takie same jak w zwykłej lampie? Jeśli tak, to ja mam całe reflektory, po kolizji- pęknięte szkło i mocowania, ale może ktoś chce coś potrenować na nich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...