Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon Xenon od A do Z


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki numer mają ori klosze pod bi-xenon do B6 wersja europa ???

Mam zwykły ksenon na żarniku D1S z tego co wyczytałem to kupuję tylko klosze pod bixy, do tego soczewki z adapterami z B8. Potem przekładam osprzęt z mojej obecnej lampy wszystko pasuje P&P ?

Wtyczki też zostają, nie potrzeba żadnych nowych kabelków ciągnąć ? Stare wtyczki też będą pasowały ?

Jak z regulacją ? Jak przeprowadzić regulację nowych kloszy ? Mam samopoziomowanie i coś trzeba vagiem ustawić ale nie wiem co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki numer mają ori klosze pod bi-xenon do B6 wersja europa ???

Mam zwykły ksenon na żarniku D1S z tego co wyczytałem to kupuję tylko klosze pod bixy, do tego soczewki z adapterami z B8. Potem przekładam osprzęt z mojej obecnej lampy wszystko pasuje P&P ?

Wtyczki też zostają, nie potrzeba żadnych nowych kabelków ciągnąć ? Stare wtyczki też będą pasowały ?

Jak z regulacją ? Jak przeprowadzić regulację nowych kloszy ? Mam samopoziomowanie i coś trzeba vagiem ustawić ale nie wiem co i jak.

A jak ty chcesz włożyć p&p soczewki od B8 z adapterami do zwykłego ksenonu skoro soczewka B8 ma większą średnicę????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy są różne, kupujesz gołe lampy bixenon, wrzucasz osprzęt ze zwykłego xenona D1S i gotowe.

Edytowane przez kupczak90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klosz różni się także tyłem.
Bix na większy otwór tylnej klapki. Łatwiej też wyjąć soczewkę.

porównajcie

6ndw.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie klosz to jest przednia cześć lampy przeźroczysta reszta to obudowa lampy.

Zwykły ksenon ma przetwornice montowaną od spodu i małą soczewkę a bixenon ma przetwornice montowaną z tyłu na dekielku i ma dużą soczewkę.Różnica jest w wielkości otworu w odblasku lampy w którym umiejscowiona jest soczewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornica montowana na spodzie lampy będzie pasowała bez przeróbek na dekielku w bi ??

dołącze się do pytania mam ori xenon z przetwornicą od spodu lampy chciałbym wymienic lampy na bixenon czy przetwornice wystarczy przelozyc z xenonu do bixenonu czy różnią sie np. wielkością? ilością pinów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem z xenonem lewej lampy w B6. Na wiosne wymienilem bezpiecznik i bylo ok. Rano odpalam auto i xenon swieci, dojezdam do pracy 5km juz nie swieci, Teraz bezpiecznik jest ok, podmienilem nowy zarnik D2S i dalej nic. Jak składalem lampe i właczylem na chwile swiatla i xenon swieci , dokrecilem sruby reflektora. Włączam ucieszony jeszcze raz i nie swieci :(. przetwornica , zapalnik albo przewody?. Jak jeszcze oprócz podmiany mozna sprawdzic ? z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak odróżnić xenon od bixenonu i od skretnego? Chodzi mi w a4b7. Numery były by pomocne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 jest tylko bi i bi skrętny a numery masz na forum szukanie nie boli :P

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/307544-bixenon-skretny-b7/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy chcę sobie założyć Xenony aby lepiej sobie oświetlać drogę, szczególnie pobocze i chodzących po nim ludzi bez jakiegokolwiek odblasku.

Czy na forum są polecani przez Was klubowicze handlujący potrzebnymi elementami (oryginalnymi bądź bardzo dobrej jakości) do założenia xenonów ?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy chcę sobie założyć Xenony aby lepiej sobie oświetlać drogę, szczególnie pobocze i chodzących po nim ludzi bez jakiegokolwiek odblasku.

Czy na forum są polecani przez Was klubowicze handlujący potrzebnymi elementami (oryginalnymi bądź bardzo dobrej jakości) do założenia xenonów ?

Dzięki

Jak już masz inwestować to zainwestuj w bixa z soczewkami od B8. Różnica miedzy zwykłą lampą H7 jest ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło z soczewki od B8 jest rewelacja, ale nie wiem od czego to zależy, że nie mogę prawej lampy regulacją ręczna Zrobić niżej. Lewa świeci idealnie, tak więc uważaj co robisz.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są we wtorki chyba o 19.albo podjedz do Karola do warsztatu do Raszyna to Ci coś doradzą i może ogarną temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam u siebie org xenon i jestem w trakcie przed wymiana na bixenon. Czy wtyczka lampy bez problemu podjedzie pod bixenon bez zadnych przerobek? Jak z adaptacja czy tez musze robic?

Mozna usunac post bo znalazlem wiedze dotyczaca moich pytan :banan:

Edytowane przez daniocrack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...