Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon Xenon od A do Z


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie z innej beczki czy do lamp tylko ksenon w b6 da sie włożyć soczewke z b8? Czy musze zmienić lampy na xenon plus? No i oczywiście czy obejdzie sie bez rozklejania lamp?

I moje drugie pytanie

http://allegro.pl/lampa-lewa-prawa-bixenon-skretny-audi-a4-b6-01-04-i5904248375.htmlto niema prawa istnieć nie było czegoś takiego jak bix skrętny w b6? To jakiś wyrezany w kosmos mod czy niewiedza sprzedającego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki czy do lamp tylko ksenon w b6 da sie włożyć soczewke z b8? Czy musze zmienić lampy na xenon plus? No i oczywiście czy obejdzie sie bez rozklejania lamp?

I moje drugie pytanie

http://allegro.pl/lampa-lewa-prawa-bixenon-skretny-audi-a4-b6-01-04-i5904248375.htmlto niema prawa istnieć nie było czegoś takiego jak bix skrętny w b6? To jakiś wyrezany w kosmos mod czy niewiedza sprzedającego?

W B6 nie było skrętnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ameryki to ty nie odkryłeś. Pytam czy da sie coś takie wyrezać? Czy poprostu sprzedający niewie co sprzedaje bądź próbuje naciągnąć kupujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A ja mam pytanie z innej beczki czy do lamp tylko ksenon w b6 da sie włożyć soczewke z b8? Czy musze zmienić lampy na xenon plus? No i oczywiście czy obejdzie sie bez rozklejania lamp?

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/142900-wymiana-soczewki-z-odblysnikiem-bixenon-valeo-na-soczewki-z-a4-b8/?p=2634424

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z prawym biksenonem.
Otóż mruga. Zamieniłem stronami ksenony i bez poprawy. Kupiłem nową przetwornice, niestety okazało się że problem dalej występuje.
Macie jakieś pomysły.

Dodam że są momenty gdzie nie mruga w ogóle a czasami to co chwilę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kupnie przetwornic należy pamiętać żeby data produkcji byla:

dla nieskrętnych od 07.08.2007

dla skrętnych od 16.05.2007

Są to poprawione przetwornice bez problemu migania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie jeszcze teraz pojechałem się przejechać.
Na początku nic nie mruga. Jeżdzę, górki, dołki, ostre zakręty, delikatne, szybko wolno i nic.
Po kilkunastu minutach jazdy zaczeły mrugać. Bez względu na to jak jechałem.
Po wjechaniu na działkę nagrałem krótki filmik.
https://www.youtube.com/watch?v=nOamJlEjgBI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przetwornice miały jakościowo gorsze kondensatory, które przedwcześnie się zużywały i przetwornice nie trzymały napięcia co objawia sie własnie gaśnięciem żarników. Od podanych dat produkowali już zmienione przetwornice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie podobnie okazało się ze żarówki były do wymiany i problem znikł

Wymiana zarnikow jest dorazna pomoca, bo problem po pewnym okresie czasu powraca. Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma regoly jak dlugo nowe zarniki dzialaja. U jednych krocej u innych dluzej. Wszystko zalezy w jakim stopniu przetwornice zuzyte, ile godzin roboczych bo jeden za dnia jezdzi na DRL inny z koleji na xenonie. Fakt jest, Problem jest znany i wiele razy omawiany. jedyne sluszne i jednoznaczne rozwiazanie to wymiana przetwornic na poprawiaon. Uwierz mi kolego bo dlugo przed Toba bawilem sie w wymiane zarnikow w B7.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj jechałem za honda suv jakis i jeo soczewka dawała duzo wyrazniejsza linie niz moje b8 :) moze sa lepsze soczewka niz b8 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz na myśli granicę swiatła i cienia to jest to zależne od czystości soczewki. Najwidoczniej masz matowy nalot od wewnątrz soczewki (normalne zjawisko z biegiem czasu). Gdy soczewki sa już lekko zmatowiałe jest właśnie ta granica światła i cienia "rozmyta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...