Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon Xenon od A do Z


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

jest jakis sprawdzony sposób na montaz soczewki z b8 do ori bixenonu w b6? Konkretnie chodzi mi co trzeba zrobic żeby tego 5 razy nie wyciągać i wkładać. Przeorałem forum i niby trzeba odcinać od soczewy b8 jedno mocowanie, coś tam trzeba w lampie tez wyrezać, podłożyć jakieś nakrętki pod adaptery czy tam samo mocowanie soczewki?. Wiele osób to przerabiało więc pewnie jest sprawdzony patent aby to zrobić za jednym wyjęciem :wink: Aha i czy jak do tej pory miałem żarniki D1R to podejdą mi one bez problemu do soczewek od b8 czy też jakieś adaptery musze mieć? Wrzucam fotki tego co mam:

b87b7d6a7d2c1f72med.jpg

bde753bdc950c974med.jpg

a565ee94a686d5f7med.jpg

5bc52b4f1baa1e6dmed.jpg

44790b2f83384511med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jedyny sposób na poprawny szybki montaż. Odcięcie jednego ucha w soczewce b8, wycięcie fragmentu plastiku w reflektorze bixenon b6 i montaż soczewki na adapterze mojego i Lukasza autorstwa. Wiem co mówię bo wiele godzin spędziliśmy na udoskonaleniu mocowania.

Jak ktoś pisze że na blaszki to bzdury. Owszem założyć można ale o wiele dłużej i jakakolwiek ingerencja później choćby czyszczenie soczewki powoduje że od nowa jest zabawa z ustawieniem. Na adapterze przykrecasz odkrecasz ile chcesz.

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki, czyli obcinam uchwyt z soczewy b8, rezam kawalek lampy bix b6, przykrecam adapter z soczewą i musi grać bez żadnego ustawiania, podkladek itp? A jak z tym żarnikiem d1s pod soczewe z b8, pasuje normalnie? Bo tam chyba ori jest d3s a nie wiem czy maja takie samo osadzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki, czyli obcinam uchwyt z soczewy b8, rezam kawalek lampy bix b6, przykrecam adapter z soczewą i musi grać bez żadnego ustawiania, podkladek itp? A jak z tym żarnikiem d1s pod soczewe z b8, pasuje normalnie? Bo tam chyba ori jest d3s a nie wiem czy maja takie samo osadzenie?

Tak właśnie bez żadnego ustawiania

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z jedną lampą. Wsiadam, odpalam auto, załączam światła i po 5-7 sekundach lewy żarnik gaśnie. Zgaszę światła, zapalę ponownie i świeci cały czas. Gdzie szukać problemu ?

Początkowo ponowne włączanie świateł nie było irytujące teraz już mnie to wkurza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie :) ostało się właśnie parę groszy na bixy bo po prostu na tych świeczkach już nic nie widzę czy polecacie tego goscia z linka http://allegro.pl/audi-a4-b7-8e-bi-xenon-drl-montaz-oryginal-bosch-i5906044181.htmlpowiem tak chce żeby to było dobrze a na temat elektryki i bixów jestem zielony mechaniczne sprawy sam ogarniam ale w kabelki się nie pcham lub kto z lubelskiego to ogarnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć czy w lampach xenon siedzą takie same silniczki do poziomu jak w bixenonie? Chce zmontować układ do imitacji poziomowania, ale musze najpierw dorwać takie uszkodzone lampy ;) i nie wiem jakich szukać. Ktoś coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie :) ostało się właśnie parę groszy na bixy bo po prostu na tych świeczkach już nic nie widzę czy polecacie tego goscia z linka http://allegro.pl/audi-a4-b7-8e-bi-xenon-drl-montaz-oryginal-bosch-i5906044181.htmlpowiem tak chce żeby to było dobrze a na temat elektryki i bixów jestem zielony mechaniczne sprawy sam ogarniam ale w kabelki się nie pcham lub kto z lubelskiego to ogarnia

Za te pieniądze nie lepiej homologowany oryginał? Do tego skrętny

http://allegro.pl/audi-a4-b7-lampy-przod-bixenon-skretny-europa-i5651973340.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, posiadam zwykle lampy soczewkowe i chciałbym Xenon/bixenon wstawić lecz nie posiadam Jeszcze żadnych rzeczy do tego montażu. Jaki jest mniej więcej koszt zakupu wszystkich części do zrobienia takiego projektu nie licząc robocizny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, posiadam zwykle lampy soczewkowe i chciałbym Xenon/bixenon wstawić lecz nie posiadam Jeszcze żadnych rzeczy do tego montażu. Jaki jest mniej więcej koszt zakupu wszystkich części do zrobienia takiego projektu nie licząc robocizny?

Od razu kupuj komplet bixy + samopoziom

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, posiadam zwykle lampy soczewkowe i chciałbym Xenon/bixenon wstawić lecz nie posiadam Jeszcze żadnych rzeczy do tego montażu. Jaki jest mniej więcej koszt zakupu wszystkich części do zrobienia takiego projektu nie licząc robocizny?

Wszystko zależy za ile dostaniesz lampy. Koszt bixenonów to ok 1200zł za kpl lampy plus do tego instalacja ok 200zł i zestaw do samo poziomu ok300zł. Chyba że uda Ci sie wszystko dostać od jednej osoby to możesz potargować? Mod trochę kosztowny ale bardzo na PLUS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam dać do przerobienia lampy na bixy ale nasuwa się pytanie co ze spryskiwaczami? Z tego co mi wiadomo to można stracić dowód przez brak posiadanych spryskiwaczy i podczas wypadku samochodowego można łatwo stać się winnym poprzez brak spryskiwaczy bo klient może zarzucić że oslepily go lampy które spryskiwaczy nie ma. Jaki jest koszt założenia spryskiwaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz temat w warsztacie i tam szacunkowe info o kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam dać do przerobienia lampy na bixy ale nasuwa się pytanie co ze spryskiwaczami? Z tego co mi wiadomo to można stracić dowód przez brak posiadanych spryskiwaczy i podczas wypadku samochodowego można łatwo stać się winnym poprzez brak spryskiwaczy bo klient może zarzucić że oslepily go lampy które spryskiwaczy nie ma. Jaki jest koszt założenia spryskiwaczy?

Zamkniesz sie w 1000pln z uzywanymi częściami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy 800 zł, spryskiwacze 1000 zł niezły koszt takiego moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet do założenia to ok 300 zł. Oprócz spryskow jest też samopoziom

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie jakiś patent na zrobienie dobrych świateł w a6c6? Kolega kupil i słabo to świeci, co wsadzic? Jest bixrnon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...