Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o pomoc - naprawa w serwisie audi


kuredu

Rekomendowane odpowiedzi

mam prośbę, szwagrowi padło Q7 3.0tdi i w audi wycenili naprawę na 52tys i chcą wymieniać cały silnik,poniżej zamieszczam link do skanu pisma z audi. czy ktoś na tej podstawie co oni napisali może stwierdzić czy faktycznie trzeba wymienić silnik czy można to inaczej naprawić

z góry dziękuję za pomoc

afbca43fb58c0535med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to jest jakaś masakra.

W ASO tną na grubą kase. Niech szwagier pojedzie do jakiegoś porządnego mechanika (serwisu), niech się dowie po prostu po ile mógłby zrobić te rzeczy. W sumie sporo do zrobienia w silniku ale za taką kase ???

W sumie zapewne mogą się pojawić popularne ostatnio słowa, jak sie kupuje takie auto to i stać na naprawe no ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu poszukalbym opinii jakichs niezaleznych osob. moze na przasnyskiej ogarna temat?

ASO nie naprawia tylko wymienia cale podzespoly bo tak jest dla nich najkorzystniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój teść niedawno holował takie Q7, gdzie do wymiany miał być silnik i odwoził go do ASO. Możesz powiedzieć gdzie samochód odmówił posłuszństwa?

Co do naprawy to na Allegro są silniki 3.0 TDi w dużo niższej cenie, jak i robocizna będzie o wiele tańsza u niezależnego mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój teść niedawno holował takie Q7, gdzie do wymiany miał być silnik i odwoził go do ASO. Możesz powiedzieć gdzie samochód odmówił posłuszństwa?

Co do naprawy to na Allegro są silniki 3.0 TDi w dużo niższej cenie, jak i robocizna będzie o wiele tańsza u niezależnego mechanika.

na rasie do krakowa nagle auto staneło i najlepsze że było 3tys km po dużym przeglądzie a teraz piszą że wtryski padły,

chodzi właśnie o to czy trzeba wymieniać silnik czy da się to zrobić wymieniając kilka części :mysli: ja się niestety na tym nie znam dlatego proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glowica byla by do ogarniecia,zawory i wtryski tez ale grubsza sprawa jest z tlokami.....maja powypalana gore ,zamiennikow chyba sie jeszcze nie dostanie,a z ASO,beda pewnie kosztowaly w c**j kasy,chyba kazdy powie ze lepiej 2 silnik kupic wyjdzie taniej,i prosciej

ps.auto juz po gwarancji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glowica byla by do ogarniecia,zawory i wtryski tez ale grubsza sprawa jest z tlokami.....maja powypalana gore ,zamiennikow chyba sie jeszcze nie dostanie,a z ASO,beda pewnie kosztowaly w c**j kasy,chyba kazdy powie ze lepiej 2 silnik kupic wyjdzie taniej,i prosciej

ps.auto juz po gwarancji ?

tak bo to 2006r, kwestia kupienia silnika na allegro to od 7 do 12 tys ale też pytanie w jakim stanie są i jak to sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to jeszcze skonsultował z jakimś magikiem z twojego rejonu,chociaż naprawa nawet u prywaciarza bazując na tej weryfikacji z audi to myślę że zakup drugiego silnika będzie tańszy i prostszy a za silnikiem bym się rozejrzał na terenie GB

Ps... auto już rok czasu tak stoi bez żadnej decyzji data na fakturze 22.04.2009 :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to jeszcze skonsultował z jakimś magikiem z twojego rejonu,chociaż naprawa nawet u prywaciarza bazując na tej weryfikacji z audi to myślę że zakup drugiego silnika będzie tańszy i prostszy a za silnikom bym się rozejrzał na terenie GB

Ps... auto już rok czasu tak stoi bez żadnej decyzji data na fakturze 22.04.2009 :mysli:

pomyłka jakaś to pismo w wczoraj :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze za sama weryfikacje juz 3,5 klocka zgarneli :no: :no:,jak juz rozebrali to niech nieskladaja- auto na lawete i zaprowadzic do goscia co ogarnia dobrze motorki jak kolega wyzej napisal i posluchac co powie, ASO lubi ubarwiac rzeczy i naciagac na nie potrzebne koszta

sama weryfikacja to 1/3 ceny drugiej jednostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co histeryzować tylko trzeba szukać drugiego konia, innej drogi nie ma

przykro czytać informacje na ten temat ale takie rzeczy sie przytrafiają

szczerze współczuje :hi: :hi: :hi: :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ten silnik ma przebiegu?

Wręcz mało prawdopodobne żeby wtryski tak zrójnowały silnik , lepiej zweryfikować ten silnik u jakiegoś innego

mechanika.

I jeszcze jedno, turbo napewno będą chcieli wymienić bo inaczej nie dadzą gwarancji na silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ten silnik ma przebiegu?

Wręcz mało prawdopodobne żeby wtryski tak zrójnowały silnik , lepiej zweryfikować ten silnik u jakiegoś innego

mechanika.

wina wtrysków jest akurat bardzo prawdopodobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory za zlosliwosc . ale kto oddaje auto bez gwarancji do ASO ????

oni nie maja tam pojecia, a te 3500 co sobie wyliczyli za rozbieranie to po prostu kpina. niby co zzrobili za taka kase? to nie widzieli od razu ze nie ma sensu dalej walczyc? to bylaby polowa naprawy tego auta , no moze 1/3 w jakims normalnym warsztacie...

tak czy inaczej jest to totalna bzdura bo takie ceny to oni chyba dla zartu wpisuja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież oni mają rozpisane ile każda naprawa musi trwać i ile będzie kosztować.Dlatego wychodzą takie za***iste ceny.Muszą na czymś zarabiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...