Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Pytanie do posiadaczy B5 AFN


vauxhall95

Rekomendowane odpowiedzi

To i ode mnie pytanie do posiadaczy AFN.

Czy wszystkim praca silnika zależy od pogody?

Chodzi mi o to, że jak jest słonecznie, sucho to silnik chodzi grubo, słabiej się na obroty wkręca, itp, a jak deszczowa pogoda to wtedy ładnie, kulturalnie i lepiej się wkręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ode mnie pytanie do posiadaczy AFN.

Czy wszystkim praca silnika zależy od pogody?

Chodzi mi o to, że jak jest słonecznie, sucho to silnik chodzi grubo, słabiej się na obroty wkręca, itp, a jak deszczowa pogoda to wtedy ładnie, kulturalnie i lepiej się wkręca.

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja lubię ten dźwięk silnika tuż po odpaleniu jak się rusza mmmm miód malina taki potężny traktor :> wiem że powinno się zaczekać aż się rozgrzeje ale nie potrafię się powstrzymać :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no 1.9 TDI to nie jest potężny traktor :) jak dla mnie przyjemniejszy jest 2.5 TDI V6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no 1.9 TDI to nie jest potężny traktor :) jak dla mnie przyjemniejszy jest 2.5 TDI V6 :)

2,5 V6 chodzi pięknie ale bałbym się go kupić ze względu na niezbyt pochlebne opinie :wallbash: szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V6 bardziej mieli jesli chodzi od dzwiek, ja wole TDI 4 cylindry, jak dobry olej, to i silnik miekko chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę że nie można liczyć spalania na złotówki tylko na litry powinno się liczyć...

ale powinien palić ok 6 litrów...

jeśli chodzi o ostra jazdę to też proponuję liczyć na litry (najlepiej na tzw. dotankowanie...)

a dawkę najlepiej ustalić "zalecaną" :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasie załadowany na maxa (podróż na wakacje do Chorwacji) z klimą działającą cały czas spalił 4,9L.

Przy normalnej jeździe spala 5,5.Spokojnie raczej nie jeżdżę ale muszę spróbować tak przejechać z 100KM kręcąc tylko do 3000 i zobaczyć ile spali... Myślę że i tak mi mało pali. Ojciec w passacie ma ten sam silnik i nigdy nie zszedł poniżej 5,5L a jeździ oszczędnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend majowy. Łódź-Ostróda ~250km.W jedna stronę 7.8 litra(ciężki but) a spowrotem 4.7 litra(wysypało mi się zawieszenie tył i jechałem maks 90km/h). Bez załadunku + quattro. Na ciepłym jak i na zimnym nie mam żadnego szarpania.Dawka full orginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki no bez jaj... jak możecie spalanie liczyć po zalewaniu 50 czy 100zł i czekać aż rezerwa zaświeci. Lejecie pod korek, robicie swoje km i znów pod korek! Jedyne 100% zużycie nam wtedy wychodzi! Nie mówiąc o komputerach, które nas w balona robią hehe. Moje min. 5,8l a max 7,0. Ale ogólnie to jakies 6,5l teraz... lato klima, zima webasto wiec jakos tak wychodzi.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki no bez jaj... jak możecie spalanie liczyć po zalewaniu 50 czy 100zł i czekać aż rezerwa zaświeci. Lejecie pod korek, robicie swoje km i znów pod korek! Jedyne 100% zużycie nam wtedy wychodzi! Nie mówiąc o komputerach, które nas w balona robią hehe. Moje min. 5,8l a max 7,0. Ale ogólnie to jakies 6,5l teraz... lato klima, zima webasto wiec jakos tak wychodzi.

pozdro

Na początku kazdy pisał ile przejeżdża za 50zł i ile robi na pełnym baku dopiero potem zaczeli pisac o średniej zaniżanej :gwizdanie: Mi akurat duzo pomogło to że ko0lega zakładający ten wątek napisał że za 50zł robi 150km, bo już myślałem że mój coś za dużo pali, a w cenach nie mamy chyba takiej rozbierzni na wysoksć 50gr na litrze, wiec przejechane 50zł bedzie mniej wiecej porównywalne :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy tankują za 3zł niektórzy za 4.48zł tak więc, spalanie w zł jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy tankują za 3zł niektórzy za 4.48zł tak więc, spalanie w zł jest bez sensu.

Ale za 3zł na stacji nie zalejesz, a ceny litra ropki raczej nie róznia sie pomiędzy sobą bardzo :gwizdanie: różnica na litrze myśle że będzie mieściła sie góra w 20gr wiec przejechane kilometry raczej duzo sie nie zmienią wiec mozna na oko spokojnie okreslić ile robi sie za te początkowe 50zł kilometrów :tongue4:

Za 50zł zatankujesz 11-12l wiec pytanie ile zrobisz kilometrów mając te 11-12l :decayed: tu nie chodzi o średnie spalanie

Ja akurat za 50zł robie 150-180km jeżdżąc w sumie tylko po małej miejscowosci i do tej pory myślałem że jest cos nie tak, ale skro widze że inni za tą kwote też robia takie dystanse to jest OK :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko na stacji się tankuje, tak więc różnica jest.

odnośnie 50zł to rzadko kto tankuje akurat za 50zł tak więc badania w tak małej grupie nie zobrazują Ci realnych wartości...

większa populacja - bardziej miarodajne wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...