Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Nowe zawieszenie czy regenerowane?


SylverStone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,wczoraj dowiedziałem sie że mam całe zawieszenie z przodu zużyte.Propozycją było kupno zestawu zawieszenia.Ale jedynie na co mógłbym zobie pozwolic to na tańsze firmy Master sport.Czytałem pozytywne jak i negatywne opinie ale także natknąłem sie na opcje regenerowania zawieszenia w róznych zakladach.Natknąłem sie na polecany warsztat w Katowicach gdzie dają gwarancje na wykonianie.Co o tym sądzicie?Może znacie jakis dobryt warsztat gdzie regeneracje zrobią?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie to jest to ze mnie nie stac na taki wydatek do tego jeszcze robota i wyjdzie z 1800:(:(Szukam jakiejs alternatywy i własnie ta regeneracja jest ciekawe.Bo jakos bardziej bym mial zaufanie do regeneracji niz do nowych ale z tej niższej półki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz podetrzec d....e szkłem to na pewno sobie ja pokaleczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od regionu,

250-300zł to odpowiednia kwota za wymianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie tej regeneracji nikt nie ma zdania więcej o tym?

Pewnie dlatego, że nikt się tutaj nie bawi w regenerowanie zawieszenia. Na zawieszeniu nie powinno się oszczędzać.

Poza tym kupując nowe zawieszenie dostaje się zwykle gwarancje, która na 100% dłuższa od tej na regenerowane zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram poprzednią wypowiedź regenerować to można rozrusznik lub alternator a nie zawiechę także jeżeli stać na auto to i na części trzeba mieć kasę. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest problem wielu Polaków, kupują samochód na który ich nie stać a potem płacz, że trzeba amortyzatory/wahacze/rozrząd wymienić. I tak oszczędzają na czym się da: regenerowane zawieszenie, regenerowane wahacze etc. A poźniej: "auto z nieznanych przyczyn zjechało na przeciwny pas jezdni". Tak się kończy oszczędzanie na zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłem okrutnie zdziwiony gdy mechanik oddał mi tydzień temu stare wyjęte wahacze a czym byłem zdziwiony oczywiście datą na wahaczach a była tam data październik 2002r. :shocked: czyli jeszcze fabryka a auto 250tyś w kołach bo na zegarku jedyne 150tyś (gest sprzedawcy :evil:)

teraz znów założony LEMFORDER ale na naszych drogach można zapomnieć o takich przebiegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś się uda na naszych drogach zrobić 50 tyś na oryginalnym zawieszeniu to będzie cud mam namyśli Wrocław dziura na dziurze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z wymianą zawieszenia tj zmiany seryjnego na obniżone i utwardzone wymieniałem wahacze. Napisałem na nich korektorem aktualny przebieg. Robię test, czy wytrzymają więcej czy mniej niż na seryjnym zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem w sumie 3 górne wahacze, wszystkie które wyjąłem miały date 12.97 a auto z poczatku 1997 roku , obecnie 180 000 na liczniku. Oczywiscie wszystkie były Lemfordera . Dolne wahacze zostawiłem , bo nic nie puka , a są również ORI , daty takie same jak na górnych wahaczach.

zawieszenie 1 BE i ubiegły rok na felgach 18 cali przejeździłem.

takze dobrej firmy wahacze jedneak potrafią sporo wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sie jednak na te Lemfordery:)Długo myslalem czy wydac mniej na Mastery czy dołozyc i kupic faktycznie cos lepszego.Szukajac szukajac natknąłem sie na te Lemfordery i mam nadzieje ze bede zadowolony.Jutro jade do warsztatu.I aż ciekaw jestem jak to bedzie teraz w auce:)

Pozdrawiam i dzięki wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych, febi będzie dobrym wyborem. Nie są aż tak drogie ale nie są specjalnie tanie. Chyba najlepszy stosunek ceny do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum passata natknałe sie na temat regenerowani zawieszenia i wypoawiadało sie kilku taksówkarzy i bardzo chwlili regenerowane zawieszenia w białymstoku. Testowali rózne od tanich po lemy i podobno na tych z regeneracji najwięcej tysiaków przejchali. Ja tak sie zastanawiam, ze jak moze padna i akurat do wymiany bedą gumy simerbloka to dotoczę sobie z poluretanu zółtego i zobacze jak wtedy będzie sie jeździć.

Panowie a jak wymieniacie swoje wahacze to co najczęsciej jest padnięte? Simerbloki czy swoznie wybite?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...