Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jaka pompa paliwa AVJ


regan79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Borykam się z problemem doboru pompy do b6 avj. Po przeczytaniu kilku postów widzę, że jest to notoryczna usterka objawiająca się wyjącym słoniem za plecami. Pytanie do tych co ten temat przerabiali- czy jest jakiś godny polecenia zamiennik który ładnie pasuje w obudowe i spełnia parametry orginalnej. Nr org. mojej pompy

8E0 906 087 N - oczywiście jest to nr części łącznie z koszem. Jeżeli ktoś chciałby pomóc to proszę o pełny nr części.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby co mam ori pompę do AVJ do sprzedania (sama pompę , bez kosza i tych plastików) ........pasuje także bosha 044 bez problemów :naughty:(tylko to jest pompa na większe moce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką gwarancję dostanę na tą pompę?? bo z tego co pamiętam, wymieniałeś w swojej b6 ten element, czy to jest właśnie ta stara?? jaka cena za ten wkład?? [br]Dopisany: 18 Maj 2010, 10:01_________________________________________________a ta pompa boscha 044 to jest chyba przelotowa zewnętrzna, chyba,że się mylę. macie cały nr??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ciekaw jestem czy rozwiązałeś problem z pompą, bo ja teraz mam to samo. Nigdzie nie moge dostać takiej pompy bo wszystkie sa ponoć na 3 do 3,5 bara, a w A4 B6 jest na 4 bary.

nie ma różnicy na ile barów jest pompa 3,czy 3,5 bara-regulator ciśnienia jest w filtrze paliwa na 4 bary i cały czas jest te 4 bary podawane na listwę,a nadmiar odpływa z filtra do baku :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, tylko ja rozmawiałem z kolega który jest mechanikiem i mówił ze taka pompka może długo nie wytrzymać jesli bedzie pracować na te 4 bary choć zawór bezpieczeństwa w pompce ma 7,5 bara. Poza tym wszystkie wkłady które wygladaja dokładnie tak samo jak i sa na angielskim ebayu rozpisane se do fordów vw i audi ale do modelu a3, a4 niestety nie ma na liscie. Niedługo szykuje mi sie wyjazd na wakcje 2000km i teraz niewiem co mam robić czy kupic ten do a3 czy szukac używki. [br]Dopisany: 24 Czerwiec 2010, 23:24_________________________________________________Narazie problem rozwiazałem tak że kupiłem uzywany pompę do A3 bo do A4 B6 nigdzie nie mogłem dostać, z którego wymontowałem sam wkład i załozyłem do swojej. Jak narazie pompa pracuje bardzo cicho i juz nie muszę stukać w bak. Wkład roznił sie tylko proporcja czesci plastikowej do aluminiowej, wymiary te same pasowąło wszystko idealnie. Zastanawia mnie tylko czy szybko nie padnie jesli musi pompowac 4 bary zamiast 3 jak w A3. Dam zanać jak troche pojeżdże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co mogę podać nr wkładu magneti marelli którą zastosowałem. jest to pompa 3,8 bar wg katalogu producenta. narazie smiga bezproblemowo. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem wymienianą pompe i zamiennik był firmy siemens o ile dobrze pamiętam...ale nie znam numeru bo jestem za granicą i nie mam rachunku przy sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...