Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Proszę o sprawdzenie logów


pestek

Rekomendowane odpowiedzi

koleś u którego byłem na komputerze powiedział, że mam oszczędzać turbo w granicach 2000-2500 RPM. Powiedział, że możliwe iż to wina jakiegoś wężyka. Który żle coś podaje do turbo.

a nie powiedział Ci że regulacja doładowania turba się może zacinać, turbo może ładuje za duże ciśnienie i komputer aby zapobiec przeciążeniu i uszkodzeniu turbiny wprowadza samochód w stan awaryjny (tzw. not lauf), wcale nie musisz czekać 5 min, wystarczy wyłączyć i właczyć zapłon i autko będzie jechało, pytanie tylko jak długo :wink4: jeśli Ci tego nie mówił to więcej tam nie jedź :naughty:

pojeździj trochę dynamicznie, na wysokich obrotach (tylko wcześniej go rozgrzej), jak nie pomoże to czyszczenie turbiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział mi dokładnie to samo co napisałeś Ty... Pojeżdżę dynamiczniej od dzisiaj zacząłem... :) Tylko jak długo tak dynamicznie jeździć?? Nie zarobie na paliwo :) [br]Dopisany: 06 Czerwiec 2010, 14:13_________________________________________________Panowie... tragedia... daje mu po garach ale po okolo 30 km tak czy tak turbo siada... nie wiem co sie dzieje... !! POMOCY

Najgorsze jest to ze moze mi to sie stac jak kogos bede wyprzedzał a z naprzeciwka cos będzie jechało...[br]Dopisany: 06 Czerwiec 2010, 20:05_________________________________________________Znajomy podpowiada, że czyszczenie czujnika N75 powinno pomóc... za tydzień się tym zajmę... Dam znać czy pomogło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział mi dokładnie to samo co napisałeś Ty... Pojeżdżę dynamiczniej od dzisiaj zacząłem... :) Tylko jak długo tak dynamicznie jeździć?? Nie zarobie na paliwo :) [br]Dopisany: 06 Czerwiec 2010, 14:13_________________________________________________Panowie... tragedia... daje mu po garach ale po okolo 30 km tak czy tak turbo siada... nie wiem co sie dzieje... !! POMOCY

Najgorsze jest to ze moze mi to sie stac jak kogos bede wyprzedzał a z naprzeciwka cos będzie jechało...[br]Dopisany: 06 Czerwiec 2010, 20:05_________________________________________________Znajomy podpowiada, że czyszczenie czujnika N75 powinno pomóc... za tydzień się tym zajmę... Dam znać czy pomogło..

Turbo jest już tak zawalone, ze wątpię czy pomoże Ci ten dynamiczny styl jazdy. Może na chwile. Dlatego stanowczo doradzam czyszczenie turbiny. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamiczna jazda w celu oczyszczenia turbiny z syfu nie polega na bezsensowanym dawaniu w palnik do podlogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać coś więcej ????

W tym wątku opisalem mniej wiecej jak powinno wygladac masowanie VTG:

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_tryb_awaryjny_logi_do_oceny_nowe_logi-t131593.0.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doladowanie jest ledwie "lizniete"... a jesli jest dolane wachy to "bokiem", a przynajmniej nie widac tego w 008...

Zrob 001 dynamiczne...

hehe co do programu to może współpracuje z jakimś boxem :polew: ciekawy przypadek :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...