Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Dzwięk turbiny powyżej 3000 obr/min


RALF76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie czy słyszycie w swoich AVFach głośniejszą prace turbiny powyżej 3000 obr/min??? tzn w środku do 3000 obr/min nic nie słyszę natomiast powyżej jakby coś świszczało głośniej z prawej strony (jak się siedzi za kółkiem) i pasuje mi ten dźwięk na turbinę. Czy macie takie zjawisko u siebie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czytalem rozne opinie o swiszczeniu turbiny. Jedni twierdza ze ma gwizdac inni ze nie. Mysle ze sprawna turbina powinna byc na tyle cicha zeby nie zwracalo to uwagi kierujacego. Z tego co wiem moze gwizdac przy zuzytym lozyskowaniu albo gdy dostaje zle cisnienie, za duzo powietrza itp. W obydwu przypadkach to znaczy ze gdzies na horyzoncie czeka Cie jakas regeneracja /wymiana. Ogolnie nie ma sie co przejmowac do poki moc jest i slyszysz jeszcze cos poza gwizdem. :)

pozdro

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedz do jakiegos dobrego mechanika w wawie i niech poslucha/przejedzie sie, ja tez jak sie przesiadlem z b5 myslalem ze cos nie tak z turbo ale mechanik sprawdzal no i pracuje elegancko a lubi sobie :gwizdanie: troche przy niskich obrotach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego moje turbo gwizdało na biegu jałowym, a czym większe obroty tym głośniej ale mam takie dziwne wrażenie że kupiłem podróbę ze wschodu albo cos po regeneracji. Już się nie stresuję tym gwizdaniem bo wczoraj wyzionęła ducha, a dziś już mam nowy nabytek z pewnego źródła. Jak założę to zobaczymy jak pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi auto traci moc roznie przy 130 km/h a czasem przy 80km/h teraz w środę daje turbo do czyszczenia chyba ze bedzie trzeba to albo bedzie regeneracja albo nowa ale chyba bardziej sie oplaca nową turbine no chyba ze dostane gwarancje na tą regenerowana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie idzie pięknie - moc jest ok natomiast powyżej tych 3000 tys jakby dodatkowo słyszę bardziej gwizd (taki dźwięk łożysk jak się toczą z dużą prędkością coś takiego)- oczywiście podjadę do jakiegoś mechanika może to normalne. Oczywiście jak radio cicho gra to tego nie słyszę - wyłączę to mam wrażenie że coś słychać głośniej dodatkowo powyżej 3k obrotów, nie jest to uciążliwe ale minimalnie słychać - pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa turbina kosztuje w ASO okolo 3000 zł :) A po regeneracji 800 zł :) Ja stawiam na regeneracje poniewaz jest firma przed Poznaniem co naprawde fachowo to robia :) i oczywiscie daja gwarancje na rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a powiedzcie mi Panowie, skąd może dochodzić gwizd słyszalny powyżej około 1600 obrotów do około 2200 na każdym biegu? Na luzie nie słychać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a powiedzcie mi Panowie, skąd może dochodzić gwizd słyszalny powyżej około 1600 obrotów do około 2200 na każdym biegu? Na luzie nie słychać...

W tych obrotach turbawka musi 'świszczeć', 'syczeć' czy jak to zwał - to odgłos pracy zmiennej geometrii, dzieki temu mamy dobrą dynamikę 'z dołu'. Nie spotkałem się ze świszczeniem w górnych obrotach - może warto sprawdzić czy nadal pompuje tyle ile trzeba..? Lub czy występują luzy na wirniku...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa turbina kosztuje w ASO okolo 3000 zł :) ...

Wg aktualnego cennika koszt turbo do 1.9 TDI AWX, AVF (038 145 702 J) w ASO to koszt około 6.450,00 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a powiedzcie mi Panowie, skąd może dochodzić gwizd słyszalny powyżej około 1600 obrotów do około 2200 na każdym biegu? Na luzie nie słychać...

W tych obrotach turbawka musi 'świszczeć', 'syczeć' czy jak to zwał - to odgłos pracy zmiennej geometrii, dzieki temu mamy dobrą dynamikę 'z dołu'. Nie spotkałem się ze świszczeniem w górnych obrotach - może warto sprawdzić czy nadal pompuje tyle ile trzeba..? Lub czy występują luzy na wirniku...?

No tak, ale np ojciec ma passata, brat ma passata, znajomy A4 taka jak ja i nikomu aż tak nie świszczy... Czy wina leżeć po stronie pękniętej plecionki? Czy np powinno się dać turbo do czyszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nasuwa mi się jeszcze pytanie a czy możliwe że ja słysze tzw szum turbiny???turbo ładuje mocno i stąd też dodatkowo pojawia powyż 3000obr/min) ten szum????

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nasuwa mi się jeszcze pytanie a czy możliwe że ja słysze tzw szum turbiny???turbo ładuje mocno i stąd też dodatkowo pojawia powyż 3000obr/min) ten szum????

Pozdr

Być może... W przypadkach nadmiernego świszczenia sprawdzić tez nalezy oczywiscie szczelnosc przewodów podcisnienia i dolotu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...