Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APU] Problem z webasto - nie załącza się


adaniu5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z webasto.

Nie załącza się, zegar niby pokazuje że jest włączone i nic poza tym się nie dzieje.

Ma ktoś jakieś doświadczenia od czego trzeba zacząć, gdzie szukać przyczyny?

Pozdrawiam :audi::a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bądźmy szczerzy wiecej jest zimniejszych dni niz cieplejszych i webasto jest ważne, szczególnie jak rano sie wchodzi do ciepłego auta :)

adaniu uderz do serwisu webasto niech zobaczą, jaki masz programataor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie naprawiaj webasta koledze w mercedesie sprinterze fura dostała samo zapłonu i po aucie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dokładnie ten sam problem co autor tematu :(

Dzwonilem do serwisu webasto i powiedzieli ze sama diagnoza kosztuje 90zl za godzine a z doswiadczenia wiedzą ze moze to potrwac nawet przeszlo 3 godziny :/ paranoja!

Wydam 3 albo 4 stowy aby np dowiedziec ze nic sie nie da zrobic lub trzeba wymienic cos warte np 2k :/

Teraz na sobote umowilem sie do serwisu audi na krancowej w poznaniu i za 200 zl powiedza mi co sie stalo ale bez zadnej naprawy bo narazie terminow nie maja wolnych :(

Sam nie wiem co mam zrobic :( dzialalo wszystko przez 3 lata az tu nagle zonk :/

Z gory dziekuje za wszelką pomoc lub informacje gdzie mozna tanio to zdiagnozowac...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz najpierw bezpieczniki,powinny byc jakies dodatkowe,no i czy jeszcze odpalaliscie webasto w lato? trzeba tak jak klime w zime-przedmuchac inaczej palnik mogl sie zasyfic i nie rusza,jezeli prad dochodzi to najpierw szukalbym przyczyny w palniku,ja mam co prawda nie ori od audi ale mysle ze zasada dzialania podobna,a w servisach rwa ze az dupsko piszczy,np.programowanie pilota w wawie (10 min) 80 zeta,pozdrawiam

ps.instalacja webasto jest naprawde bardzo prosta chociaz moze sie wydawac inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz najpierw bezpieczniki,powinny byc jakies dodatkowe,no i czy jeszcze odpalaliscie webasto w lato? trzeba tak jak klime w zime-przedmuchac inaczej palnik mogl sie zasyfic i nie rusza,jezeli prad dochodzi to najpierw szukalbym przyczyny w palniku,ja mam co prawda nie ori od audi ale mysle ze zasada dzialania podobna,a w servisach rwa ze az dupsko piszczy,np.programowanie pilota w wawie (10 min) 80 zeta,pozdrawiam

ps.instalacja webasto jest naprawde bardzo prosta chociaz moze sie wydawac inaczej

kolego moze masz jakiegos znajomego co zaprogramuje mi pilota od webasta do A4 B6

jestem z łodzi ale zawsze mogę dojechac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam,podzwon po serwisach,na pewno cos znajdziesz w uczciwej cenie,bo tam gdzie ja robilem za 80 to chyba lekka przesada,ja jezeli warunki pozwola to moze jeszcze w tym roku zamontuje (chociaz ciezka sprawa) bo juz zebralem graty i bede tez gdzies programowal wiec na razie nic wiecej nie pomoge,pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki serwis webasto w Poznaniu polecacie ?

Szukam warsztatu gdzie pracują ludzie, którzy się na tym znają i oczywiście za normalne stawki.

Ja mam webasto Thermo Top C z załączaniem na pilota.

Niestety nie reaguje na pilota (w pilocie jest dobra bateria bo kontrolka mruga).

Może ktoś mi podpowie jak za ten temat się zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki serwis webasto w Poznaniu polecacie ?

Szukam warsztatu gdzie pracują ludzie, którzy się na tym znają i oczywiście za normalne stawki.

Ja mam webasto Thermo Top C z załączaniem na pilota.

Niestety nie reaguje na pilota (w pilocie jest dobra bateria bo kontrolka mruga).

Może ktoś mi podpowie jak za ten temat się zabrać.

a nie trzeba go jakos zestroic z zegarem? poszukaj jakiejs instrukcji w necie, ja swojego zaprogramowalem w jednym serwisie w wawie ale jak dzwonilem do wszystkich jakich znalazlem wlacznie z przedstawicielem na polske to wszyscy sie wysrali a na postancow 10 min. i 50 zeta od reki,no ale moj pilot podobno jakis nietypowy a tam jest koles co ten temat niezle ogarnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tym problem, że byłem już w jednym warsztacie i stwierdzili brak łączności z układem sterującym.

Powiedzieli, że pewno centralka jest uszkodzona a sama część to koszt około 1500 zł ;(

Pytam bo nie wzbudzili mojego zaufania a w dodatku za stwierdzenie, że nie można się połączyć z centralką zawołali prawie 200 zł (jakieś 10 minut roboty).

Nie chciałbym żeby się okazało, że zgadywali a ja wydam tyle kasy na część, która może nie koniecznie musi być wymieniana.

Robi się coraz zimniej a mnie krew zalewa na myśl o marznięciu i odpalaniu zimnego silnika mimo, że mam samochód wyposażony w webasto.

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa webasta to droga zabawa. Jeżeli wogóle nie odpala piecyk to znaczy ze masz centralke uszkodzoną...czesta waria...jezeli by kopciło i nie chciało zaskoczyć to siteczko i świeca do wymiany i bedzie cacy. Jaki masz nr sterownika bo może uda mi sie załatwić po dobrej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podali mi oznaczenie 929 98A

Tak jak pisałem powiedzieli, że podłączali się komputerem a centralka nie odpowiadała więc według nich trzeba wymienić ją na nową.

Chciałbym jednak najpierw sprawdzić czy to jest na pewno ten sterownik.

Czy mogę zrobić to jakoś na własną rękę ?

Wolałbym nie wymieniać tak drogich części na ślepo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna opcja sprawdzenia sterownika jest podłączenie innego odpowiadającego do twojego pieca i sprawdzenie czy odpali. Często komputery do diagnozy sterowników webasta czy pochodnego eberspaecher'a nie mogą sie skomunikować a mechanicy odrazu stwierdzają uszkodzenie sterownika choć tak naprawde tak nie jest. Popytaj na forum czy ktoś z twoich okolic nie ma webasta...tylko odrazu uprzedam zeby mocno uwazac przy rozkrecaniu sterownika od pieca bo śrubki (torx'y) są bardzo czesto mocno pokorowodane i lubią sie obrobić a jak juz do tego dojdzie to jest d..a :thumbdown: także zaopatrz się w dobrej jakości torxy, nie pamietam dobrze ale cos koło rozmiaru 10 lub 15 także bardzo cieniutki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...