Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteś pewnien, że problem ten dotyczy równiez B7?

Tak, jestem pewien chyba, że w późniejszych wersjach zmienili przednią część klosza i nie była z tą "powłoką".

Poza tym na zdjęciu z daleka zawsze wyjdzie ładnie.

Zdjęcie zdjęciem, wkleiłem tylko jako poglądowe ale pamiętam, że nawet przy inspekcji z bliska byłem bardzo zadowolony z uzyskanego efektu. Nie pamiętam żeby została jakaś "mgiełka". Piękny, przejrzysty klosz. Nowy właściciel S4 też nie narzekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W ex B6 polerowałem klosze i też było OK, może ta powłoka występowała w określonych rocznikach? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy klosz b6, b7 ma tą powłokę. Jeśli lampa jest już w słabym stanie można ja polerować, pytanie tylko na jak długo to starczy skoro warstwa ochronna jest już ściągnięta. Ogólnie polerowanie lamp to trochę śliski temat jak dla mnie. Jak lampa i tak już jest kiepska to dlaczego nie spróbować , wyjdzie dobrze albo bardzo dobrze tylko jeszcze pytanie na jak długo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz jakieś lampy nadprogramowe ? bo potrzebuje tą gumę co się nakłada w około lampy..

Hej.Ja mam.Podaj namiary to podesle :)

a masz pra i lewą gumkę ? ile byś mnie skasował ? :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy klosz b6, b7 ma tą powłokę. Jeśli lampa jest już w słabym stanie można ja polerować, pytanie tylko na jak długo to starczy skoro warstwa ochronna jest już ściągnięta. Ogólnie polerowanie lamp to trochę śliski temat jak dla mnie. Jak lampa i tak już jest kiepska to dlaczego nie spróbować , wyjdzie dobrze albo bardzo dobrze tylko jeszcze pytanie na jak długo ??

Po roku od polerowania nie była widać żadnych negatywnych efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku od polerowania nie była widać żadnych negatywnych efektów.

Nie chodzi o efekty tylko o ściągnięcie powłoki po czym reflektor jest delikatnie matowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku od polerowania nie była widać żadnych negatywnych efektów.

Nie chodzi o efekty tylko o ściągnięcie powłoki po czym reflektor jest delikatnie matowy.

Dokładnie, nic takiego nie zaobserwowałem na kloszach w S4.

Klosz po polerowaniu był idealnie przejrzysty i wyglądał jak nowy. Kupujący nawet myślał, że przód był walony i lampy zostały wymienione na nowe bo absolutnie nie wyglądały jakby miały 5 lat i ponad 80tys km przebiegu :)

Niektórzy piszą, że ściągniecie powłoki UV sprawia, że klosze po jakimś czasie żółkną od słońca. Po roku od zabiegu nic takiego nie wystąpiło na lampach w tym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie wszystkie lampy co są w poznaniu i okolicach do b6 są polerowane..także te lampy się poleruje bez problemu.

Po polerce trzeba jeszcze nałożyć na lampę filtr uv i jest pięknie i nic się z nimi nie dzieje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnośnie wosku SONAX - kolor niebieski. Ten kolor jest prawie granatowy czy mógłbym go nałożyć na błękitny lakier mojego auta ? Zdjęcie profilowe.

Daruj sobie , po czymś takim zostają plamy/przebarwienia na lakierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnośnie wosku SONAX - kolor niebieski. Ten kolor jest prawie granatowy czy mógłbym go nałożyć na błękitny lakier mojego auta ? Zdjęcie profilowe.

Daruj sobie , po czymś takim zostają plamy/przebarwienia na lakierze

To czym dobrym mogę zakryć parę rys i wywoskować - ręcznie oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerka ręczna na jasnym lakierze vag?

Szkoda rąk - rys nie usuniesz :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerka ręczna na jasnym lakierze vag?

Szkoda rąk - rys nie usuniesz :gwizdanie:

Ee jak masz dużo wolnego czasu i parę w łapach to chwytaj za TRI COLOR i Ultimate Compound. A jak Ci się znudzi to chwytaj za polerkę mechaniczną i ogień! :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerka ręczna na jasnym lakierze vag?

Szkoda rąk - rys nie usuniesz :gwizdanie:

Ee jak masz dużo wolnego czasu i parę w łapach to chwytaj za TRI COLOR i Ultimate Compound. A jak Ci się znudzi to chwytaj za polerkę mechaniczną i ogień! :wink4:

To się chłopak namacha :tongue4::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez dobrego mycia, bez glinkowania - powodzenia :decayed:

z maszyny napieprzają ręce, a gdzie tam ręcznie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciełbym zabezpieczyć lakier przed zimą i wynagrodzić autku pracowity sezon. Moja A4 ma kolor czarny akryl. Na dachu mam jedną długą rysę, na zderzaku obtarcie, oraz przy nadkolach z przodu pozostałości po lakierowaniu - takie biała mgiełkę. Ponadto mam delikatne ryski na całym lakierze powstałe po myciu auta. Jak doprowadzić autko do stanu salonowego. Czego użyć? Mam zamiar na tą operację wydać max 500 zł.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak max 500 zł to lepiej chyba oddać auto do lakiernika na polerowanie. Chyba że sam masz polerkę to możesz zacząć robić jakieś zakupy. Cały temat jest.... na ten temat. :polew:

Zacznij od porządnego umycia auta a potem glinkowanie itd itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 500 zł to ja bym oddał do szpeca od detailingu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku od polerowania nie była widać żadnych negatywnych efektów.

Nie chodzi o efekty tylko o ściągnięcie powłoki po czym reflektor jest delikatnie matowy.

Dokładnie, nic takiego nie zaobserwowałem na kloszach w S4.

Klosz po polerowaniu był idealnie przejrzysty i wyglądał jak nowy. Kupujący nawet myślał, że przód był walony i lampy zostały wymienione na nowe bo absolutnie nie wyglądały jakby miały 5 lat i ponad 80tys km przebiegu :)

Niektórzy piszą, że ściągniecie powłoki UV sprawia, że klosze po jakimś czasie żółkną od słońca. Po roku od zabiegu nic takiego nie wystąpiło na lampach w tym aucie.

Z ciekawości - w A3 odświeżałeś lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateusio88 ręcznie to potraktuj kobietkę a nie auto, ręcznie nie uzyskasz żadnego konkretnego efektu, radzę oddać auto do firmy polerującej lakiery, koszt twojego to 200-300 zł i efekt będzie satysfakcjonujący

to samo dotyczy arris_88, warto podpytać o sprawdzoną firmę która stawia na detailing, bo sama polerka bez przygotowania to też sensu nie ma

jak rysa głęboka to możesz się jej nie pozbyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...