Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

jakie qd polecacie?

  • Odpowiedzi 4,7 tys.
  • Wyświetleń 528 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Az taki dobry?

Ja znowu zamowilem sobie megsa.

Mogle wyprobowac co innego:doh:

Opublikowano
Az taki dobry?

Ja znowu zamowilem sobie megsa.

Mogle wyprobowac co innego:doh:

Lepszego chyba nie miałem :wink: megs jest dobrze rozreklamowany i ludzie czasem błędnie się nim zachwycają, bo tak na prawdę są lepsze produkty i tańsze.

Opublikowano

kurna moze i od d*py strony troche zaczolem....

ogolnie uzbieralo mi sie cos takiego...

meguiars deep crystal step1 - paint cleaner

meguiars deep crystal polish step2

na to pierwszy raz chce uzyc wosku dodo orange crush

i wtedy jakis qd ktorego mi brakuje (np Chemical Guys Pro-detailer)

cos jeszcze do tego?

Opublikowano

Tak sobie myślę czy by nie wypróbować jakiegoś Swissvaxa na nowy lakier:decayed: Miał ktoś z jakimś styczność? Ciekaw jestem, czy aż tak widać tą różnice cenową

Opublikowano

_Makki_ kocha SV i testował, podpytaj go

Opublikowano

Chociaż w sumie dla amatora jak ja to może lepiej zamiast SV zaopatrzyć się w parę innych kosmetyków a SV zostawić na kiedyś jako wisienka na torcie jak się wkręcę bardziej:decayed:

Miał ktoś styczność z powłoką kwarcową? Czytałem testy i nie wiem czy warto czy nie:whistling:

Opublikowano
Chociaż w sumie dla amatora jak ja to może lepiej zamiast SV zaopatrzyć się w parę innych kosmetyków a SV zostawić na kiedyś jako wisienka na torcie jak się wkręcę bardziej:decayed:

Miał ktoś styczność z powłoką kwarcową? Czytałem testy i nie wiem czy warto czy nie:whistling:

To jednak korekata a nie malowanko całości :decayed:

Ja bym polecił Zymol Glasure zamiast SV :wink:

ABC12 Test wosków - CWWC 2009

Opublikowano
Chociaż w sumie dla amatora jak ja to może lepiej zamiast SV zaopatrzyć się w parę innych kosmetyków a SV zostawić na kiedyś jako wisienka na torcie jak się wkręcę bardziej:decayed:

Miał ktoś styczność z powłoką kwarcową? Czytałem testy i nie wiem czy warto czy nie:whistling:

To jednak korekata a nie malowanko całości :decayed:

Ja bym polecił Zymol Glasure zamiast SV :wink:

ABC12 Test wosków - CWWC 2009

Malowanko Malowanko Tomaszu:decayed:

Opublikowano

Miał ktoś styczność z powłoką kwarcową? Czytałem testy i nie wiem czy warto czy nie:whistling:

Adamoo aplikował u siebie jeśli mnie pamięć nie myli, ogólnie dobre recenzje zbiera ten wynalazek:wink:

Opublikowano

Ale Adamo nie jeździ autem:decayed:

Recenzje dobre tylko ciekaw jestem jak te 3 mikrony później schodzą z lakieru bo jak jest taki efekt łuszczenia jak schodzący bezbarwny to ja dziękuję:hi:

Opublikowano

dziadek w A5 miał zaaplikowane i na początku coś było z tym nie tak

Opublikowano

Poza tym żeby pozbyć się CQuartz trzeba walczyć z maszyną, IPA ani nic innego go nie usunie:wink: Ja bym tam jednak pozostał wierny woskom :wink:

Opublikowano

Ładna pogoda dzisiaj była a wczoraj przyszły kosmetyki więc pojechałem do garażu zabrać się za czyszczenie felg.

Wcześniej felgi regularnie myłem Bilberry i Atakiem, ale tylko z zewnątrz.

Wczoraj doszedł Prickbort i IronX więc "arsenał" prawie pełny :E

Do dyspozycji miałem

APC Nielsena 1:5

VP Bilberry 1:2

Autoland Atack

Mac Prickbort 124

CarPRO IronX

Szczoteczka do zębów

Pędzelki

Aplikator Megsa

Relacja może być trochę pomieszana, bo po zrobieniu dwóch felg zabrakło mi wody i musiałem jechać na działkę po 2 bańki 5L :X

No to zaczynamy :acute:

Tak wyglądały po zdjęciu z samochodu :D

Nk812l.jpg

x5sDfl.jpg

JzWvRl.jpg

Przerzuciłem na drugą stronę i usuwanie brudu z góry

APC 1:5

LyF3bl.jpg

ZPXCfl.jpg

Środek też z grubsza przejechałem, ale fotki niewyraźne był więc nie ma :kox:

Teraz pora na Prickborta :)

8YcF0l.jpg

GL0L2l.jpg

bFUnzl.jpg

Coś tam z tej smułuchy i asfaltu wyłapał...

I przerzutka na górę :)

QDu5Vl.jpg

zJw57l.jpg

W ruch poszedł oczywiście IronX :)

t83rkl.jpg

KGBm7l.jpg

nD80Wl.jpg

ngMETl.jpg

Druga strona, coś tam pomyziałem pędzelkiem i gąbką :D

JytoSl.jpg

mCTQkl.jpg

McqT9l.jpg

VP6mfl.jpg

Po małym szorowanku i płukanku taki efekt

Eow3Rl.jpg

KvaTNl.jpg

6P54Yl.jpg

A teraz wisienka na torcie...

Najbardziej upieprzona felga, nie tykana przeze mnie od początku wewnątrz :D

Combo IronX + Mac Prickbort ratują sytuacje!

jqwPal.jpg

VvbK0l.jpg

xgJ2wl.jpg

OMj4Ml.jpg

Grubo, co?

Efekt końcowy :)

Xh1Mrl.jpg

jZEj6l.jpg

wLTG2l.jpg

a2Szxl.jpg

Felga a na gumy poszedł Nielsen Brilance :)

Myzno.jpg

Wiem, wiem. Praca nie jest największych lotów, ale ja jestem zadowolony z efektów, bo felgi wreszcie odżyły (co nie zmienia faktu, że wciąż są brzydkie i mi się nie podobają :lol:).

Pewnie efekt byłby lepszy gdybym miał glinkę, może Blue Gel i Karchera, ale musiałem sobie radzić wodą z opryskiwacza do kwiatków 1L :D

A dopiero później sobie przypomniałem, że mam szczoteczkę do zębów i tylko ta najbrudniejsza została nią poczochrana :D

Opublikowano

To ja zapytam się o podstawy podstaw. Czym umyć auto, w sensie czy taka rękawiczka z frędzlami za 12-15 zł z tesco wystarczy czy coś innego, ktoś tam prędzej rzucił linkiem do takiej kudłatej rękawiczki ale stówki na to niestety nie wydam. Rozumie, że gąbki odpadają?

Opublikowano
To ja zapytam się o podstawy podstaw. Czym umyć auto, w sensie czy taka rękawiczka z frędzlami za 12-15 zł z tesco wystarczy czy coś innego, ktoś tam prędzej rzucił linkiem do takiej kudłatej rękawiczki ale stówki na to niestety nie wydam. Rozumie, że gąbki odpadają?

Mycie - ShowCarShine - Detailing Shop

Opublikowano

:hi: dostałem dzisiaj w ręce A4 B5 śliwka w akrylu, mega zajechany lakier

kilka fotek z postępów, o glince i ... nie wspominam nawet

@Makki dzięki za konsultację tel.

generalnie zacząłem rotacją Makita + biały pad Flexi + Menzerna 2500, efekty po godzinie prac były raczej marne, po konsultacji z Makkim zaryzykowałem futro + M2500 i dopiero zaczęło być widać efekty

małe 50/50

8cfad59e4c983875.jpg

---------- Post dopisany at 23:10 ---------- Poprzedni post napisany at 23:07 ----------

d8ec3ede970eaef7.jpgff5817fd3b29dc4e.jpg

jedna strona po futrze a druga bez korekty

---------- Post dopisany at 23:18 ---------- Poprzedni post napisany at 23:10 ----------

cb46d9b251a5730a.jpg

0708abf14511e547.jpg

d300dc246b316616.jpg

tylna klapa 50/50 po Menzernie i białym padzie, generalnie będzie jeszcze poprawka futrem

auto po futrze dostanie jeszcze "shine" Menzerną 3000 a po tym wosk Collinite

Opublikowano

Nono mega robota vario:hi:

Opublikowano

zostało jeszcze roboty na jutro, byle chłodniej było bo paść idzie na pysk

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.