Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno kupiłem sobie zielone audi A4 B5 niestety ma one kilka rys na drzwiach (niektóre aż do czarnego) i liczne pod klamkami i stąd moja prośba czy mógłby mi ktoś zrobić jakiś zestaw do usunięcia rys i wypolerowania całego autka w w miarę rozsądnej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, niedawno kupiłem sobie zielone audi A4 B5 niestety ma one kilka rys na drzwiach (niektóre aż do czarnego) i liczne pod klamkami i stąd moja prośba czy mógłby mi ktoś zrobić jakiś zestaw do usunięcia rys i wypolerowania całego autka w w miarę rozsądnej cenie ?

Niektórych rys nie usuniesz, bo najprawdopodobniej są do podkładu lub blachy także żadne kosmetyki tu nie pomogą.

Oczywiście całą resztę da się zrobić. Ile chcesz na to przeznaczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zestaw 3 padów z megs'a.. jakie/jaką emulsje polecisz ?

Masz jakby do wyboru 3 opcje:

1. Meguiars Ultimate Compound i SwirlX - to jak wiadomo seria dla detalistów.

2. Meguiars M105 i M205 - Oskar ma je w galonowych opakowaniach.

3. 3M - zielony, żółty i granatowy korek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra tyle tu różnych cudownych środków opisujecie a ja bym chciał odświeżyć lakier w swoim a4

mam ciemny granatowy, troche rys jest i matowy jakis ten lakier po myjniach automatycznych tak w skrócie czego użyć:

szamponu nie potrzebuje uważam ze mycie auta jest mało istotne w czym to zrobie więc myje zwykłym szamponem za 5 zł,ważne zeby domyć dokładnie z piachu i brudu.

chodzi mi bardziej o to co zrobić dalej jakas polerka i wosk tylko jaki ?

w tym wątku jest za duzo produktów podobnego działania zeby je wszystkie zastosowac zatem ktos doradzi co zrobić zeby mieć lustro na masce :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku przewijają się te same produkty, a nie tyle różnych jak piszesz oraz wielokrotnie podawane są zestawy. Przeczytaj kilkanaście stron wstecz - na pewno coś Ci się wyjaśni i wtedy zadaj pytanie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra przyznaje nie chciało mi sie czytać :decayed: juz wszystko wiem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecisz aby wyczyścic mocno zabrudzoną jasną/ beżową skórę? Noi czym pozniej można zakonserwować ja?

Proszę:

http://sklep.osconcepts.pl/skora-tapicerka-c-8_15.html

Albo zestaw Aloe albo Rich Leather Gel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcę odświerzyć autko po zimie i dlatego chce zakupic Meguiar's Smooth Surface Clay Kit

Pytanie jakiego mleczka najlepiej użyć po glinkowaniu bo tyle tego jest do wyboru u Oskaro, że juz nic z tego nie wiem :gwizdanie:

Czy Meguiar's NXT Generation Tech Wax 2.0 będzie ok?? czy może Meguiar's Deep Crystal Car Polish (DC2)

Wydaje mi się, że Wax 2.0 bedzie lepszy ale wole sie upewnić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcę odświerzyć autko po zimie i dlatego chce zakupic Meguiar's Smooth Surface Clay Kit

Pytanie jakiego mleczka najlepiej użyć po glinkowaniu bo tyle tego jest do wyboru u Oskaro, że juz nic z tego nie wiem :gwizdanie:

Czy Meguiar's NXT Generation Tech Wax 2.0 będzie ok?? czy może Meguiar's Deep Crystal Car Polish (DC2)

Wydaje mi się, że Wax 2.0 bedzie lepszy ale wole sie upewnić :)

Meguiar's Deep Crystal Car Polish to politura, która odżywia lakier, jest nakładana przed woskiem

Meguiar's NXT Generation Tech Wax 2.0 to wosk

także będziesz potrzebował oba :) chyba, że masz jasny lakier to DC2 sobie odpuść bo nie da efektu jak na ciemnych lakierach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciemny lakier, a dokłądniej grafit co zresztą widać na zdjęciu poniżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grafitu możesz użyć, ale nie jest to konieczne i efekt będzie na pewno słabszy niż na czarnym :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, no prawie wiosna już za oknem wiec pomyślałem aby wykorzystać wreście kosmetyki firmy "M" które zakupiłem w tamtym rok, ale nie wiem czy nie potrzebuję jeszcze jakiegoś kosmetyka.

1.Mycie - mam szampon NXT (mycie met.dwóch wiader).

2.Glinkowanie - musze kupić nie wiem Meguiar's Smooth Surface Clay Kit czy Meguiar's Smooth Surface Clay Bar Replacement Kit (3 pack) lub jedną kostke 50g ale wtedy nie będę miał pudełka do przechowywania, i czy można wyglinkować felgi oryginalne Audi w polerce, nabierą połysku?.

3.Polerowanie - mam UC czy dokupić SwirlX czy wystarczy UC ? wszystko bede robił mechanicznie mam polerke http://allegro.pl/polerka-samochodowa-1400w-dysk-180mm-gwar-2-lata-i1487415832.html tylko nie wiem jaki pad kupić miękki(czarny) czy średnio twardy(czerwony-pomarańczowy). Czy felgi też można tym poprawić wygląd?

4.Politura - nie mam czy warto dokupić DC2 czy dać sobie spokój z tym kosmetykiem i tym etapem ? mam kolor szary (grafit) metalik raczej jasny na moje oko.

5.Woskowanie - mam Ice wosk ale sprzedaje kumplowi i zamierzam kupić NXT 2.0

6.Do opon - Meguiar's Endurance High Gloss

Wszelkie aplikatory, ściereczki z MF i ręczniki do osuszania mam.

Czy miedzy 2 a 3 myć auto lub miedzy 3 a 4 ? czy tylko raz przed glinkowaniem.

I jeszcze jedno jak się powinno używać UC, SwirlX lub DC2 do całkowitego wchłonięcia ?

Będę zamawiał w http://sklep.osconcepts.pl/index.php czy jest tam jeszcze jakiś rabat dla klubowiczów i jak go dostać ?

Łukasz liczę na twoją pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabki potrzebujesz przynajmniej dwie cut np. 3m zielona i finish np. 3m niebiewska.

Co do ICE to dobry preparat, bardzo łatwo się nakłada i można go stosować po każdym myciu a ntx raz 1-2 miesiące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiedzcie mi bo mam problem z lakierem. Jest on taki jak by kurz się do niego przyczepił. Niczym nie chce zejść, żadną myjką ciśnieniową, myciem tylko jak potre mocniej szmatką z jakimś preparatem to wtedy robi się gładki. Dodam że lakier tam gdzie jest chropowaty ( czyli cały samochód) nie jest matowy. Troche boję sie tak mocno trzeć żeby nie porysować lakieru :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiedzcie mi bo mam problem z lakierem. Jest on taki jak by kurz się do niego przyczepił. Niczym nie chce zejść, żadną myjką ciśnieniową, myciem tylko jak potre mocniej szmatką z jakimś preparatem to wtedy robi się gładki. Dodam że lakier tam gdzie jest chropowaty ( czyli cały samochód) nie jest matowy. Troche boję sie tak mocno trzeć żeby nie porysować lakieru :/

Na moje amatorskie oko to glinka i w droge :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...