Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

sprawdź na www.meguiars.pl

ja dzisiaj jechałem dach w A4 B6 i Menzerną i UC na padach Flexipads cutting i finishing, ślady po papierze wodnym 2000 zeszły bez problemu, ręcznie sobie tego nie wyobrażam robić

---------- Post dopisany at 22:55 ---------- Poprzedni post napisany at 22:54 ----------

H4mm3R co do skóry, alcantary to sprawdzony na pewno jest Gliptone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H4mm3R co do skóry, alcantary to sprawdzony na pewno jest Gliptone

To co podałem wyżej używa srb38vx do białej alcantary i jest bardzo zadowolony :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co polecicie do pielęgnacji w troche niższych kwotach na początek? Troche czytałem i mniej więcej wiem że potrzebne 2 wiaderka( juz mam) do tego rękawica zamiast gąbki i szampon ( nie wiem jakie kupić) lakier wyglada na czysty i nie ma żadnych osadów więc glinka wydaje mi się nie potrzebna( może się myle)no i coś pózniej , polerka ,wosk, politury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użyj glinki a zobaczysz ile brudu było na lakierze:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz użyć APC albo Autoglym Car Interior Shampoo http://www.all4auto.pl/autoglym-interior-shampoo-500ml-czysci-elementy-plastikowe-tapicerke-podsufitke-p247.html wg. mnie to bardzo fajny środek i ładnie pachnie a usuwa całkiem niezły syf nie niszcząc plastików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co polecicie do pielęgnacji w troche niższych kwotach na początek? Troche czytałem i mniej więcej wiem że potrzebne 2 wiaderka( juz mam) do tego rękawica zamiast gąbki i szampon ( nie wiem jakie kupić) lakier wyglada na czysty i nie ma żadnych osadów więc glinka wydaje mi się nie potrzebna( może się myle)no i coś pózniej , polerka ,wosk, politury?

No właśnie, bo linki w pierwszym poście nie działają i nie idzie się połapać w tych nazwach :) szukam czegoś na początek do swojego autka jak kolega OLI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co polecacie do czyszczenia alcantary?

Proponuje najpierw sprawdzic wilgotna mikrofibra + czysta i sucha mikrofibra.

Nie zalewac i nie przemoczyc materialu.

Jak to nie zadziala to dopiero odpowiednie do tego srodki (bardzo malo produktu i dac mu czas zeby zadzialal), delikatny pedzelek i czyste mikrofibry..

Nalezy pamietac oczywiscie ze sa alcantary roznego rodzaju, wlos itp oraz ze to delikatny bardzo material.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makki potrzebuję wosku do srebrnego lakieru MB, chciałem kupić Finish Kare 1000p ale nie ma obecnie w PL, co innego byś doradził ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka najlepsza politura i wosk do srebrnego auta. Co do wosku, to chciałbym uzyskać maksymalny efekt utrzymania się wosku na karoserii. Używałem TurtleWax, Formula 1 ale długo się nie utrzymywały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makki potrzebuję wosku do srebrnego lakieru MB, chciałem kupić Finish Kare 1000p ale nie ma obecnie w PL, co innego byś doradził ?

A nie lepiej na lato np. PB Nattys Red ? Ja kupiłem do siebie Nattys Blue :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RED - http://showcarshine.pl/115-poorboy-s-world-natty-s-wax-red-naturalny-wosk-gratis-2-mikrofibry.html ( szkoda że niedostępny, trzeba by poszukać po innych sklepach )

Blue - http://showcarshine.pl/113-poorboy-s-world-natty-s-wax-blue-naturalny-wosk-gratis-2-mikrofibry.html ( szkoda że niedostępny, trzeba by poszukać po innych sklepach )

Ostatnio przy odbiorze auta z Rise&Shine pytałem jaka jest różnica, chłopaki powiedzieli że oprócz zapachu nie widzą różnicy. Według mnie między nimi a "białym" też nie będzie różnicy :)

Auto po korekcie lakieru ? Jak nie to możesz wcześniej dać White Diamond żeby ukryć co nie co i na to wosk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vario jak chcesz to mogę Tobie wysłać moją puszkę Finish Kare 1000p, zrobisz merca i odeślesz:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, ja nigdy nie zrozumiem tego jaka jest roznica pomiedzy woskami do danego koloru. Oprocz tego ze czasami pad i mf robi sie kolorowy od wycierania to ja zadnej innej roznicy nie widze i nie widzialem. Czysty chwyt marketingowy i wypelniacze :P

Dodo do kolorow mam tylko for fun i ze wzgledu na moje zboczenie.

Pamietajcie ze PODSTAWA - 90% to przygotowanie powierzchni, oczyszczenie i korekta.

Wosk, czy jest za 100zl czy za 10000zl to tylko zabezpieczenie, moze troche blasku, glebi itp. Efekt wizualny + zabezpieczenie.

Moje stare volvo w wielu miejscach bylo jechane tylko S30+ Scholla i na to wosk Swissvax Insignis V2. Glownie tylny zderzak jechalem papierem, futrem i S3+ gold pozniej S30+ wiec ostro. Auto bylo myte raz od korekty, codziennie jezdzi a w ASO pytaja kiedy bylo lakierowane :facepalm:

Zamiast wydawac kase na jakies woski to proponuje zainwestowac w dobre produkty do mycia, oczyszczenia i pozniejszej korekty maszynowej. I przestrzegac tego ze wszystko zajmuje troche czasu. Najwazniejsze ze LSP niezaleznie czy to natural czy sealant ma byc polozony w odpowiednich warunkach, temp, wygrzany i zostawiony w spokoju na kilka godzin. A nie odrazu na bezdotyk i patrzec jak kropelkuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makki auto jest mojej matki i obiecalem, ze zrobie je na cacy, to w koncu jaki wosk do 100 pln polecisz? Auto stoi codziennie w centrum i jest narazone na kwasy, sadze i ptasie kupy wiec ma byc dobrze zabezpieczone

---------- Post dopisany 11-05-2012 at 00:38 ---------- Poprzedni post napisany 10-05-2012 at 21:12 ----------

@robert, wielkie dzięki za propozycję, bardzo miło z twojej strony ale Mesiu to nie jedno auto w kolejce, jest jeszcze przynajmniej 3 szt. Audi + Seicento

szukam dobrego uniwersalnego wosku, do jasnych lakierów, do ciemnych wiadomo może być DoDo z którego osobiście jestem zadowolony, mam Orange'a i wytrzymał na moim wiśniowym aucie w zimę ponad 3 miesiące więc za tą cenę jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...