Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Myjesz auto gabka i maczasz ja w piaskownicy?

Tylko malowanie niestety....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

na A4 Lelego było podobnie ale auto dużo starsze, wyprowadziłem 90% rys na zero :)

jak bym miał auto w Poznaniu to bym spróbował to usunąć, gorzej z wżerami po ptasich odchodach, kwas dochodzi do bazowego lakieru i go rozwala od środka, tego już się nie usunie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wygląda na porysowaną bazę i zamalowane to klarem :thumbdown: Można powiedzieć że mega ujnia :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie powinien wypowiedzieć się lakiernik, bo to wygląda mega dziwnie. Kurrwa jak rysunkim obcych w Andach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę się wymądrzać, auto było sukcesywnie rysowane ale maskowane jakąś politurą, politura schodzi i zaczyna być widać to co jest na zdjęciach, jeżeli są to tylko rysy na klarze to nie widzę opcji żeby nie usunąć tego, jak pisałem wcześniej, jeżeli baza pod klarem jest popękana to już kiepsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

młody_z_drogi, gdyby było bliżej to bym sprzęt na pakę załadował i podjechał a tak ...

co do rys pod klarem to wątpię, nie taki efekt wizualny jest jak są rysy pod klarem

---------- Post dopisany at 22:46 ---------- Poprzedni post napisany at 22:35 ----------

Auto brudne ale tak ma być, dla porównania powierzchnie z woskiem Dodo Juice, QC Megsa i bez niczego

Dodo

e8ac1f86aa86610f.jpg

Nic

0fc27e4e960bad1a.jpg

QC Megsa

71d9ed04fe409333.jpg

Nic

77532f4a71ac62b7.jpg

---------- Post dopisany at 22:47 ---------- Poprzedni post napisany at 22:46 ----------

obszar to maska i błotnik, najgorzej po Megsie :whistling: auto normalnie zakurzone i zaschnięte po deszczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś ciekawego odcienia czarnego w który możnaby prysnąć całe auto, znacie coś?

Havanna Black z palety VAG. Pewnie znajdziesz gdzies w salonie np A6 lub A7. Tylko zeby byla nowa bo uzywane to ja widzialem po polerkach i to juz nie to samo :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jakaś k*rwa na parkingu obiła mi klapę:wallbash: Wygląda jakby zahaczone zegarkiem czy czymś takim...

Wczoraj próbowałem z tym jakoś powalczyć, ale cudów nie zdziałam bo rysa taka że pod paznokciem czuć:facepalm:

tak to wyglądało:

DSCN0323.jpg

DSCN0324.jpg

pomyślałem że złagodzę nieco krawędzie, więc papier 2500+woda i jazda...

DSCN0329.jpg

niestety efekty kiepskie, mimo że coś tam zniknęło:kwasny:

DSCN0332.jpg

więc kolejna próba, tym razem dokładne oczyszczenie IPĄ i odrobina lakieru zaprawkowego

DSCN0334.jpg

DSCN0337.jpg

przeschło i dzisiaj znów papier, później futra, pady cuda niewidy... i wciąż jest do d*py:wallbash:

Macie jakiś pomysł żeby to zrobić? Oprócz lakiernika oczywiście...

DSCN0338.jpg

DSCN0347.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko :)

mam pytanie odnośnie środków meguiars. Nie mam za bardzo czasu ani dobrego miejsca żeby pobawić się z woskami a lakier na mojej a4 nie jest w najgorszym stanie. Do tego to szary metalic więc niewidać zbytnio rys. Patrzyłem za środkiem którym można w miare łatwo "odpicować" autko żeby miało lśniący połysk. Gdzieś w tym poście przeczytałem o Meguiars Cleaner Wax, że jest fantastyczny. Jak bardzo trwałe to jest? Myje auto na myjce ciśnieniowej + śczotka na myjce, mycie proszkowe itp. Nie wiem czy po takim umyciu zostanie cokolwiek tego wosku? :)

Ale tak pomyślałem żeby właśnie tak raz na miesiąc/dwa oblecieć auto tym Cleaner Wax a regularnie po każdym myciu przelecieć na szybko Meguiars Ultimate Quick Wax w sprayu.

Będę wdzięczny za opinie fachowców:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowcem to napewno nie jestem, ale używam tylko środków tej firmy, miedzy innymi tych o których pisałeś i jak dla mnie towar bomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, w koncu sie biore za ogarniecie wygladu mojej furki i mam kilka pytan o etap:

1. Mycie szampon pacific blue

2. Jakas glinka (?) - jaka bo planuje kupic

3. Tutaj cos czym moglbym lekko ryski ogarnac (rowniez te pod klamkami)

4. collinite 476

Oczywiscie jak wiem, ze recznie nic nie zdzialam dlatego zakupilem polerke silverline (wazne ze ma reg. obr. I stabilizacje obr.).

Poleccie jakie pady, czego i kiedy uzyc jeszcze.

Aplikatory gabkowe z megsa mam i sterte mikrofibr :-)

A i jeszcze posiadam politure z megsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowcem to napewno nie jestem, ale używam tylko środków tej firmy, miedzy innymi tych o których pisałeś i jak dla mnie towar bomba.

Dzięki za odpowiedź. A czy używanie tych dwóch środków wystarcza? czy ten pierwszy Cleaner Wax to da porządną powłokę wosku? a ten drugi go dobrze odswierzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowcem to napewno nie jestem, ale używam tylko środków tej firmy, miedzy innymi tych o których pisałeś i jak dla mnie towar bomba.

Dzięki za odpowiedź. A czy używanie tych dwóch środków wystarcza? czy ten pierwszy Cleaner Wax to da porządną powłokę wosku? a ten drugi go dobrze odswierzy?

Używam MEGUIARS WOSK NXT Generation Tech Wax 2.0 + (2565453528) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. , a do odświeżenia rewelacyjnie szybki jest

Meguiars - Ultimate Quik Detailer (2524152242) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie który z tych dwóch środków użyć? tech wax czy cleaner wax? mają jakieś różne przeznaczenia?

Tech wax to czysty syntetyczny wosk, który daje fajną ochronę , dobre odpychanie wody i delikatnie potrafi przymaskować hologramy.

Cleaner-wax to wosk z dodatkami czyszczącymi czyli podczas woskowania dobrze jest chwilę dłużej jego wcierać to przełoży się to na usunięcie lekkich utlenień i np plam po twardej wodzie.

Trwałość cleaner wax to ok 1 miesiąc, tech wax ok 2 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...