Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżyłem na szybko silnik w dupowozie...

dsc0522kopiowanie.jpg

dsc0523kopiowaniea.jpg

dsc0525kopiowanie.jpg

dsc0526kopiowanie.jpg

dsc0527kopiowanie.jpg

dsc0528kopiowanie.jpg

dsc0529kopiowanie.jpg

dsc0530kopiowanie.jpg

dsc0531kopiowanie.jpg

dsc0532kopiowanie.jpg

Stanowisko pracy... Szkoda mi było brudzić kostkę więc szybko na trawę za dom ;)

dsc0533kopiowanie.jpg

Na wszelki wypadek okryłem alternator, mimo że aku odłączony...

dsc0535kopiowanie.jpg

dsc0536kopiowanie.jpg

dsc0537kopiowaniem.jpg

dsc0538kopiowanie.jpg

dsc0539kopiowanie.jpg

dsc0540kopiowanie.jpg

dsc0541kopiowanie.jpg

dsc0542kopiowanie.jpg

dsc0543kopiowanieh.jpg

dsc0544kopiowanie.jpg

dsc0545kopiowanief.jpg

Część wody wydmuchałem, reszta wyparowała :)

dsc0546kopiowanie.jpg

dsc0547kopiowanie.jpg

dsc0548kopiowanie.jpg

dsc0550kopiowanie.jpg

dsc0551kopiowanie.jpg

Wiem wiem, można było dużo lepiej ale głównie chciałem odświeżyć bo już nie umiałem na to "paczeć", tym bardziej że auto za niedługo idzie znowu do mechanika więc jak wróci to poprawimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

to tylko promo film więc musiało być bardziej efektownie niż efektywnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę przeleciałem, ale baardzo po łebkach, chciałem tylko odświeżyć żeby tak nie straszyło jak się otworzy, poza tym czas gonił a jeszcze nie było pewne czy auto odpali bo trochę wody się przelało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę przeleciałem, ale baardzo po łebkach, chciałem tylko odświeżyć żeby tak nie straszyło jak się otworzy, poza tym czas gonił a jeszcze nie było pewne czy auto odpali bo trochę wody się przelało :wink:

Jeszcze jakbyś napisał jakiej chemii użyłeś to w ogóle byłoby git :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos silnika, planyje u siebie kompletne mycie komory tylko boje sie zeby nie zalac wrazliwych elementow. Co w B6 najlepiej zakryc i jakie macie na to sposoby, co odlaczyc, po jakim czasie ponownie uruchomic silnik itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę przeleciałem, ale baardzo po łebkach, chciałem tylko odświeżyć żeby tak nie straszyło jak się otworzy, poza tym czas gonił a jeszcze nie było pewne czy auto odpali bo trochę wody się przelało :wink:

Jeszcze jakbyś napisał jakiej chemii użyłeś to w ogóle byłoby git :decayed:

ja robiłem wczoraj u siebie, najpier pianą Valet pro, potem pedzelek i APC 1:5, potem pod ciśnieniem opłukałem, wydmuchałem poowietrzem, reszta sama doschła:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw oprysk tym czymś... promacja była i za 9zl żal było nie brać:decayed: Potem mix w Marolexie: APC Nielsen, Surfex, ValetPro PH Neutral... Mało pędzelka no i płukanie pod ciśnieniem, wydmuchanie powietrzem, reszta wyschła podczas jazdy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oficjalnie mało... ale jest gro ludzi, zapaleńców, którzy robią to po "garażach"... w każdym mieście znajdziesz "specjalistów"...

generalnie to drogi interes (przynajmniej dla mnie)...

Czy drogi?? Za coś co jest dobrze zrobione trzeba parę groszy zapłacić:whistling: to tak jak z autem chcesz mieć rodzynka to musisz wyłożyć ponad przeciętną niż zwykły model:wink:

Nie neguję tego przecież... bardziej chodziło mi o to, że nie wszyscy mają takie podejście, żeby płacić 1kzł za odnowę swojego auta... na mojej ulicy (30 domów x średnio po 2 samochody) chyba tylka JA mam więcej niż jedno wiadro i więcej niż szampon do samochodu :) więc taka jest skala ludzi twierdzących, że ładnie wyglądający samochód to umyty płynem do naczyń i miotełką do zamiatania psich kup (bez urazy dla psów)

nie naskakuje na nikogo... sam bym tego nie robił za parę groszy

zgadzam sie z kol vario, że to ciężka praca.... nawet bardzo ciężka i męcząca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MEGUIARS WOSK NXT Generation Tech Wax 2.0 + zamówiony :D ciekawe jaki bedzie efekt :D

jak myślicie z tym reczniczkem byłoby lepiej ?

Meguiar's ULTRA PLUSH SUPER TERRY TOWEL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg24 Fibra nie wpłynie ci znacząco na wygląd po woskowaniu, jeżeli jest złej jakości to najwyżej będzie źle zbierać albo pozostawi włókna i w najgorszym wypadku może porysować lakier.

Meguiars robi w miarę dobre fibry ale nie za tę cenę, w tej cenie można mieć dużo lepsze. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCS zaproponuj w takim razie jakie dobre i w jakiej cenie macie w ofercie

Z tańszych a dobrej jakości do polerowania wosku np:

COBRA Gold Plush Jr. Microfiber

CHEMICAL GUYS ULTRA PLUSH DETAILING TOWEL 60X43

EUROW SHAG WEAVE

Z droższych ale za to :slina:

WET WET LOOK DAIMOS 40X40

PROFI POLISH Super Soft

SCHOLL MICRO PLUS PREMIUM

POLISHANGEL® SOFTHEAVEN

MICROFIBER MADNESS SUMMIT 800

CHEMICAL GUYS Mikrofibra MAX

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten mi sie podoba :D

CHEMICAL GUYS Mikrofibra MAX GRATIS mikrofibra

na wiosne trzeba soboe sprawic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powoli myślę nad kupnem maszyny DA a że samą maszyną nic nie podziałam to trzeba też kupić jakieś pady no i tu jest problem bo szczerze zgłupiałem, za dużo tego:decayed: Potrzebuje pady na razie tylko żeby nakładać cleanery i glaze np. PB Black Hole lub AG SRP... Co możecie polecić ? Ja myślałem nad Flexipads Softouch Waffel 80/145mm :wink: Czekam na propozycje i od razu z góry dzięki za każde info :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...