Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio przewoziłem w bagażniku 3 rolki papy i niestety pozostały czarne smugi na wykładzinie i ściance. Mozna to czymś wyczyścić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ostatnio przewoziłem w bagażniku 3 rolki papy i niestety pozostały czarne smugi na wykładzinie i ściance. Mozna to czymś wyczyścić ??

Quik Out albo jakiś All Purpose Cleaner aczkolwiek nie wiem co to za ślady. Jak to nie pomoże to tylko pranie, które też chwyci ślady papy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przewoziłem w bagażniku 3 rolki papy i niestety pozostały czarne smugi na wykładzinie i ściance. Mozna to czymś wyczyścić ??

Quik Out albo jakiś All Purpose Cleaner aczkolwiek nie wiem co to za ślady. Jak to nie pomoże to tylko pranie, które też chwyci ślady papy.

są to ślady warstwy bitumicznej, czyli pewnie jakiś lepik i smoła :) wątpię, ze czymkolwiek to usunę :( aktualnie zaopatrzyłem się już w matę ochronną, żeby takie wypadki nie miały miejsca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są to ślady warstwy bitumicznej, czyli pewnie jakiś lepik i smoła :)

Może być trudno - bez jakiś rozpuszczalników raczej nie dasz rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. chcialem zapytac czy w obecnych warunkach atmosferycznych panujacych na zewnatrz moge zabezpieczyc lakier na zime,glownie chodzi o temperature, czy poczekac z tym do wiosny? Planuje zakupic "zestaw rozbudowany do ciemnego lakieru" i jakies tam dodatkowe rzeczy, czyli kompleksowo i profesjonalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważne żeby było sucho i powyżej zera (garaż)... zostawianie na wiosnę to kiepski pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota w garażu jest bardzo niewygodna (wiem, próbowałem), lepiej poczekać na lekką poprawę pogody i do dzieła :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota w garażu jest bardzo niewygodna (wiem, próbowałem), lepiej poczekać na lekką poprawę pogody i do dzieła :good:

To chyba zależy od rozmiaru garażu :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. chcialem zapytac czy w obecnych warunkach atmosferycznych panujacych na zewnatrz moge zabezpieczyc lakier na zime,glownie chodzi o temperature, czy poczekac z tym do wiosny? Planuje zakupic "zestaw rozbudowany do ciemnego lakieru" i jakies tam dodatkowe rzeczy, czyli kompleksowo i profesjonalnie :)

Zima to najgorsze warunki drogowe i ostry sprawdzian dla lakieru więc zabezpieczenie na zimę to podstawa.

Zrób to jak najszybciej, bo zima niedługo i temperatury też nie będą za dobre na zabawę - nam też jest zimo :wink4:

Ważne żeby zrobić przynajmniej absolutne minimum czyli glinkowanie, przygotowanie powierzchni i wosk + detailer.

Dodatki wewnątrz wedle uznania, ale miło jest mieć czysto.

Na wiosnę jak jest ciepło można poświęcić autu wiele czasu i zrobić porządne usunięcie wad lakieru.

ważne żeby było sucho i powyżej zera (garaż)... zostawianie na wiosnę to kiepski pomysł

Ważne żeby było przynajmniej 10 stopni i nie było wilgotno - chodzi o temperaturę nakładania wosku i jego odpowiednie przeschnięcie.

Robota w garażu jest bardzo niewygodna (wiem, próbowałem), lepiej poczekać na lekką poprawę pogody i do dzieła :good:

Przemek, jak ktoś ma garaż , że jak wjeżdża to prawie zahacza ściany lusterkami to się nie dziwię, że jest niewygodnie :tongue4:

Garaż to idealne miejsce do wykonywania takich czynności - może być podziemny nawet gdzie możemy sobie stanąć, włączyć jakieś światło i robić coś przy autku poza myciem oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie jakiś sprawdzony środek do czyszczenia/pielęgnacji plastików we wnętrzu auta,co by sobie poradził ze śladami tłustych paluchów?

koniecznie mat,niema nic gorszego,niż połyskująca deska :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie jakiś sprawdzony środek do czyszczenia/pielęgnacji plastików we wnętrzu auta,co by sobie poradził ze śladami tłustych paluchów?

koniecznie mat,niema nic gorszego,niż połyskująca deska :sick3:

Quik Interior Detailer lub Natural Shine Protectant, na pewno nie będziesz załował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quik Interior Detailer lub Natural Shine Protectant, na pewno nie będziesz załował :)

QID jest bardziej do odświeżenia na szybko deski, a NSP odpowiednio ją pielęgnuje.

Polecam ten drugi środek - jest rewelacyjny :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quik Interior Detailer lub Natural Shine Protectant, na pewno nie będziesz załował :)

QID jest bardziej do odświeżenia na szybko deski, a NSP odpowiednio ją pielęgnuje.

Polecam ten drugi środek - jest rewelacyjny :wink4:

potwierdzam :good: u siebie najpierw porządnie umyłem wszystko wodą z mydłem a później Natural Shine Protectant, efekt malina :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :hi:,w poniedziałek kupię.

Łukasz,tę zniżkę mamy kupując bezpośrednio w MEGUIARS,czy u przedstawicieli wymienionych na ich stronie też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz,tę zniżkę mamy kupując bezpośrednio w MEGUIARS,czy u przedstawicieli wymienionych na ich stronie też?

Tylko w Meguiars.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quik Interior Detailer lub Natural Shine Protectant, na pewno nie będziesz załował :)

QID jest bardziej do odświeżenia na szybko deski, a NSP odpowiednio ją pielęgnuje.

Polecam ten drugi środek - jest rewelacyjny :wink4:

szkoda, ze tak późno piszesz, ja kupiłem Quick detailera, bo myślałem, ze lepszy :)

A tak poza tematem to idą nowe kosmetyki, takze moze lepiej poczekać do wiosny :)

http://www.meguiars.com/whatsnew/2010Preview.cfm?page=2010_consumer_products

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ofercie jest też jakiś "magiczny" środek do czyszczenia foteli?

Np. Quik Out.

szkoda, ze tak późno piszesz, ja kupiłem Quick detailera, bo myślałem, ze lepszy :)

A tak poza tematem to idą nowe kosmetyki, takze moze lepiej poczekać do wiosny :)

http://www.meguiars.com/whatsnew/2010Preview.cfm?page=2010_consumer_products

Szkoda, że nie czytałeś wątku - coś byś na pewno ciekawego wyczytał :tongue4: :tongue4: :tongue4:

Co do nowych produktów to jeszcze nie ma żadnych opinii oraz nie wiadomo kiedy w rzeczywistości się pojawią.

Dla mnie WIPES to zupełnie zbędny produkt, a reszta zobaczymy :wink4: Megs widzę chce wypuścić coś do tylko ręcznego użycia, odświeżyć wosk Gold Class oraz głównie rzeczy do wnętrza pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz mam jeszcze pytanko. Nie ma ju w ofercie megsa NXT Generation Insane Shine Tire Spray. Co w zamian można zastosować, żeby było szybko, bez zacieków na feldze i skutecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz mam jeszcze pytanko. Nie ma ju w ofercie megsa NXT Generation Insane Shine Tire Spray. Co w zamian można zastosować, żeby było szybko, bez zacieków na feldze i skutecznie :D

Endurance High Gloss - nakładasz na aplikator i potem na oponę - efekt rewelacyjny i długotrwały :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...