Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piłka nożna


jarko

Rekomendowane odpowiedzi

Kompletnie rozjechali obronę Arki.

Ale spoko, to samo by zrobili z każdą defensywą w tym kraju :kox: :kox:

50% drużyny Ruchu, to świetny trener z głową na karku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Kamyk

    3556

  • stanley

    3169

  • jarko

    1724

  • akjam

    1504

Top użytkownicy w tym temacie

Zgadzam się, Waldek Fornalik robi świetną, doskonałą robotę jak na to, jaki ma potencjał piłkarski.

Swoją drogą, jedynie mnie zastanawia jedna kwestia.

Mianowicie, wielu Ślązaków ma coś takiego, że potrafią efektywnie grać/trenować tylko na Śląsku.

Oczywiście, proszę tego nie traktować jako obrazę, ale jako, wydaje się, realny obraz sytuacji.

Ciekawe, czy z Waldkiem byłoby to samo :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, Waldek Fornalik robi świetną, doskonałą robotę jak na to, jaki ma potencjał piłkarski.

Swoją drogą, jedynie mnie zastanawia jedna kwestia.

Mianowicie, wielu Ślązaków ma coś takiego, że potrafią efektywnie grać/trenować tylko na Śląsku.

Oczywiście, proszę tego nie traktować jako obrazę, ale jako, wydaje się, realny obraz sytuacji.

Ciekawe, czy z Waldkiem byłoby to samo :mysli: :mysli:

w przypadku "młodych" z Ruchu jest to różnie, jest wielu chłopaków w II drużynie niebieskich, którzy nie mają ze Śląskiem nic wspólnego.

Odkąd pamietam ,w Chorzowie nigdy nie było $ ( a jest to bodajże od 91roku)

Widać, że w ostatnim czasie postawili na wychowanie młodzieży i nieźle im to wychodzi.

[br]Dopisany: 24 Lipiec 2011, 00:58_________________________________________________A kogo masz na myśłi, że im bardzo poza ziemią sląską nie wyszło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważ, że większość chłopaków Ruch bierze z okolicznych klubów.

Macie świetnie działający skauting, który obejmuje przede wszystkim Śląsk.

Wybieracie większość młodych, tanich acz zdolnych chłopaków z niższych lig.

Praktycznie co rok jakiś chłopak się wybija: Sobiech, Jankowski, Piech itp. itd.

Pod tym względem Ruch jest w Polsce fenomenem.

Do tego mądry trener, który umie takich piłkarzy skutecznie włączyć do gry.

Dla przykładu: Chodziło mi o Gajtkowskiego (jego szczególnie), Śrutwę, Janka Wosia.

Chłopaki tak naprawdę dobrze grali tylko na Śląsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważ, że większość chłopaków Ruch bierze z okolicznych klubów.

Macie świetnie działający skauting, który obejmuje przede wszystkim Śląsk.

Wybieracie większość młodych, tanich acz zdolnych chłopaków z niższych lig.

Praktycznie co rok jakiś chłopak się wybija: Sobiech, Jankowski, Piech itp. itd.

Pod tym względem Ruch jest w Polsce fenomenem.

Do tego mądry trener, który umie takich piłkarzy skutecznie włączyć do gry.

Dla przykładu: Chodziło mi o Gajtkowskiego (jego szczególnie), Śrutwę, Janka Wosia.

Chłopaki tak naprawdę dobrze grali tylko na Śląsku.

w pełni się z Tobą zgodzę

Jankowski 90r, Piech 85r, Sobiech 90r

z tej trójki, tylko Sobiech jest ze Śłąska :wink4:

Gajtkowski miał chyba za słabą i za młodą psychikę na większą piłkę, a Śrutwa i Woś - im, to chyba brakło ambicji lub chęci, w przypadku Wosia jeszcze kontuzje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gajtkowski miał chyba za słabą i za młodą psychikę na większą piłkę

Szczególnie właśnie mi jego szkoda, ponieważ zawsze darzyłem go wielkim szacunkiem.

Technikiem nigdy wielkim nie był, ale to typ napastnika, który bardzo lubię.

Całkiem szybki, silny jak tur i wkładający całe serce w grę.

Do tego miałem kiedyś jeszcze przyjemność z Krzyśkiem zamienić pare słów - bardzo fajny, skromny człowiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gajtkowski miał chyba za słabą i za młodą psychikę na większą piłkę

Szczególnie właśnie mi jego szkoda, ponieważ zawsze darzyłem go wielkim szacunkiem.

Technikiem nigdy wielkim nie był, ale to typ napastnika, który bardzo lubię.

Całkiem szybki, silny jak tur i wkładający całe serce w grę.

Do tego miałem kiedyś jeszcze przyjemność z Krzyśkiem zamienić pare słów - bardzo fajny, skromny człowiek.

Ja go nie lubiałem, bo grał w gieksie :wink4:. Szacunkiem go jednak darzyłem - umiejętności, talent, zadziorność miał ponad naszą ligę - szkoda, że gdzieś, kiedyś żle pokierował swoją karierą :( Silny wizycznie - jak mało który napastni naszej ligi.

Zobaczymy jak Sikora z Polonii W. się rozwinie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem :)

Nie ukrywam, że z dwójki GKS vs Ruch zawsze większą sympatią darzyłem GieKSę, a pamiętam właśnie doskonale jak Gajtek grał tam pierwsze skrzypce :)

Sikorski ma podobne cechy wolicjonalne do Gajtkowskiego właśnie. Jest natomiast dużo szybszy, podobnie surowy technicznie :) i zdecydowanie słabszy fizycznie.

Ja Zielińskiego uważam za dobrego trenera i myślę, że pod jego okiem jeszcze się rozwinie, chociaż wielką gwiazdą moim zdaniem nie będzie.

Ale te 10 bramek w sezonie jest moim zdaniem jak najbardziej realne.

Swoją drogą, taka mała anegdotka z Katowic :)

Pamiętam nasz wyjazd na GKS po powrocie z Ekstraklasy (nota bene to był ten sezon, kiedy w GieKSie było już tragicznie finansowo i spadali z Ekstraklasy).

Przybyliśmy jakieś 45 minut przed gwizdkiem i rozłożyliśmy się na trybunie gości (było nas ok. 1.5 tysiąca). W pewnym momencie widzę, że pod trybunę przychodzi jakieś 50-60 osób w czarnych kurtkach. Zastanawiałem się czy to GieKSa, Ruch czy ktokolwiek inny. Stanęli tuż pod trybuną i gdy już sądziłem, że zaraz będzie niezły dym usłyszałem KONKRETNE:

"Był, będzie, jest Tyski GKS" :)

Chłopaki oczywiście do nas dołączyli na trybunę

Bez jaj, ekipa była baaaaaaaardzo, ale to bardzo konkretna.

A sam mecz, tragiczny w naszym wykonaniu, przegrany 1:0 po bramce z karnego Staśka Wróbla, który jeszcze pare miesięcy wcześniej grał w....Cracovii :)[br]Dopisany: 24 Lipiec 2011, 01:34_________________________________________________

Rex nie bede teraz wchodzi za bardzo w polemike bo sie spiesze do pracy.

Ale widze że jesteś odpowiednio nastawiony i wyedukowany przez braci po szalu.

Każdy ma swoją historię i sie jej trzyma.

dla mnie to jest to samo jakby jakis Czech, do mnie - polaka, patryjoty, miał wąty i oskarżał mnie o interwencję na ich kraj. Wszyscy wiem że interwencja taka miała miejsca, jesteśmy nie lubiani u nich ale oprócz tego my jako polacy wiemy jak bogatą mamy historię i jesteśmy z tego dumni i tego sie trzymamy, tego nasz uczą w szkołach.

Jeden incydent tego nie zmieni. Za to od strony czech jesteśmy postrzegani jako sługusy ZSRR.

Nie tak jest ? A czujesz sie sługusem ruskich ? Bo ja nie, nie po to mój dziadek walczył w AK.

A to że część nieuświadomionych kibiców machała flagą GTS ? A teraz to masz wszystkich kumatych kibiców? Nie... jeden pójdzie kupić szalik z logo TS, a drugi nieświadomy - kupi z logo SSA.

Nikt tego nie tępi. Ale jakoś trzeba zapełnić stadion co ma 33 tys.

Szkoda tylko że dzielny prezes Żur wyrzucił ubeków za drzwi i że nie skończył za to na Kamczatce, tego niestety nikt już nie potrafi wytłumaczyc.

No właśnie naginanie historii, propaganda, niektórzy są w tym napradę dobrzy.

Pozatym 99% klubów piłkarskich w tamtym czasie było nasiąknięta komuną.

To że mojego Ojca w tamtych czasach też zawineli za nic na dołek to też wina Wisły może ?

A to jak reagowali na to kibice to już inna sprawa. Niektórzy nie mieli ich wtedy wcale albo prawie wcale, - jak Polonia W. teraz - więc pewnie nie byli aż takim akrakcyjnym celem dla komuchów.

Tak Jarko, tak jest, rano odświeżamy strone czy wpłyneła Uzbecka renta, wieczorem przebieramy sie z munduru i wskakujemy w stroje kibica i idziemy na mecz. Wiesz co sr** mi sie chce i żygać jak to czytam. A Cracovia jest taka biedna i taka cacy, a my tacy źli. To straszne.

Że też mi te "fantastyczne" posty gdzieś uciekły.

W którym miejscu naginam historię?

JEDNO miejsce mi podaj?

Człowieku, nie nastawiony i wyedukowany przez braci, tylko sam czytałem, oglądałem, rozmawiałem z ojcem jak było.

W pupie to mam, Jarko, dawaj mi ostrzeżenie/uciszenie/bana - trudno.

Czy z Wami (Wiślakami) się ku*** nie da dyskutować na argumenty?

Pokazuję Ci prawdę, historię, o której jak widzę Ty nie masz najmniejszego pojęcia.

Bo skąd masz ku*** wiedzieć?

W Zawierciu Ci ojca nie tłukli za bycie za Cracovią. Czytać jak było - po co...

Przesiąknięty sukcesami Wisły kibicu sukcesu, co o własnym (ponoć) klubie gówno wie.

Nie odpowiedziałeś konstruktywnie na ŻADEN z FAKTÓW tylko gadasz jakieś głupoty oderwane od rzeczywistości.

Do książek, neta czy czegokolwiek innego, a potem gadaj o propagandzie.

Ja jebię, mam od cholery kumpli/przyjaciół, kibiców Wisły. Każdy wie jak było i nie śmie z tym polemizować.

Ale nie ku***, znalazł się julo23 dla którego FAKTY to propaganda.

Kurwica człowieka strzela jak takie brednie jak Twoje czyta, a potem przekaz idzie w świat.

Dla Twojej informacji:

Prezes Żur został zmuszony do ustąpienia z zarzutem malwersacji finansowych. Których to oczywiście się nie dopuścił.

My w następstwie zostaliśmy odgórnie nazwani Ogniwo. Poprzez nasze wartości (patriotym, demokracja i idąca z tym otwartość na inne niż Polskie nacje) staliśmy się balastem.

Bo się postawiliśmy. Zawodnicy byli odsuwani od drużyny, a Żur już nigdy nie pracował w Cracovii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje,że nie wszyscy pamiętają czasy komuny. Cracovia wcale nie była klubem szykanowanym tylko źle zarządzanym.

A prezesi z czerwoną legitymacją byli wszędzie, i w klubach sportowych i w zakładach pracy.

Cracovią przed wojną rządziło dwóch Żydów i był porządek, a po wojnie dwudziestu Polaków i nie mogli sobie z Cracovią poradzić.

Cracovia bazowała na partyjnych działaczach będąc w nic nieznaczących zrzeszeniach, natomiast Wisła bazowała na działaczach gwardyjskich a więc działaczach związanych z resortem siłowym. Stąd tez logicznym jest, że musiała mieć lepiej od Cracovii i innych klubów krakowskich. I tak też było lepiej miała ale tylko na krakowskim podwórku. Na arenie ogólnopolskiej ustępowała zdecydowanie bogatym resortowym śląskim klubom i innym umieszczonym w resortach siłowych jak np. Legia, i pewnym okresie Gwardia W.

Ja uważam że cała ta sprawa z komuną, nie dotyczy nas normalnych kibiców. Mnie interesuje cos kibicowskiego jednak, a to ze tak nienawidzone i wytykane przez was -pieski , milicyjne k...,itp , czyli kibice WISŁY jednak potrafili postawić sie komunie , przypomne Ci tylko marsze pod konsulat radziecki, walki z milicją na błoniach i kilka innych incydentów , gdzie byliście wtedy wielcy prawicowcy... Kibice Cracovii ?

Od kiedy jestescie patryiotycznym klubem ? Od momentu przyjecia pasiastych barw austryjackiego zaborcy? Od momenu przyjęcia niepolskiej nazwy w czasach zaborów? Od momentu kolaboracji z austryjakami żydow którzy z waszym klubem byli związani ??

Wisła ma Polskie patryiotyczne korzenie. To czego wam brakuje. A Stalinowskie doktryny, przypisanie klubow pod patronat instytucji państwowych próbujecie tak jak i komuchy gnoić Wislę.

Piszecie o tym ze ktoś wybierał gen Grune na prezesa, kto kibice Wisły??? Nie żartuj, my za komuny nawet barwy z czerwono biało niebieskich odwrocilismy na niebiesko bialo czerwone na znak protestu.

Do tej pory kibice maja takie barwy a klub inne, taka tradycja. Za komuny w Krakowie tylko Wiślacy brali udzial w manifestacjach bo i kibicow craxy bylo 2 na krzyż w Krakowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory kibice maja takie barwy a klub inne, taka tradycja. Za komuny w Krakowie tylko Wiślacy brali udzial w manifestacjach bo i kibicow craxy bylo 2 na krzyż w Krakowie...

Rozumiem że NH to dla Ciebie nie Kraków i to gdzie tak naprawdę WALCZONO O WOLNOŚĆ nie ma żadnego znaczenia...

Sprawdź Sobie jakie wówczas Hutnik miał frekwencje na meczach, ale nikt wtedy nie myślał żeby w szaliku iść walczyć bo ludzie co innego mieli w głowach tym bardziej w tak młodej dzielnicy...

Komuniści potrzebowali propagandy m.in. sportowej i do tego Wisła im służa przez dziesiątki lat... Jak bardzo byś nie wymyślał to tego się nie wyprzesz, ale widocznie Ty masz własną cudowną historię...

a to ze tak nienawidzone i wytykane przez was -pieski , milicyjne k...,itp

Jednego dnia chłop szedł na mecz i krzyczał WISŁA(gwardia) KRAKÓW, a drugiego gonił po ulicach z pałką i w mundurze mojego ojca, wujka, sąsiada... Ciężko to zrozumieć... I nikt nie mówi że Wszyscy tacy byli, bo to oczywiste że normalni kibice związani z Wisłą od początku też byli... Ale fakt że macie zajebistą skazę w historii kubu jest niepodważalny...

Grzegorz, widziałeś :?: :naughty:

54517369.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś interesuje to w filmiku drugi temat, stadion... Na początk w fragmentach meczu widać moją flagę :kox:

http://www.kronika.com.pl/odtwarzacz/index.php?KID=230&PAGE=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian A4

Ale mi chodzi żeby w LT wszystkie posty stare skasować :) [br]Dopisany: 24 Lipiec 2011, 11:59_________________________________________________Ale mi chodzi żeby w LT wszystkie posty stare skasować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakas nagroda dla wygranego?? :gwizdanie: :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...