Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Mi po motostacie wychodzi, że niby pali 14l/100km :mysli:

Czasami przycisne, ale tak to obroty nie wchodzą powyżej 2.5k :E Raczej jeżdżę spokojnie.

Co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

u mnie spalanie wedlug motostat na dystansie 50tys km wynosi 6.73l 20% miasto reszta trasa i autostrady

raczej nie zamulam na drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna obserwacja :

1 tankowanie - pod koreczek :gwizdanie:

2 tankowanie - po 103 km przejechanych - również dolewka pod koreczek ile weszło ? ...

7,220 litra :kox: :kox: :kox: :kox:

Jazda : 45 km miasto w dniu roboczym w godzinach 15:00-18:00 oraz 55 km jazda w cyklu mieszanym w godzinach rannych - 7:00-9:00 oraz wieczornym 19:00-20:00 :)

Jak usłyszę, że silniki 2.5 to kible i gówno - znajdę i zaje**ie !! :gwizdanie: :tongue4:

Kiedyś wyczytałem fajne "podsumowanie" w ocenie tych motorów :

Jak dbasz tak masz, opinia wykształtowała się bo jeden powiedział, drugi dodał, trzeci urozmaicił i wyszły pierdoły niczym z kościelnej ławki na niedzielnej mszy w STREFIE DLA EMERYTÓW ! :naughty:

Zaś na innym forum wyczytałem, że użytkownikom silników 1.9 żal dupsko ściska i dupcą głupoty :) ( a niektórych silniki z nalotem ponad milion km ) :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaleje do pełna to pokazuje mi, że przejade 350-380mil czyli jakieś 580-630km :tongue4: Dodam że mam ciężką nogę, quattro i bak o poj. 66litrów :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio trasa Poznań - Włocławek i powrót (autostrada ok. 160 km/h), normalne drogi spokojnie bo był ruch - w granicach 70-110 km/h. + 100 km spokojnej trasy i wyszło 6,7l przy dystrybutorze -> lepiej niż przed chipem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaleje do pełna to pokazuje mi, że przejade 350-380mil czyli jakieś 580-630km :tongue4: Dodam że mam ciężką nogę, quattro i bak o poj. 66litrów :decayed:

raczej słabe odniesienie, komp wylicza przewidywany przebieg na podstawie ostatnich km.

Moje auto kiedyś pokazało mi w taki sposób 1200km po zatankowaniu, w wcześniej modliłem się o stacje benzynową.

Uwierz mi nie masz nawet pojęcia o ciężkiej nodze.. już nie mówiąc o jej posiadaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna obserwacja :

1 tankowanie - pod koreczek :gwizdanie:

2 tankowanie - po 103 km przejechanych - również dolewka pod koreczek ile weszło ? ...

7,220 litra :kox: :kox: :kox: :kox:

Jazda : 45 km miasto w dniu roboczym w godzinach 15:00-18:00 oraz 55 km jazda w cyklu mieszanym w godzinach rannych - 7:00-9:00 oraz wieczornym 19:00-20:00 :)

Jak usłyszę, że silniki 2.5 to kible i gówno - znajdę i zaje**ie !! :gwizdanie: :tongue4:

Kiedyś wyczytałem fajne "podsumowanie" w ocenie tych motorów :

Jak dbasz tak masz, opinia wykształtowała się bo jeden powiedział, drugi dodał, trzeci urozmaicił i wyszły pierdoły niczym z kościelnej ławki na niedzielnej mszy w STREFIE DLA EMERYTÓW ! :naughty:

Zaś na innym forum wyczytałem, że użytkownikom silników 1.9 żal dupsko ściska i dupcą głupoty :) ( a niektórych silniki z nalotem ponad milion km ) :mysli:

kolego zatankuj do pelna wyjezdzij paliwo do rezerwy i znowu pod korek zalej i wtedy wyliczaj spalanie a nie po przejechani 100km bo wiadomo ze raz pod korek wlejesz mniej raz wiecej :hi: bo na takim krotkim odcinku to moze zrobic sie duza roznica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś twierdził, że 2,5 tdi to nieekonomiczny silnik? :baseball:

dsc0039x.th.jpg

:decayed:

Średnia prędkość 83 km/h z dystansu prawie 800 km :kox: I jeszcze rezerwa się nie świeci :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś cięzko mi uwierzyć w 4 l :shocked:

ha ha... takie czasu niestety...

4,7l to luz jak ma się gdzie jechać (ekonomicznie)

można uzyskać 4,2 (wiem po sobie a 90KM to oszczędniejszy motor jednak i waga 250KG mniej)

tylko co to za jazda :wink4:

w każdym razie przy dzisiejszych cenach MOŻNA i to najważniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków - Warszawa

średnia prędkość z 300 km jaką pokazał FIS to 100 km/h :naughty:

spalanie wedlug FIS 7.8 l/100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robie trzy razy do roku trase po 1300km w jedna strone Norwegia - Polska, jadac pomiedzy 90-130km/h paliwa wystarcza mi na 1130km:) Wyjazd na swieta dystans do przejechania 1290km poszlo lacznie 90l paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ku memu zdumieniu miałem przejechane na baku pod korek (55 l) 1130 km i jeszcze pokazywało 60km do końca paliwa

Kraków, Nowy Sącz, Katowice i miejscowo po naszych Górach a spalanie według fis 5,6l/100km :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audi a4 1,9 tdi 115KM zalany pod korek dosłownie full aż przelałem zrobiłem 415km po miescie i zapaliła się rezerwa :/

ostro to wychodzi jakies 14l :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audi a4 1,9 tdi 115KM zalany pod korek dosłownie full aż przelałem zrobiłem 415km po miescie i zapaliła się rezerwa :/

może licznik masz w milach? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audi a4 1,9 tdi 115KM zalany pod korek dosłownie full aż przelałem zrobiłem 415km po miescie i zapaliła się rezerwa :/

ostro to wychodzi jakies 14l :kox:

dokłądnie - jestem załamany bo byłem na kompie i zero błedów, tankuję tylko na BP lub shell (dobre paliwko) co może być przyczyną takiego spalania? Dodam, że jeżdzę spokojnie do max 2,5 tyś obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audi a4 1,9 tdi 115KM zalany pod korek dosłownie full aż przelałem zrobiłem 415km po miescie i zapaliła się rezerwa :/

ostro to wychodzi jakies 14l :kox:

dokłądnie - jestem załamany bo byłem na kompie i zero błedów, tankuję tylko na BP lub shell (dobre paliwko) co może być przyczyną takiego spalania? Dodam, że jeżdzę spokojnie do max 2,5 tyś obr.

w tym problem że 1,9 TDI chyba nawet katowane ciągle nie jest w stanie tyle wciągnąć dlatego musisz mieć coś w liczniku walnięte lub jest jeszcze inna opcja :przebiegly: dziurawy przewód paliwowy i ucieka gdzies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audi a4 1,9 tdi 115KM zalany pod korek dosłownie full aż przelałem zrobiłem 415km po miescie i zapaliła się rezerwa :/

ostro to wychodzi jakies 14l :kox:

dokłądnie - jestem załamany bo byłem na kompie i zero błedów, tankuję tylko na BP lub shell (dobre paliwko) co może być przyczyną takiego spalania? Dodam, że jeżdzę spokojnie do max 2,5 tyś obr.

w tym problem że 1,9 TDI chyba nawet katowane ciągle nie jest w stanie tyle wciągnąć dlatego musisz mieć coś w liczniku walnięte lub jest jeszcze inna opcja :przebiegly: dziurawy przewód paliwowy i ucieka gdzies.

W liczniku nie jest nic walnięte - sprawdzane na zasadzie tankowania od pustego do pełna więc licznik nie ma tutaj kompletnie żadnego znaczenia. Przewody sprawdzane - nic nie cieknie, moje rokowania to przepływomierz ale o tym przekonam się w poniedziałek jak odstawię auto do mechanika.[br]Dopisany: 05 Styczeń 2012, 17:10_________________________________________________P.S.

Właśnie wróciłem od mechanika - nic nie znalazł! Sprawdzał przepływkę, fitlr powietrza, podpinał pod Vag, wtryski i du...a! Twierdzi, że te auta tyle biorą albo...styl jazdy, z tym, że ja jeżdzę do 2-2,5tyś. obrotów więc prawie jak emeryt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...